Ryszard Filipski

8,3
15 888 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ryszard Filipski

Bardzo otalentowany człowie...szkoda, że tak mu się ułożyło... Poznałem go osobiście dwa lata temu. Mieliśmy kilka spotkań - ja chciałem spisać jego biografię - taki wywiad-rzekę..on za wszelką cenę chciał, bym wydał jego książkę.... Książka..cóż.. jak on sam - przesiąknięta jaką pasją religijną. Wydał mi się bardzo dziwny. W wieku ponad 60 lat (choć wyglądał na mniej) ożenił się z dwudziestolatką - żyją jak typowi artyści - nie mają czasem na zapłacenie za telefon, nie mówiąc o czynszu. Gdy proponowałem biografię, on koniecznie chciał, by wydać iwersze jego żony. Może były one i ładne, ale utonęłyby w oceanie podobnych...takich sobie, przeciętnych. Nie dziwię mu się - starał się ją "wypromować", choć w pojęciu Mleczki uczynił to z sukcesem wcześniej. Opowiadał o sobie ciekawe historie, ale biografii napisać nie chciał. Za to chciał pieniędzy - za te wiersze, obrazki, cokolwiek. W ich sytuacji materialnej żądał sum co najmniej dziwnie wysokich.
Cieszę się, że wraca na ekran. Żałuję, że człowiek, który skreślił na ekranie swoim talentem takie szkice postaci jak w Potopie czy w Hubalu, tak roztrwonił talent... może to powinna być przestroga dla wszystkich....
Jeżeli spotkam go raz jeszcze, nadal będę go namawiał na książkę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones