Paddy Chayefsky

Sidney Aaron Chayefsky

7,9
206 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Paddy Chayefsky

Paddy Chayefsky...
Niestety, nie ma tloku na tej stronie, a szkoda, bo to był m. zd. świetny scenarzysta.
"Szpital" - który oprócz scenariusza takze rezyserował i "Network" - te filmy dane mi było ostatnio odkryć. To mi wystarczyło by zauwazyć i docenić charakterystyczny styl konstruowania fabuły przez Chayefsky'ego: są to specyficzne gorzkie komedie o poważnych sprawach. Własciwie dramat i komedia w jednym - trudna sztuka, ale Chayefsky był w tym, m. zd., mistrzem. Jesliby go z kims porównać, to chyba z Allenem. Dużo znajduję podobienstw z allenowskim humorem. Ale historie opowiedziane przez Chayefsky'ego dotyczą wg mnie wazniejszych spraw, bardziej poruszaja i na dłużej pozostaja w pamięci.

agur

agur: zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości. Scenariusz do "Network" to istny majstersztyk.

kyle_reese

Aaron Sorkin na tegorocznej gali rozdania Oscarów przy odbiorze statuetki wspomniał nazwisko Chayefsky'ego (a dokładnie scenariusz do filmu "Network").

Redox

Network rewelacyjny!

DziurawaMarysia

chyba jego najlepszy film.

agur

Naprawde nikt nie odwiedza jego strony a jak czytam to jest jedyną osobą która dostała trzy razy Oscara za najlepszy scenariusz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Paddy_Chayefsky

Throttlehand

Przeglądając internet przeczytałem wypowiedź kogoś kto polecał "Sieć". Gdyby nie przypadek może nie obejrzał bym tego filmu do dziś, a tak oglądałem go już wiele razy. Podobnie jak "Szpital", "Marty" "Odmienne stany świadomości" i "Amerykanizację Emily". Chayefsky patrząc na otaczający nas świat widzi więcej niż zwykły człowiek. Scenariusz do "Sieci" moim zdaniem ociera się o geniusz. W latach 70-tych przewidzieć w jakim kierunku podążą media.. Podczas sceny gdy ludzie otwierają okna, wychodzą z domów i krzyczą ,że mają dość i nie zniosą tego dłużej ,miałem ciarki na plecach. Ocena tego filmu na Filmwebie to kpina :)

Jeżeli ktoś ma linki lub ewentualnie wie gdzie kupić filmy,może być w języku angielskim, do których pisał scenariusz Chayefski proszę o podzielenie się taką informacją. Udało mi się kupić "Sieć" na DVD lecz tłumaczenie na polski jest godne pożałowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones