Terry Gilliam

Terence Vance Gilliam

8,0
4 040 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Terry Gilliam

Tim Burton może mu buty pucować. Zaczynał od Monty Pythona i zabawnych filmów fantasy, co było świetnym startem, ale to co kręci od czasu Fisher Kinga jest po prostu niesamowite.

0wner2

Takie są fakty, tutaj nad Wisłą.

0wner2

E, tam. Obaj kręcą świetne kino. "Fisher Kinga" muszę wreszcie oglądnąć.

neo_angin

Mi tam Gilliam o wiele bardziej się podoba. Burton jakiś taki... dziecinny.

0wner2

E, tam. Zupełnie inaczej się odbiera jego filmy jak się jest dzieckiem i inaczej jak się jest dorosłym. Poza tym Sweeney Todda trudno nazwać dziecinnym.

neo_angin

No niby nie był dziecinny, a jednak każdy film Gilliama (od czasu FK) wydaje się doroślejszy.

neo_angin

Golibroda jest wyjątkiem xD Tak szczerze on teraz robi filmy dziecinne, ale przed fabryką czekolady(później z niedziecinnych był ten golarz-podrzynacz) Burton miał takie bardziej do "doroślejszej widowni".

napruto

Przecież po Fabryce zrobił tylko dwa filmy fabularne (+ animację której jednak dziecku bym nie puścił). Z czego Golibrodę który jak sam stwierdziłeś dla dzieci nie jest. Teraz kręci Dark Shadows i to też nie będzie film dla dzieci.

neo_angin

No mówię xDD

neo_angin

Taki znawca Burtona, a nie załapał xD
Wiadomo ma filmy dla dorosłych, ale ma też dla dzieci.

napruto

No stwierdziłeś że od Fabryki on robi bardziej filmy dziecinne, a to nie prawda. Zresztą powód kręcenia tych filmów jest ten sam jak u Deppa z grą w Piratach.

neo_angin

kasa
Dobra źle to ująłem...nawet jeśli robi filmy SKIEROWANE DO MŁODSZYCH, ale STARSZYM TEŻ BĘDĄ SIĘ PODOBAĆ I ODBIORĄ JE INACZEJ to są to filmy specyficzne, dziwne, mroczne i genialne na swój sposób. Bardziej może chodzi o to jego klimat, bo mimo tego, że jest bardzo mroczną esencją czarnego humoru jest...troszkę dziecinny.

napruto

Nie kasa. Depp ewidentnie w 4 części dopiero zagrał dla kasy bo wcześniej miał takie zarobki które za inne filmy też by dostał.

neo_angin

To(strzelam) z przyjemności.

napruto

Nie. Dlatego że wcześniej nie zrobili żadnych filmów które mogliby pokazać swoim dzieciom.

neo_angin

Ale Johnny zrobił takie co mógłby pokazać("Benny i Joon" i "Co gryzie..."), a w Batmanie Burtona raczej nic takiego nie ma(ja jakoś tak w 1,2-klasie go może widziałem chociaż może nie pamiętam).

napruto

A nie, raczej w wieku 9, bo jak 8 miałem to dopiero mój pierwszy film z napisami zobaczyłem- SW 4:Nową nadzieję.

neo_angin

To się robi głupie- kłócimy się o jakieś pegipodobno-wychowawcze sprawy.

napruto

tak, burton miał świetne filmy takie jak batmany, edward <3 czy - mój ulubiony - Ed Wood. Ostatnio oprócz całkiem niezłej fabryki czekolady, nie nakręcił czegoś, co by mi przypadło do gustu, to prawda, ale mam nadzieję, że to tylko przejściowy kryzys.

0wner2

Racja- jest świetny, ale Tim Burton też jest, ale na inny sposób. Chociaż Gilliana wolę, bo przeważnie robi barwne i świetne fabularnie arcydzieła, a Burton teraz głównie same komedie na tym samym poziomie i raczej dziecinne(teraz jego przeciętny widz ma 8 lat).

napruto

No i dlatego ja wolę Gilliama, bo on kręci głównie ambitne produkcje dla dorosłych.

0wner2

Albo bardziej rozgarniętych i dojrzałych dzieci. xD

napruto

Jaką ci niby Burton komedię nakręcił oprócz "Marsjanie Atakują"? Ja bym raczej "Sweeney Todda" dziecku nie puścił.

neo_angin

Frajer. Ja bym puścił. Burton po prostu robi bajki dla dorosłych. Musisz przyznać, że jego filmy są jednak robione w komediowym tonie.

napruto

A, oglądałeś? Nie wiem czy fontanny juchy są zdrowe dla dzieci. Jego filmy ,ają lekko komediowy ton, ale komediami oprócz marsjan nie są. Ja swojemu dziecku nic może oprócz Alicji bym nie puścił bo sam w wieku 4-5 lat się przestraszyłem jednego jego filmu. Serio mówię.

neo_angin

Oglądałem. Ja "Batmana" i Charliego bym puścił. A w Ciebie instynkt tacierzyński wstępuje.

napruto

popieram Burton może Terremu buty pucować :))

mieszkoxxx

Zgadzam się. Choć obu panów lubię, to jednak zdecydowanie wolę baśniowe klimaty w stylu Gilliama

neo_angin

A dlaczego fontanny krwi miałby być niezdrowe dla dzieci? Za dużo propagandy, prawda jest taka że na zdrowe psychicznie dziecko nie mają wpływu ani filmy, ani muzyka, ani gry komputerowe. I jedynymi rzeczami których bym dziecku w wieku około 10-12 lat nie puścił są filmy z ostrymi scenami erotycznymi, ale tylko dlatego że dziecko takie tego nie zrozumie. Tylko to czy dziecko bedzie rozumiało o co chodzi jest granicą puszczania mu filmów.

neo_angin

Fontanny juchy są łatwiejsze do zniesienia niż sama jucha imo. Jako dziecko bardziej bym się przeraził realistycznego morderstwa niżeli takiego przerysowania jak w golibrodzie

0wner2

Z Gilliama lubię "12 małp" i "Fisher Kinga", za to obelga za "Las vegas parano" - nie znoszę tego. A z Burtona nic mnie osobiście się nie podoba : )

przemyslav07

Las Vegas Parano to bez wątpienia jego najlepszy film i jeden z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek powstały. 10/10 ;)

0wner2

0wner2 - dobra beka z typa jak zawsze. Dla Ciebie kino istnieje od 1990.

tearofmankind

Hehe, ciekawe skąd wyciągasz takie wnioski ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones