PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738325}

Between

6,1 2 689
ocen
6,1 10 1 2689
Between
powrót do forum serialu Between

Czy tylko mi Between strasznie przypomina serial Pod kopułą?

BialaDusza

nie tylko Tobie ;) Oglądając odcinek odnosiłam wrażenie, że gdzieś już to widziałam. Po części jest to trochę zniechęcające ale jestem ciekawa jak dalej poprowadzą temat wiec na razie przy serialu zostanę.
Between przypomina mi również powieść Michaela Granta: Gone. Z tą różnicą, że miasto podobnie jak w under the dome otoczone było niewidzialną barierą (do której chyba nie dało sie podejść) i ginęły osoby powyżej 15 roku życia.

Anilek

Mi też pierwszy odcinek bardzo przypominał właśnie serial "Pod kopułą". I mnie to jednak zniechęciło, bo odniosłam wrażenie, że tak samo jak "Pod kopułą", "Between" też będzie się ciągnąć w nieskończoność podczas gdy spokojnie można by zamknąć akcję w dwóch sezonach.

Pantirse

Pod kopułą jest świetne

Anilek

Można było podejść ale dotknięcie powodowało mocny ból ;)

Może ktoś mi zaspoilerować dlaczego ten serial jest podobny do Kopuły ? Nie oglądałem żadnego odcinka a trochę mnie przez ten temat serial zaczął interesować.

kamil665544

Dosyć dawno czytałam tę serie i niestety większości rzeczy juz nie pamiętam. Ale dzięki za przypomnienie ;))

Between do Kopuły podobny jest pod tym względem, że miasta w tych dwóch serialach zostają odcięte od reszty świata, społeczności. Ludzie w nich są zdani sami na siebie. Zero pomocy z zewnątrz, chyba że coś się zmieniło w tej kwestii w 2 odc between ale ja jeszcze nie miałam go okazji zobaczyć.

ocenił(a) serial na 5
BialaDusza

Dokładnie od razu mi się skojarzyło z pod kopułą

BialaDusza

Może i coś w tym jest, ale Pod Kopułą ma klimat, a to... No cóż. Obejrzałam do 6 odcinka (to chyba koniec sezonu?) i czegoś zabrakło. Jakoś nie widzę dużej przyszłości. Jestem fanką tego typu seriali, ale spodziewałam się czegoś więcej. Można obejrzeć, ale szału nie ma.
A jeśli chodzi o Kopułę, niestety poziom spada z sezonu na sezon, pierwszy 83 minutowy odcinek 3 sezonu wprowadza mnóstwo kosmicznych rzeczy i nie jestem pewna, czy na tym poziomie abstrakcji nie polegną. Już pod koniec drugiego sezonu robiło się gorzej. Ale mam nadzieję, a oglądać będę oba, a nóż mnie miło zaskoczą :)

ocenił(a) serial na 8
namii

Nóż to groźna rzecz. Mam nadzieję, że chodziło o "nuż" :)

BialaDusza

nie widziałam jeszcze serialu, ale taki motyw był w serii książek GONE. kopuła i zniknęli wszyscy powyżej któregoś tam roku życia. seria została wydana w 2009 roku (pierwszy tom), a S.King napisał Pod Kopułą w 2010.

BialaDusza

https://www.filmweb.pl/serial/Jeremiah-2002-98660

ocenił(a) serial na 5
BialaDusza

Mi bardziej przypominał "The Society", gdzie nagle znikają wszyscy dorośli i banda nastolatków musi sama rządzić się w mieście (przy czym również nie są w stanie tego miasta opuścić, więc mierzą się z podobnymi problemami co tutaj minus masa zgonów wokół).
"Pod kopułą" było jednak znacznie ciekawsze i bardziej wielowątkowe, chociaż im dalej w las tym gorzej, pamiętam że w ostatnim sezonie strasznie już popłynęli, w książce było to rozwiązane znacznie ciekawiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones