Władysław Pasikowski

7,5
5 377 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Nakręcił "Psy" - jeden z moich ukochanych filmów.
Niestety, widać kasa się skończyła i trzeba się było zabrać za opluwanie Polski i Polaków, zamiast za robienie fajnych filmów.
Bo na opluwaniu Polski i Polaków można dziś zajechać naprawdę daleko...
Wstyd i hańba!

ElRio

Skad wniosek ze popieram lewakow? Nie popieram ani lewakow, ani pisiorow, ani socjalistow. Najblizej mi do konserwatywnego liberalizmu, choc i tak z wieloma rzeczami tego ustroju sie nie zgadzam.

Tak btw, poki co zwyzywales Niemcow, Zydow, papieza, UE, lewice (i wszystko w imie bycia Polakiem). Nie podales zadnych sensownych argumentow, ba, nawet nie odpowiedziales na moje proste pytania (chocby o tym rezyserze filmu o Smolensku - zapewne jest to rezyser ktory na koncie ma jedynie dokumenty pokroju "Sekretne zycie mrowek", zatem nie dziwota, ze PISF go nie chce dofinansowac).

Cililing

Będąc lemingiem wspomagasz mordrerców

Cililing

Po cos tu przyszedl lewaku

Cililing

Co ty mozesz wiedziec pociotku putina

ElRio

Chciałam zobaczyć jaki będzie film Jack Strong. No i jest to według mnie niedopracowany film średniej klasy. Taka bajka dla dzieci o czerwonym kapturku. Jest to film akcji i nie trzeba myśleć, to pewnie się spodoba sporej grupie osób.

Uważam, że postać Kuklińskiego jest papierowa. To był sprytny blondyn, potrafiący być duszą towarzystwa i otaczający się kobietami. A w filmie smutny brunet wycierający papierem zroszoną potem twarz i uciekający z Polski w drewnianej skrzyni. W rzeczywistości po wyjściu ze służbowego przyjęcia został zabrany i zawieziony autem przez agentów CIA/USA na lotnisko.

Nie mam nic przeciwko tym pogoniom samochodowym bo to ożywia akcję. Dorociński zagrał poprawnie ale mnie nie wzruszył. On mi do tej roli nie pasuje. A Maja Ostaszewska zagrała słabo/teatralnie. Czy nie było lepszych aktorów do tych ról?

Wolałabym aby film nie określał jednoznacznie kim był Kukliński. Jako szpieg amerykański przekazał na przykład plan stanu wojennego, a co z nim zrobili amerykanie? Przekazali informację do Watykanu, a tamtejszy szpieg do ZSRR. Polacy musieli sobie radzić sami.

Gdyby film, a zwłaszcza postać Kuklińskiego została trochę dopracowana, to mógłby być bardzo dobry film. Większość aktorów z drugiego planu zagrała bardzo dobrze. Muzyka też jest niezła.

użytkownik usunięty
jagoda49

Podoba mi się początek Twojej wypowiedzi. Do słowa na lotnisko.

Każdy ma własne spojrzenie. Nie mamy pieniędzy aby zrobić film z efektami i szybką akcją, typu Kapitan Ameryka, ale po to zgłaszam uwagi aby następnym reżyser bardziej dopracował film (w ramach posiadanych możliwości), a nie szedł po najmniejszej linii oporu, bo ludzie i tak pójdą do kina.Na początku wszyscy zgłaszali same achy i ochy, stąd moja niższa ocena. Obiektywnie to jest film na 7 (według mnie).

ElRio

Popieram

ElRio

Wydaje mi się, że tak jak do "Psów" na początku lat 90 tak samo teraz do "Pokłosia" trzeba dojrzeć. Polska ma historię chwały i hańby. Władysław Pasikowski ma to do siebie, że nie boi się takich filmów kręcić, przez co nie boi się takiej tematyce spojrzeć w oczy.
Ale do filmów Pasikowskiego trzeba mieć pewien dystans. Filmy mają nam zapewnić rozrywkę, skłonić do pewnych przemyśleń, refleksji.
A ludzie oglądając jego ostatnie filmy z góry zakładają, że to tematyka antypolska. Pod takim kontekstem można każdy film skrytykować podobnie.
Odnoszę też wrażenie, że w Polsce jest spora grupa ludzi, którzy mają jakiś rodzaj schizofrenii na temat "patriotyzmu". Jakby Polska była święta a Jezus był królem tylko Polski. Takie łączenie kościoła, polityki i wiary. Dla mnie to jest chore.

Kruchy_4

Nic nie poradzisz na to, że dookoła pełno idiotów i degeneratów z lewa i prawa, dla których białe jest białe, a czarne jest czarne...

Kruchy_4

Dojrzeć do PO-Grossia? Znaczy co? Dać się obrzezać? :)
Żaden uczciwy Polak do tego chłamu nie "dojrzeje" bo to stek kłamstw i opluwanie własnej nacji.

ElRio

chodzi mi tutaj o to, że powinniśmy się pozbyć pewnych cech, które uważamy jakby za święte. Są to między innymi antysemityzm, nienawiść do romów i nasz arcy polonizm. Gdybyśmy się tych cech pozbyli to Ten film zupełnie inaczej byśmy odebrali.
A co do twojego "steku kłamstw" Istnieją dowody na to, że Polacy zamordowali w ten sposób żydów i nie ma żadnego, że to stek kłamstw. Nie zamierzam się z Tobą kłócić na ten temat, wystarczy poczytać kilka artykułów w internecie albo możesz w ciemno jak inni rozpowiadać, że to kłamstwo.
Dla mnie w filmie zabrakło tego, że nie powiedziano jak do tej masakry doszło, co było jej powodem.

Kruchy_4

Nie rozpowszechniaj wierutnych kłamstw!
Dowody? Obłąkaną propagandę Grossa nazywasz "dowodami"???
Właśnie problem żydowskiej i posthitlerowskiej propagandy jest taki, że nie ma żadnych dowodów - są tylko KŁAMSTWA Grossa, a gdy chciano przeprowadzić rzetelną naukową ekshumację w Jedwabnym to... co się stało? :)
ANTYPOLSCY KŁAMCY! NIE ZAMKNIECIE UST POLAKOM!
http://www.youtube.com/watch?v=nwpMUsdCMf4

ElRio

Pachnie obłędem :D

ElRio

Zamknij ryj kretynie, sam pewnie nic dla Polski nie zrobiłeś a uważasz się za wielkiego patriotę. Tacy jak Ty najbardziej mi na nerwy działają w tym kraju, więc kieruję to do wszystkich wiecznie niezadowolonych, oburzających się o byle gówno, pokrzywdzonych przez los, historię i Tuska - stereotypowych Polaków. Więcej szkodzą niż pomagają. A co do Twojej oceny to jest żenująca, nawet jak Ci się ten film nie spodobał a "Psy" to jeden z Twoich ulubionych to moim zdaniem nota powinna być wyższa...

Immortal_Stasin

Tacy jak ty - żałośni zdrajcy Polski, wysługujący się obcym, nie zasługują nawet na miano ludzi. Jesteś zwykłą pełowską szmatą, na szczęście już niedługo takie ścierwa przestaną psuć powietrze w Polsce.
Możesz mi wylaszczyć pytonga cwelu i zdrajco Polski.

ElRio

Niezły wariat.

ElRio

Twoja nienawiść jest śmieszna. Nawet nie zrozumiałeś ironii w mojej wypowiedzi. Chciałbym zobaczyć twój wykrzywiony ryj, żeby wiedzieć jak takie coś wygląda. Hahaha... "Zdrajco Polski", co ty wąchałeś ? A tak serio, to niezły dramacik tu odegrałeś, żal mi ciebie.

Immortal_Stasin

Szmata pełowska pozostanie szmatą. Więc daruj sobie wszelkie produkcje. Nikt cię tu nie traktuje poważnie, sługusie tuskisynów.

ElRio

Co za pajac. Napisałem jeden komentarz, a ten się spina jakbym jego matkę przeleciał.

Immortal_Stasin

Twoją matkę przelatują codziennie tabuny komuchów - jeden z nich zrobił ciebie, to dlatego masz tak najsrane we łbie.

ElRio

Jak jesteś taki chojrak w necie śmieciu, to chodź się umówmy na sparing. Chętnie podyskutuję w cztery oczy.

ElRio

Pier... obsrańcu, za ten tekst powinienem pokazać ci jak się kończy nienawiść. A po twoich wypowiedziach łatwo można stwierdzić, że jesteś niezłym popaprańcem. Tacy jak ty powinni mieć bana na internet.

Immortal_Stasin

Synku, możesz mi possać maczugę i tyle. :)
Za chudy jesteś w uszach na cokolwiek innego.
Sparring, heheehehe, żałosny internetowy napinacz. :)
Cienki Bolku - wracaj do oglądania gołych bab i walenia gruchy - w tym masz sukcesy i poważne osiągnięcia. :)
Jak można być takim poyebem?

ElRio

Dobre pytanie, miałem je zadać tobie. Bo kto normalny wylewa swoje frustracje i bezpardonowo atakuje innych w necie, po przeczytaniu jednego komentarza ? Nie jestem internetowym napinaczem, po prostu nie znoszę chamstwa. A najśmiejszniejsze jest to, że polityką się w ogóle nie interesuję :P

Immortal_Stasin

Nie znosisz chamstwa? To jak możesz patrzeć w lustro? :)
A polityką lepiej się zainteresuj, zanim polityka zainteresuje się tobą.
Sprawa jest prosta - są słudzy Zła i słudzy Dobra.
Trzeba opowiedzieć się i grać po właściwej stronie.

użytkownik usunięty
ElRio

Nie martw się, Pasikowski jest mądry chyba i nakręci może jeszcze coś super. Nie mów, że opluwa, bo to na podstawie książki było.

ElRio

Trudno zrozumieć jego intencje, to fakt

ElRio

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones