Tomasz Knapik

7,9
427 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tomasz Knapik

najlepszy głos

użytkownik usunięty

Tomasz Knapik to najlepszy lektor.Zawsze będzie mi się kojarzył z strażnika teksasu i od zmierzchu do świtu 2 ( wersja vcd)

Dla mnie Stanisław Olejniczak jest numerem jeden jeśli chodzi o lektora filmowego.

użytkownik usunięty
befsztykwieprzowy

Uważam, że Stanisław Olejniczak jest dobrym lektorem , ale dla mnie najlepszymi lektorami to Maciej Gudowski, który jego głos,że jest prawie niezauważalny i przyjemnie go posłuchać, a Tomasz Knapik ma niską barwę głosu i podkreśla niektóre słowa w tekście, w którym czyta, jest kojarzony z filmami sensacyjnym oraz kinem wojennym, które zostały wydawane na kasety VHS.Ta dwójka jest na początku listy moich ulubionych lektorów.

Tak wiele razy to wałkowano...
Szanuję Stanisława Olejniczaka, czytał filmy, które uwielbiam między innymi Die Hard, Autostopowicz czy Pluton. Aczkolwiek nie mogę się zgodzić, że jest on najlepszym polskim lektorem, bo najlepszym dla mnie jest właśnie Knapik. Knapik to niemal już postać kultowa. Kojarzony głównie z erą kaset VHS lektor zapisał się w pamięci wielu. Nie do zastąpienia w filmach akcji czy wojennych. Nikt inny tak rewelacyjnie nie przeczyta "Strażnika teksasu" , "Delta Force" i innych filmów Chuck'a. Świetnie przeczytał "Stalingrad" (1993) na kasetach VHS. Nie wyobrażam sobie oglądania z innym lektorem takich klasyków jak Terminator, Terminator 2 czy Rambo.

Spoko jest także Łukomski, szczególnie gdy czyta tekst Beksińskiego.
Poza tym, da słuchać się Utty, Heropolitańskiego, Kozioła, Matula i reszty lektorów, którzy zaczynali w odległej przeszłości.

KULTowy_2

Dla jednych postać kultowa, dla innych nie. Tomasz Knapik ostatnimi czasy zdobywa dużą popularność przez swoją medialność. Użycza głosu jako lektor w różnych programach telewizyjnych, współpracuje z niektórymi youtuberami, udziela wywiadów i ogólnie kreowany jest przez media na gwiazdę w swojej dziedzinie. Nie każdemu musi się to podobać. Dla mnie większość filmów które czytał to tzw. gnioty które podobały się w czasach gdy było się małym dzieciakiem oczarowanym możliwością oglądania filmów na wideo. Wszystkie inne filmy które do dzisiaj uważam za najważniejsze dla światowej kinematografii były czytane przez Janusza Szydłowskiego, Jarosława Łukomskiego, Piotra Borowca, Macieja Gudowskiego czy właśnie Stanisława Olejniczaka ale o nich zbyt często się nie mówi , jak nie w ogóle. Jedyne filmy czytane przez Knapika do których mam sentyment to seria Lody na Patyku i oczywiście Strażnik Texasu. Co do Rambo to wolę wersję czytaną przez Szołajskiego, który bardziej kojarzy mi się z erą kaset VHS.

befsztykwieprzowy

ŻCK? First blood czytany przez Szołajskiego? Ciekawe. Możesz pokazać fragment.

"Dla mnie większość filmów które czytał to tzw. gnioty"
Die Hard, Die Hard 2, Die Hard 3, First blood, Rambo 3, Cliffhanger czy Predator to wg. ciebie gnioty?

"Użycza głosu jako lektor w różnych programach telewizyjnych"
Czyż to nie należy do obowiązków lektora?

Nie zauważyłem by Tomasz Knapik był lansowany w mediach, poza kabaretowym występem. To, że udzielił wywiadu nie oznacza, że uważa się gwiazdą. Zresztą wywiadu udzielił też S. Heropolitański.
Jarosław Łukomski wystąpił w reklamie pastylek na kaszel, więc również się kreuje w mediach?




KULTowy_2

Szołajski czytał kilka części Rambo a ja nigdzie nie napisałem że czytał Pierwszą Krew.
Tak, dla mnie w większości są to gnioty, filmy naszpikowane akcją i efektami specjalnymi z zerowa grą aktorska. Być może laikowi przypadną do gustu ale nie o tym jest ta dyskusja. Pisząc opinie na temat p. Tomasza Knapika wyraziłem jedynie swoje zdanie i jak widać po ocenach jego profilu nie za bardzo pokrywa się ono z opinią większości. Nie wiem jak Ciebie ale mnie wręcz raziło czytanie kwestii kobiecych przez lektora o tak mocnym, typowo męskim głosie (zaznaczam że to tylko moja opinia). Poza tym uważam że jeśli chodzi o czytanie filmów (bo o lektorach filmowych cały czas mówię) mamy w Polsce dużo lepszych fachowców. Nie przeczę, że p. Knapik dysponuje bardzo charakterystycznym głosem który zresztą miałem zaszczyt usłyszec na żywo podczas komiksowej nocy muzeów i który wywarł na mnie ogromne wrażenie jednak jeśli chodzi o czytanie filmów mam innych ulubieńców :) Zresztą ostatnio p. Knapik coraz rzadziej zajmuje się filmami bo chyba sam wie, że jest dużo lepszy w innych dziedzinach pracy lektora :)

befsztykwieprzowy

Ależ pierniczysz bzdury. Tomasz Knapik nie zajmuje się już hurtowym czytaniem filmów, bo jest na emeryturze. W żadnym wypadku nie dlatego, że są lepsi lektorzy, bo tacy nie istnieją.
Kogo nazywasz "fachowcem"? Szklarza? a może Machnickiego?.


"Tak, dla mnie w większości są to gnioty, filmy naszpikowane akcją i efektami specjalnymi z zerowa grą aktorska"
Skoro Pluton i Łowca jeleni są dla ciebie gniotami musisz być, albo dzieckiem, albo fanem TVNowych pierdułek.
To, że usłyszałeś głos Knapika w niszowej produkcji nie oznacza, że nic innego nigdy nie czytał.

befsztykwieprzowy

Nie tylko - jeszcze Andrzej Matul czytał "Gwiezdne Wojny" i "Indianę Jonesa i Świątynię Zagłady".

Mi generalnie zawsze się będzie kojarzył z Chuckiem Norrisem i wszystkimi produkcjami, w których występował. Żaden inny głos tak silnie nie kojarzy mi się z Chuckiem.

Generalnie najlepiej pasuje do filmów akcji i wojennych, również tych z pewną dozą poczucia humoru i ironii.

Ja zazwyczaj staram się omijać Knapika szerokim łukiem, miał kilka dobrych czytań w większości świetnych tłumaczeń, ale na tym koniec. Najlepszy jest moim zdaniem Tomasz Sandak. Zaraz za nim Maciej Gudowski i Władysław Frączak.
Olejniczak nadaje się głównie do komedii romantycznych (np. "Cztery wesela i pogrzeb" i "Notting Hill") i filmów biograficznych ("Grace Kelly"), za to świetnie przeczytał "Autostopowicza" dla NVC, a także "Ojca Chrzestnego". Kompletnym niewypałem był natomiast np. serial "Viper" na TVP. Thrillery (na TVP głównie) też mu idą słabo.

Shiloh

Ja to samo... Zresztą bądźmy szczerzy, Knapik to głównie niszowe produkcje. Jakoś nie mogę przemóc się do jego głosu i nigdy nie zrozumiem nad nim zachwytu. Facet brzmi wręcz jakby ktoś przepuścił jego głos przez jakiś emulator.

Świetny jest, to prawda. Czasem wystarczy jego głos, bez oglądania filmu.

octus

Tutaj kabaret z Panem Tomaszem

https://www.youtube.com/watch?v=VVeveRGiIaw

giovanni50

Dzięki, kolego.

octus

Ależ proszę bardzo i Wesołych Świąt !!!

giovanni50

Dziękuję. Tobie również!

Ciężko mi oglądać Świat według Bundych w oryginale, czy z napisami. Knapik jest niemalże częścią obsady tego serialu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones