Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 792 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

(uwaga moze być z bykami)
Jak czytam madrosci typu Steven Spelberg jest najwybitniejszym reżyserem naszych czasów to ''skarpetki mi opadają.
Facet dorobił się dzięki pustym efekciarskim filmą i tyle.

Ortalion

Dla mnie jest tylko w czołówce najwybitniejszych, a jaki jest najlepszy w/g Ciebie?

OLO78

.....Bergman, Visconti, Antonioni, Bunuel, Cassavetes, Altman, Kubrick, Felini..... (i wielu innych)

Ortalion

Ortalion to prowokator. Nie karmic trolla proszę.

Ortalion

Naucz się poprawnie pisać ortograficznie i nie przekręcaj nazwisk, a potem się wypowiadaj o wielkich reżyserach. Spielberg do nich nie należy, ale nie za ostatnie osiagnięcia bynajmniej.

użytkownik usunięty
Ortalion

Ja sie zgadzam, poza Lista Schindlera i Szeregowcem Ryanem filmy tego pana (a raczej wiekszosc ktora widzialem) to mniej lub bardziej naiwne bajeczki.

użytkownik usunięty

No to chyba ominąłeś pare głębszych filmów,które zrealizował:
Monachium,Kolor purpury,Amistad czy chociażby Raport Mniejszości.
Jak dla mnie to jeden z 5 najlepszych reżyserów naszych czasów.Koło niego są Scorsese,Mann,Fincher,Polański

Źle przeczytałem pierwszą wypowiedź. Generalnie lubię Spielberga za to że kręci świetne filmy komercyjne, dla mas. Zrobić superprodukcję, a zrobić ją z klasą to dwie różne rzeczy. Na pewno ten reżyser nie jest najlepszym, ale w klasie filmów rozrywkowych on będzie moim faworytem.

Ortalion

E tam, nie znacie się. :D

"Imperium Słońca" wyszło mu najlepiej chyba. Porusza jak mało co, no i Malkovich świetny. Spielberg jest nierówny, raz ma pomysł (vide wspomniany "Minority Report"), a raz po prostu wypuszcza byle co, byle było względnie na poziomie("Terminal"). Do najlepszych mu brakuje, ale daje się zauważyć pewien charakterystyczny dla niego styl. No i faktycznie, nie zapominajmy że to reżyser hollywodzki. A jak na takiego to i tak zajmuje się sprawami całkiem poważnymi. No dobra, "Szczęki" to nie to, co miałem na myśli. ;p Ale np. "Lista Schindlera", albo ten cały "Szeregowiec Ryan"...

Zgadzam się, że to jeden z najlepszych twórców kina komercyjnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones