John LennonI

John Winston Ono Lennon

9,1
217 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby John Lennon

Ale muzykę robił świetną. Szkoda że tekst Imagine to stek utopijnych bzdur. No ale trudno się mówi.

użytkownik usunięty
BoguslawLecina

Wiesz, mi się wydaje że on był po prostu idealistą oderwanym od tego świata. Jego poglądy są piękne ale w teorii. Miał dużą wyobraźnie jednak nie potrafił sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać w praktyce. Komunizm z założenia to też naprawdę piękna sprawa. Taka utopia jest po prostu niemożliwa.

Religia musi być. Była i będzie. Ludzie mają potrzebę wierzenia. Jeśli odrzucimy naszą religię chrześcijańską przyjdzie na to miejsce inna religia. Wydaje się że prawdopodobnie będzie to islam. Co nie jest zbyt dobrą opcją.
Pamiętajmy że chrześcijaństwo ma już dawno za sobą okres inkwizycji i wypraw krzyżowych. Miało to miejsce w średniowieczu. Teraz ta religia można by powiedzieć że wydoroślała podczas gdy islam mentalnie nadal tkwi w tamtych czasach.

Brak państw... Hitler i Stalin również do tego dążyli :)

Brak własności. No tego chyba nie muszę komentować.
W związku z taką równością wszyscy powinniśmy się trudnić zawodami na jednym poziomie typu drwal, rybak i piekarz. Albo jak to by najprawdopodobniej wyglądało jeden pracowałby a drugi nic nie robił.
Oczywiście temu pierwszemu odbierałoby się to co wypracował w imię równości.

Byłoby to naprawdę bardzo sprawiedliwe. Nie sądzicie?

Tolerancja... no wystarczy wspomnieć na kraje zachodnie.


Teraz zastanówmy się... więcej osób zginie w wyniku wojen spowodowanych chciwością i nienawiścią czy może dążeniem do takiej utopii?
Przypomnijmy sobie komunistów.

Lennon miał piękne marzenia ale absolutnie nierealne.

"Religia musi być. Była i będzie. Ludzie mają potrzebę wierzenia. Jeśli odrzucimy naszą religię chrześcijańską przyjdzie na to miejsce inna religia. Wydaje się że prawdopodobnie będzie to islam. Co nie jest zbyt dobrą opcją.
Pamiętajmy że chrześcijaństwo ma już dawno za sobą okres inkwizycji i wypraw krzyżowych. Miało to miejsce w średniowieczu. Teraz ta religia można by powiedzieć że wydoroślała podczas gdy islam mentalnie nadal tkwi w tamtych czasach."
Ja akurat jestem ateistą, nie jestem przeciw religii ale nie chce aby państwo było wyznaniowe. A Islamu to najbardziej nie znoszę ze wszystkich trzech wielkich religii monoteistycznych. Capaci są gorsi od katoli(prawdziwych katolików nie jest zbyt dużo). A co do reszty to się zgadzam.

użytkownik usunięty
BoguslawLecina

Rozumiem że jesteś ateistą i to szanuje ale przyznaj że lepiej nim być w państwie chrześcijańskim, katolickim niż w jakimkolwiek islamskim.

Owszem, państwo nie powinno być wyznaniowe choć jeśli lewica(Palikot lub SLD) miałaby objąć władzę to wolałbym aby kościół miał coś do gadania bo inaczej ludzie zupełnie by zapomnieli o swoich korzeniach i tradycji.

No co do katolików to faktycznie masz rację... niektórzy zachowują się tak że aż wstyd. Choć nie chcę generalizować.

Miło się gadało.

użytkownik usunięty
BoguslawLecina

Może nie najlepiej ale jako tako.

użytkownik usunięty
BoguslawLecina

Dajcie spokój. Zaczęliście już w muzykę Lennona mieszać nawet tego ćwoka Palikota. Wtedy na Zachodzie idee komunistyczne były dość popularne wśród tamtejszego establishmentu. Podejrzewam, że gdyby Lennon pomieszkał rok w Polsce lub ZSRR, na pewno zmieniłby zdanie. Lennon był idealistą i nie znosił pokolenia mającego władzę. Wtedy to byli ludzie urodzeni w czasach I wojny światowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones