Shelley Duvall

Shelley Alexis Duvall

7,2
6 438 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Shelley Duvall

Niedawno w internecie pojawił się filmik promujący nowy odcinek dr. Phila, gdzie Shelley zgłosiła się by pomóc jej ze złym stanem psychicznym: https://www.youtube.com/watch?v=Z03SqJxV3PY
To okropne co się z nią teraz dzieje, nie mogłem uwierzyć że to naprawdę ona :(. Wiedziałem, że od jakiegoś czasu jest z nią niedobrze, że żyje w izolacji od ludzi i okropnie się zmieniła, ale nie sądziłem że jest aż tak źle. Obejrzałem właśnie cały odcinek na jutjubie i aż serce się kraja patrząc na tę 67-letnią kobietę, która przecież była taka śliczna i utalentowana za młodu... Naprawdę ciężko złapać z nią jakikolwiek kontakt, miesza ze sobą myśli, twierdzi że ktoś ją prześladuje i torturuje... Mam tylko nadzieję że będzie z nią lepiej i w końcu zgodzi się zażywać lekarstwa.
Co do samego dr. Phila: jestem wściekły że posunął się do tego stopnia, by wykorzystywać osoby chore psychicznie dla popularności. Oglądając ten "wywiad" cały czas myślałem "Jak można było to wyemitować?", przecież ta kobieta cierpi, jest samotna, nie wie co robi i mówi, a on to puszcza całemu światu. Skoro jest taki dobry i zgodził się pokryć koszty leczenia, dlaczego po prostu tego nie zrobił zamiast mówić to przed kamerami, litując się nad biedną starszą panią? Ta kobieta zasługuje na odrobinę godności po tym wszystkim co w życiu zrobiła i odrażające jest to, że ktoś ją tak poniża. Naprawdę dało się to wszystko zrobić bez telewizji. Dobrze chociaż, że dzięki temu świat wie co się z nią teraz dzieje i może jej pomóc, wspierać, np córka Kubricka zrobiła zbiórkę pieniędzy na jej leczenie na twitterze, wiele sławnych osób, np Mia Farrow, wyraziło swoją dezaprobatę wobec Phila, ale to wciąż okropne jak szybko świat, fani, rodzina, przyjaciele, o niej zapomnieli. Dla mnie Shelley jest wciąż jedną z ulubionych aktorek i mam nadzieję, tak jak ona sama, że kiedyś wróci do aktorstwa. Najpierw oby udało jej się przezwyciężyć chorobę oczywiście, to jest najważniejsze. Trzymam kciuki!

Emmist

Obejrzałem fragmenty tego wywiadu i też jestem w szoku. Pomijam już fakt jak bardzo zmieniła się do poznania (bo to śmiadczy o tym, jak naturalnie się starzeje), ale to jak bardzo poważne są jej zaburzenia psychiczne. Cóż, już wcześniej też coś obiło mi się o uszy, że źle z nią (wcześniej ponoć uważała, że w jej ciele żyją jacyś kosmici), ale słysząc o Szeryfie z Nothingan czy Robine Williamsie nie mogłem uwierzyć, że to naprawdę ona - ta przesympatyczna i uśmiechnięta kobieta czytająca bajki dzieciom.
I jeszcze to jak ten parszywy doktor to wykorzystuje na oczach milionów ludzi dla kariery i oglądalności (od razu przypomniało mi się "Truman show", które też zarabiało na tragediach głównego bohatera i wystawiało jego życie na pośmiewisko). Ciężko mi z tym, że za ten obecny stan psychiczny Duvall miałby odpowiadać sam Kubrick. Wiem, że słynął z perfekcjonizmu na planie, które były męczarnią dla aktorów (i m.in. za to miałem do Mistrza taki wielki szacunek), ale jeżeli to ma być powodem tych zaburzeń to zacząłbym inaczej na to patrzeć bez względu na to jak bardzo kocham Kubricka.
Tak, czy siak trzymam kciuki za Shelley by wyszła z tego i bardzo miło ze strony Vivian, że zbiera pieniądze na jej potrzebę, oby po powrocie do zdrowia wróciła do grania w filmach.

kryst007

Ta cała "zbiórka" zorganizowana przez Vivian to jedna wielka ściema była, chciała zebrać kasę dla swoich scjentologów - polecam wygooglać sprawę, sporo o tym pisano.

" Pomijam już fakt jak bardzo zmieniła się do poznania (bo to świadczy o tym, jak naturalnie się starzeje)" cóż, nie powiedziałabym, naturalne starzenie się nie oznacza otyłości i skrajnego zaniedbania.

lelisbet

A o tym to nie wiedziałem, co by w sumie tłumaczyło tak bardzo "troskliwe" zachowanie w stosunku do Shelley. Jeśli to prawda, to rzeczywiście istne świństwo z jej strony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones