Rooney Mara

Patricia Rooney Mara

8,1
22 956 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rooney Mara

Za rolę Lisbeth - generalnie jak można było tego plastika a la bravo popcorn, rozpieszczonego bachora dac do roli takiej ponętnej buntownicy jak Lisbeth. Fincher - staczasz się mentalnie.

KWallander_2

a co Ty gadasz! ja jej w ogóle nie poznałam, myślałam,że to laska która pierwszy raz w czymś zagrała :D
zrobiła to bardzo dobrze!

KWallander_2

Przychylę się do opinii MarzenyS. Co ma piernik do wiatraka? Oceniamy grę aktorską a nie to co kto robi poza planem i czy jest aktorem z bagażem doświadczeń czy bez. Barwnie zagrana postać i tyle. Plummer? Niezbyt się nagrał. Craig? Tak samo jak zawsze. Film świetny! Właśnie jestem świeżo po seansie - polecam!

ruffio_filmaniak

Piernik do wiatraka? Mają tyle samo liter ;]
Ale ja również przychylam się do opinii MarzenyS, trafnie powiedziane.
@KWallander_2, walisz hipokryzją, na odległość. A w przyszłości - uzasadniaj swoją opinię w lepszy sposób, jeżeli już musisz się nią dzielić ze światem.

Natalis_M

piernik i wiatrak kończą się na literę 'k' :D

użytkownik usunięty
Natalis_M

Mają po trzy samogłoski i cztery spółgłoski.

Mają po dwie sylaby.

KWallander_2

Dokładnie. Kreacja tak sztuczna, że aż mdli człowieka jak to ogląda.

użytkownik usunięty
Motorcycle_Boy

zobaczcie jej brwi idealnie pasujące do koloru włosów!

KWallander_2

"Ponętnej buntownicy" - WTF?!?! Czytałeś książkę?
Przecież w książce była chuda, introwertyczna, zdziczała i wg wielu brzydka (uszkodzony gen).

Świetnie oddana Salander - dokładnie tak sobie ją wyobrażałem.

Co jeszcze ciekawsze - Salander miała siostrę - zupełnie inną i piękną - i dokładnie taka właśnie jest siostra Rooney Mary - Kate - zupełnie inna i o wiele ładniejsza.

Kazioo

Z ostatnim zdaniem się nie zgodzę ale są różne gusta. Bez charakteryzacji jest śliczna i nietuzinkowa.

KWallander_2

nie karmcie trolla...

KWallander_2

po ogladanieci jedenego filmu ja oceniasz!!! zal!

KWallander_2

myślę, że autor chce sprowokować - jego argumenty oraz zaproponowanie Blake Lively do roli Lisbeth to jakis absurd ;)
I widzę, że niektórzy chyba nie czytali książki ;>

KWallander_2

Ciągnąć rozmowę chciałbym przekazać iż nie przeczytałem książki, lecz po oglądnięciu filmu uważam że Rooney Mara właśnie do roli Lisbeth została dobrana idealnie, taki "strzał w dziesiątkę". Niesamowicie dobra charakteryzacja i ta gra R.M. sprawiał że kolejne odsłony owego filmu są prze zemnie oczekiwane z niecierpliwością.
p.s. nawet nie dziwiło by mnie to gdyby Oscara dostała.

KWallander_2

Cóż, mamy już aktorkę która, moim zdaniem, świetnie wpasowała się w rolę Lisbeth. Mam tu na myśli Noomi Rapace która wcieliła się w rolę Lisbeth w mini-serialu Millennium. Ona jako Lisbeth podobała mi się o wiele bardziej i moim zdaniem dużo bardziej do taj roli pasuje. Jest to jednak, tylko i wyłącznie, moje zdanie. Rozumiem ,że nie wszystkim ta aktorka musi się podobać.

KWallander_2

Moim zdaniem bardzo dobrze zagrała rolę Lisbeth. Przeczytałam 3 książki Larssena i ona pasuje do moich wyobrażeń. No, może jest tylko troszkę za wysoka.

KWallander_2

Ja po filmie byłam wstrząśnięta postacią Lisbeth.....Dla mnie rola Oscarowa, podkreślam - dla mnie.

KWallander_2

moim zdaniem jest jak szyta do tej roli

KWallander_2

cienka prowokacja ;-)

KWallander_2

Nie wiem czy Mara jest rozpieszczoną celebrytką, raczej nie widać jej na pierwszych stronach "pudelkowych" portali, ale jedno jest pewne - nie podołała roli, a wręcz męczyła się grając Lisbeth. To widać. Nie miała pomysłu na rolę i chyba sądziła że skoro przeszła tak ogromną metamorfozę wizerunkową to wystarczy. Uważam że Noomi Rapace zagrała Lisbeth genialnie i mimo że była trochę starsza od książkowej Lisbeth, to - jak już ktoś powyżej to napisał - potrafiła zagrać osobę z podejrzeniem Aspergera, a jej spojrzenie mówiło samo za siebie. Kolejna sprawa, Rapace ma piękne oczy, a Blomqvist odwiedzając Lisbeth po raz pierwszy w jej mieszkaniu właśnie jej to mówi. Larsson opisuje Lisbeth jako kobietę ładną mimo jej ostrego wizerunku jaki sobie narzuciła. U Mary poza wieloma innymi rzeczami drażni bardzo jej sposób mówienia - jakby sepleniła i miała jednocześnie kluski w ustach. Wg mnie dziewczyna dobrze wie, że nie podołała roli. Zgadzam się, że jeżeli już Amerykanie musieli nakręcić swoją wersję to lepsza byłaby Ellen Page. Bardzo cenię Finchera jako reżysera, ale w tym wypadku zjadła go własna pycha. Dużo głupich pomysłów, np. plakaty promujące film z Craigiem obejmującym półnagą Marę. Wiadomo - najlepiej sprzedaje się nagość, ale chyba tylko w USA.

Aliena

Spotkalas/es kiedys kogos z aspergerem? Podejrzewam, ze nie... ja za to znam dosc dobrze jedna osobe, ktora na to cierpi i uwierz mi, ze Mara zagrala ten syndrom GENIALNIE... mozna sie przyczepic u niej do wszystkiego, ale akurat zaburzenie na zasadzie aspergera, problemy z interpretacja uczuc i interakcja spoleczna wyszly jej niesamowicie realistycznie

KWallander_2

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (2009) Polecam wszystkim tą produkcję i odtwórczynię głównej roli. Nie ma to jak kiepski amerykański remake w gwiazdorskiej obsadzie i to filmu z 2009. Uważam iż zawiodła tutaj koncepcja reżysera odnośnie postaci Lisbeth , a nie gra Rooney Mara. Reżyser chciały być oryginalny modyfikując rolę głównej bohaterki z niezależnej buntowniczki łamiącej wszelki ograniczenia na "ciepłe kluchy" co widać w ostatniej scenie filmu pt " Dziewczyna z tatuażem" przez co dosłownie "położył" film.

KWallander_2

Jak dla mnie rola Lisbeth to jedyna rola do której Rooney się nadaje. Jej wyraz twarzy, mimika i "gra" aktorska wpasowała się do tej roli idealnie ale poza nią - jest beznadziejna. W "Panaceum" nie można było na nią patrzeć (zresztą w Koszmarze podobnie). Jak dla mnie to aktorka jednej miny, jednej jasno określonej roli, wpychanie ją gdzie indziej to zły pomysł.

KWallander_2

Moim zdaniem Ronney Mara zagrała w tym filmie FAN-TA-STY-CZNIE!!!
ZNAKOMICIE po prostu!!! Byłem pod ogromnym wrażeniem!
I moim zdaniem również ZNAKOMICIE, IDEALNIE wręcz pasuje do tej roli!!!
Tyle na ten temat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones