Quentin Tarantino

Quentin Jerome Tarantino

8,9
42 338 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Quentin Tarantino

Witam.
Mam wielką prośbę do fanów kunsztu Quentina Tarantino. W tym roku piszę pracę licencjacką o tym niezwykłym reżyserze, aktorze, producencie.

Jeśli ktoś wie/widział gdzie mogę kupić/zobaczyć artykuły/szkice badawcze, książki o Quentinie Tarantino byłabym ogromnie wdzięczna.

Jestem w posiadaniu wszystkich jego filmów (oryginalnych) ale to wciąż za mało, żeby napisać o tym pracę, w dodatku badawczą.

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.

niebiesk4

Też piszę pracę licencjacką o Tarantino, a właściwie o kreacji postaci kobiecych w jego filmach. Jeżeli chodzi o bibliografię to jest całe mnóstwo, ja mam jeszcze nie kompletną a już pozycji jest 35 :)
może pomoże Ci w czymś strona http://filmpolski.pl/fp/index.php/rec/10374 są tytuły gazet, gdzie pojawiły się wzmianki o nim, mnie to dużo pomogło :) polecam też książkę Jami Bernard "Quentin Tarantino człowiek i jego filmy"

sasna

Tak, książkę mam w posiadaniu, wspominałam o tym wcześniej. Artykułów mam mnóstwo, jak również jakiś wzmianek w książkach, czy w gazetach. Bardziej mnie interesują książki stricte biograficzne, a tego niestety nie ma na naszym polskim rynku, Co mnie martwi.

Chodząc po przeróżnych księgarniach przeraziłam się co ludzie czytają jeśli chodzi o biografie. Justin Bieber dorobił się co najmniej dwóch tłumaczonych na nasz język biografii, a taki właśnie Quentin, który zmienił oblicze kinematografii - ani jednej. Ale to nie wszystko. Nawet nie wspominają o nim w książkach o reżyserach.

To smutne, ale prawdziwe.

niebiesk4

scenariusz pulp fiction http://www.scenariuszfilmowy.pl/zagraniczne/17/387-pulp-fiction

scenariusz wscieklych psow


http://www.scenariuszfilmowy.pl/zagraniczne/19/388-reservoir-dogs-wsciekle-psy


na stronce jest wiecej scenariuszy z filmow qt

boddy

Jeśli ktoś jest jeszcze ciekawy efektów pisania, to mogę powiedzieć, że jestem na finiszu! :)

niebiesk4

bardzo chętnie przeczytałabym :) mogłabyś mi wysłać?

Psychopathy

Jeśli skończę i naniosę ewentualne poprawki to tak. :)

niebiesk4

też byłabym chętna! :)

boddy

Już napisana, promotor nanosi ewentualne poprawki, powinnam dzisiaj mieć ją w wersji do druku. :)

niebiesk4

Jeśli ktoś chce, to proszę o maile. :)

niebiesk4

Witam serdecznie. Wpadłem dziś na Twój temat i byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie owoców Twej cieżkiej pracy. Jestem fanem Pana Q i z wielką przyjemnością usiadłbym do tej lektóry, a tak na marginesie to świetny temat na pracę :) gratuluję pomysłu!
Z góry dziękuję, oto mój adres :

hania4@onet.pl

supnopl

hej! czy może ktoś z Was ma jeszcze tą pracę?
jej autorka od kwietnia nie logowała się na filmwebie i wątpie żeby odczytala teraz moją wiadomość

niebiesk4

Byłbym zaszczycony gdybym mógł usiąść do takiej lektury. Odnośnie twórczości Quentina sam jestem w posiadaniu jedynie pozycji Jami Bernard. Na taki temat pracy to, za Hansem Landą, mogę tylko krzyknąć "bingo!".

Pozdrawiam i z góry dziękuję: meszi@wp.pl

niebiesk4

Również z przyjemnością przeczytam tę pracę i bardzo proszę o wysłanie na: nowaymymaster@gmail.com

niebiesk4

klanlpw@gmail.com :)

niebiesk4

Mogę też prosić? :) bordo789@wp pl

niebiesk4

też bym była ciekawa, jeśli to możliwe :)


kempoos2@wp.pl

niebiesk4

Zauważyłem że wszyscy wpisują adresy i proszą o tę pracę. Mam nadzieje że nie będzie problemu jesli i ja poproszę :)
Mój e-mail - gb_dziwnow@wp.pl

GBD

Przepraszam za tak długą ciszę, ale.. miałam sporo na głowie.

OBRONIŁAM SIĘ NA 5! :)))

A pracę zaraz wysyłam.

niebiesk4

Gratuluje i dziękuje za wysłanie pracy :)

GBD

A dziękuję, dziękuję! ;))

niebiesk4

Witam, czy mógłbym również prosić o wysłanie pracy do przeczytania? Też rozpoczynam pisanie swojej w której postanowiłem skonfrontować twórczość Tarantina i Lyncha :) robborow@gmail.com

niebiesk4

Gratuluję 5 :) Proszę także o wysłanie, chociaż dość późno. bp17@op.pl

niebiesk4

Witam i na wstępie gratuluję oceny! Gdyby była możliwość wysłania pracy to byłabym bardzo wdzięczna :) Sama zabieram się właśnie za pisanie pracy o jego twórczości.
olasew@op.pl

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia z magisterką!

niebiesk4

Również proszę o wysłanie :) cholewakamil1@wp.pl

niebiesk4

Hej, również prosiłbym o twoją pracę, a jeszcze bardziej o samą bibliografię, bo zależy mi na polskich publikacjach o Tarantino.
Z góry dziękuję :)
rogalskilukas@gmail.com

boddy

Wyślę jak podasz mi maila. :)

niebiesk4

szymon.banowski@gmail.com chętnie przeczytam :D

niebiesk4

Hej. Tak google wypluło mi Twój temat na wierzch - ciekawa tematyka od razu powiem, sam chciałem pisac coś na temat filmu, może także o którymś z reżyserów. Istnieje jeszcze szansa byś mi także wysłała swoją pracę? Szukam inspiracji, a w necie z nią generalnie ciężko na tematy okołofilmowe.
Mail - pauleta_mtr@o2 . pl (usuń spacje, bo coś filmweb nie chce mi puścić komentarzu) - z góry ogromne dzięki :)

niebiesk4

Witam.
Wiem że już trochę czasu minęło od ostatniej wiadomości przy tym temacie ale nadal mam mała nadziej ze istniała by możliwość przeczytania twojej pracy o Tarantinie. Sam obecnie jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej o Scorsese i na pewno lektura Twojego tekstu była by dla bardzo wartościowa. Mój mail bbialobrzeski@gmail.com
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

bbialobrzeski

Minęło minęło. :)
Teraz zaczynam pisać pracę magisterką o Sergio Leone i Trylogii dolara.

Zaraz podeślę pracę. :))

niebiesk4

A tak w ogóle to..

Quentin Tarantino <3
STO LAT MÓJ MISTRZU!

niebiesk4

Ja też z przyjemnością przeczytałabym twoją pracę. Mogłabyś wysłać i mi? :)
ola7110@onet.pl

z góry dziękuję :)

navyblue_fw

Zgłaszam się również wharzynska@gmail.com

niebiesk4

Baaaardzo bym prosił o przesłanie Twojej pracy, pisze o motywach przemocy u Quentina, przyda sie odrobina inspiracji. jacekalasz@gmail

niebiesk4

Hej! Trochę czasu minęło, a jestem na etapie pisania pracy magisterskiej o twórczości Tarantino. Gdyby była możliwość wysłania pracy to byłbym bardzo wdzięczny. Przyda się odrobina inspiracji :D. Mój mail: kamil.posnik97@gmail.com

niebiesk4

Witam serdecznie
dziekuje bardzo za duzo przydatnych uwag na temat Tarantino. Jestem wlasnie na etapie pisania pracy na jego temat i chciałbym sie zainspirowac. Mam serdeczna prosbe o przesłanie swojej pracy:) Bede baaaardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

tarantino1980

adres mailowy:
tak jak nick ale przedzielone kropką, nastepnie małpa i wppl

niebiesk4

Witam!! Wiem, że minęło trochę czasu od pisania tego postu ale czy jest jeszcze szansa na dostanie Twojej pracy licencjackiej o Quentinie Tarantino? Błagam! :) :)

Mój mail djanaa01@hotmail.com

bbialobrzeski

hej! czy może ktoś z Was ma jeszcze tą pracę?
jej autorka od kwietnia nie logowała się na filmwebie i wątpie żeby odczytala teraz moją wiadomość

niebiesk4

Ja też bym poprosiła!!! :) super, że ktoś pisze takie fajne prace :) ja bedę pisac magisterkę o wizerunku kobiet u Tarantino, może coś mnie zainspiruje :) proszę o wysłanie jeśli jest taka możliwość - katlalik93@gmail.com

niebiesk4

Ja bym zaczął od tego, jakim jest genialnym kopistą. Sama lista filmów, którymi się... "inspirował" zajmie Ci pewnie kilkadziesiąt stron. Sam się przekonasz, że są to albo rzadkie tytuły, albo na tyle stare, że nasze pokolenie nie ma o nich zielonego pojęcia. Bierze wiec takie nieznane rodzynki, dodaje swoje grosiki, a potem się wszyscy jarają, jaki on k...wa oryginalny i genialny! Jest genialnym kopistą i wirtuozem kopiowania.
No i ma to swój urok. Jedynie nie rozumiem młotków, którzy uważają go za geniusza. Jest wielkim pasjonatem kina i poprzez swoje filmy oddaje cześć filmom kultowym lat 70-80, ale nieliczny procent kinomanów o tym wie, albo bierze to pod uwagę w swojej krótkowzroczności, choć bardzo często wręcz eksponuje to w filmach i pokazuje wprost, jakby chciał powiedzieć "patrzcie, to zerżnąłem, tak, dokładnie to, ale że się przyznałem, to znaczy że nic nie ukradłem. Itd, itp.

AmonGoeth

No i co z tego?

Czarny_Lotos

kwestia ambicji, ale ty tego nie zrozumiesz

AmonGoeth

Czasami wku rwia z tym zrzynaniem jak w Death Proof, Reservoir Dogs.

niebiesk4

Ale fajny temat wybrałaś! Ja miałam językoznawstwo... Też ciekawe, ale nie fascynowało mnie aż tak:). Jeżeli szukacie pomocy przy materiałach, to polecam pracedyplomowe. edu Mi się bardzo przydało, przy pisaniu pracy:)

niebiesk4

Mam ogromną prośbę :)

Zabieram się za pisanie proacy o motywie zemsty w filmach Kill Bill i Django. Możesz podpowiedzieć jakąś ciekawą bibliografię? :)

niebiesk4

cześć! Z góry przepraszam za odkopanie starego tematu ale niestety nie da się wysyłać prywatnych wiadomości bez punktów na filmwebie. Kończę obecnie organizacje prod. filmowej i również piszę pracę o Quentinie, z tym że dosyć mozolnie mi to idzie.. Czy byłabyś skłonna podzielić się co zawarłaś w swojej pracy a co sobie darowałaś? Ew. które książki ostatecznie wybrałaś, byłbym bardzo wdzięczny ;)

one80ty

P.S. podejrzewam że będę musiał trochę poczekać na kolejne Twoje logowanie, ale jeśli również byłąbyś skłonna przesłać mi swoją pracę to podaje maila: one80ty@gmail.com

niebiesk4

Jedne jego filmy lubię, innych nie lubię. Ale jedno jest pewne, z pewnością nie jest najlepszym scenarzystą.
AARON SORKIN.
To jest najlepszy scenarzysta ostatniego ćwierćwiecza.
Oto dowody:
"Ludzie honoru"
https://www.youtube.com/watch?v=9FnO3igOkOk
"Malice"
https://www.youtube.com/watch?v=LqeC3BPYTmE
https://www.youtube.com/watch?v=cYVr5PAEB1M
"Newsroom"
https://www.youtube.com/watch?v=ZPHSXUS0_1c
"Social Network"
https://www.youtube.com/watch?v=_i3eUjeE0Pc
"Moneyball"
https://www.youtube.com/watch?v=vyvu1nWjOlI

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones