Stanley Kubrick

8,9
13 479 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

Jakoś nie mogę nigdy przemęczyć tej Odysei Kosmicznej. Może jestem za młody

Kamileki

To drugie :) I na dodatek lesbijka, żeby już dać po nosie wszystkim zacofanym umysłom :)

La_Pier

O to właśnie chodzi, o te inne wszechświaty. O to by jak najdalej objąć wszelkie coś co jest.

W końcu od czego jest kino jak nie od tego by stawiać sobie wyzwania?


Bóg? Jeśli on reprezentuje najwyższą rzeczywistość, ostateczną to i do niej się skradać powoli. :D

grzegorz_cholewa

Też prawda. Ale w takim razie, tak wielki i mega ambitny projekt widzę jedynie jako bardzo długi mini serial. Odcinek, trwający powiedzmy 3 godziny?

La_Pier

Długi jak "Szatańskie Tango" wystarczy.

grzegorz_cholewa

Lepiej jak "Wojna i Pokój" z 67. Ale to pewnie jako wersja rozszerzona ;)

No dobrze, film musi być poważny i nie prześlizgiwać się po zagadnieniach - to pewne. Ale kto reżyserem? Kto podoła takiemu skomplikowanemu zadaniu i oświeci nasze umysły? To musiałaby być jakaś współpraca na niewyobrażalnym poziomie intelektualnym: Kubrick + Bergman + Tarkowski + Antonioni. A oni nie żyją. Godnych następców brak. Bo przecież nie tak: Spielberg + Cameron + Nolan + Aronofsky = wioska na 100%.

La_Pier

Ha, my podołamy. Potrzeba tylko grono specjalistów od efektów więc Cameron ( czy też jego ekipa ) by się przydał. A my odpowiadamy za scenariusz i reżyserię. :D

grzegorz_cholewa

Jakoś nie czuję się na siłach :D

Efekty - to tylko Cameron, ewentualnie Spielberg, choć ten teraz nie robi nic przełomowego ;) Broń Boże Peter Jackson - nierówne i wiecznie niedopracowane CGI. A tego przecież nie chcemy w swoim filmie. Musimy być profesjonalistami, a nie amatorami ;)

Dziadek Rid "Rudy" Scott też by się przydał do pomocy. W końcu wizja stworzona w "Blade Runnera" ma swoją moc :)

La_Pier

Storyboardzista też - jeśli to ma być jak 2001 i opierać się na przekazie wizualnym to trzeba to rozrysować jakoś - a ja nie jestem uzdolnionym rysownikiem. Będzie w zasadzie kolejnym scenarzystą.

Hmm, no to pomysły na początek filmu. :D

Tylko jaki szalony producent wyłoży na taki projekt kasę? A kino to niestety też biznes - zawężone grono odbiorców, oj wąskie. :P

grzegorz_cholewa

Szejkowie dziś są modni, kupują kluby piłkarskie to może i ...:D

Kamileki

Dobrze trafiłeś z tymi Arabami lecz nie wziąłeś pod uwagę, że oni zapewne będą chcieli pokazać jako tego jedynego, ich Boga. A wtedy moją koncepcję Boga-kobiety, szlag trafił ;)

grzegorz_cholewa

Ja byłem kiedyś zdolnym rysownikiem, ale mi rękę ucięli ;) Niech rysują inni.

A jaki jest szacowany koszt produkcji? :D Biorąc pod uwagę temat, naszą jakże ambitną wizję i czas trwania, na początek 350 mln $ - mniej nie może być. Ale sądzę, że realna kwota potrzebna do wyłożenia, to jakieś... 700 mln $. I oczywiście współpraca co najmniej 3 dużych wytwórni hollywoodzkich. Na pewno Warner Bros. - chodzi o pamięć i szacunek wobec Stanleya :) SONY nie chcę, to zaznaczam już od razu żeby później nie było konfliktów na planie :D

La_Pier

To była by w takim razie najdroższa produkcja w historii. Chociaż jak uderzać to z wszystkich stron :D

La_Pier

A cholera wie. Przecie historii jeszcze nie ma. :D

Choć mam raczej zaskakujące pomysły w zanadrzu.

Film z napisem - "z dedykacją dla Stanleya"? Ok. Niech będzie.

grzegorz_cholewa

To jest niestety najgorsze. Wyobraźnia ma sporą przewagę nad obrazem na ekranie.

Kamileki

Dlatego szkice koncepcyjne są zawsze lepsze od tego, co ostatecznie widzimy w gotowym filmie.

użytkownik usunięty

U mnie jest odwrotnie.

matimat17

Ja geniusz odysei załapałem w wieku 14 lat :D. Odyseja to po prostu dość specyficzny film. Dla mnie najlepszy film jaki kiedykolwiek powstał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones