PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105935}

Andromeda

6,7 2 385
ocen
6,7 10 1 2385
Andromeda
powrót do forum serialu Andromeda

Pomysł zerżnięty ze świetnego serialu Farscape.
Postacie też...
Gra aktorska pozostawia wiele do życzenia jak i efekty specjalne... hehe ogon tej babki czy on się rusza czy to wełna na drucie? :)

ocenił(a) serial na 9
spidertick

Ten serial został wymyślony już w latach 70. przez Gene Roddenberego. Poza
tym, gdzie ty widzisz podobieństwa. Farscape ma zupełnie inny klimat. A
ogon się przecież rusza w kilku odcinkach (m.in. 1x02)

Postacie są zupełnie inne:

John Crichton jest o wiele bardziej złożoną postacią niż Dylan Hunt.
Dargo jest zupełnie inny niż Tyr (który jest bardziej bezwzględny).
Nie mówiąc o innych.

A tak w ogóle to ile odcinków widziałeś zanim to napisałeś?

ocenił(a) serial na 8
MistrzSeller

Pewnie oglądał parę pierwszych odcinków. Zarąbisty serial, na początku (tj. 1 sezon) może razić kiczowatymi, słabymy efektami (no i ten prześmieszny pas grawitacyjny, za pomocą którego Dylan zjeżdża po drabince w pierwszym odcinku), ale... od połowy drugiego jest jazda, akcja, dowiadujemy się więcej o Trance, normalnie kapitalnie. Wiadomo, Gwiezdnym Wrotom nie dorównuje, przynajmniej jeśli chodzi o SG-1, ale wspaniale spędza się przy nim czas. Strasznie zaintrygował mnie 17 odcinek 2 serii, gra aktorska po prostu wymiata (a może to po prostu ten epizod wywarł na mnie takie wrażenia).
Kevina Sorbo zawsze kojarzyłem z Herkulesem, lecz teraz pozytywnie zaskakuje. W tej chwili kończę drugi sezon i już się martwię co to będzie jak się skończy cała Andromeda :D, podobnie było z SG-1. Serial wart obejrzenia! Gorąco polecam!

ocenił(a) serial na 10
_Rutek_

W pełni sie zgadzam z przed mówcami :).

ocenił(a) serial na 2
spidertick

Niestety muszę się zgodzić z autorem tematu. Na początku napaliłem się na kolejny serial sf, który ma aż 5 sezonów. Po pierwszym odcinku miałem nadzieję, że miał kiepski start, ale jak dotarłem do 8 to stwierdziłem, że to tylko strata czasu...
Odradzam każdemu oczytanemu fanowi SF. Padaka.

ocenił(a) serial na 10
Dionizos13

A ja zachęcam do obejrzenia tego serialu. Dla osób dla których liczy się coś więcej niż efekty, może okazać się prawdziwą perłą :).

ocenił(a) serial na 9
SFINKS555

Jako filolog mam masę zabawy z nazwiskami padającymi nagle w zupełnie innym kontekście, niż historyczny (patrz klany nietzscheańskie - sporo postaci przemyconych nazewniczo). No i 'Wrath of Achilles' chociażby. 'Gniew Achilla, bogini, głoś, obfity w szkody [...]' = początek 'Iliady' w tłumaczeniu Franciszka Ksawerego Dmochowskiego. Itp. itd.

ocenił(a) serial na 10
Dionizos13

Ja też gorąco polecam. Początek 1 sezonu trochę słaby i 5 sezon nie zachwyca (od 18go odcinka się rozkręca) ale jest to świetne połączenie humoru, sf, i jak niewiele seriali w dzisiejszych czasach ma zakończenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones