PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202887}

Biuro

The Office
8,8 87 928
ocen
8,8 10 1 87928
8,8 21
ocen krytyków
Biuro
powrót do forum serialu Biuro

The Office US vs The Office UK

użytkownik usunięty

Może nie powinnam robić porównać, bo w sumie te dwa seriale są dla mnie tak różne, że oprócz tytułu i głównego zamysłu nie widzę więcej podobieństw. The Office UK wydaje się nędzną karykaturą wersji amerykańskiej. Z sentymentu po skończonym The Office US postanowiłam zobaczyć, czy wersja UK jest równie wciągająca i śmieszna. Niestety UK w niczym nie dorównuje US i z ledwością dobrnęłam do ostatnich odcinków drugiego sezonu (jak dobrze, że więcej nie kręcili), choć już miałam ochotę wyłączyć w trakcie jednego odcinka jak był dzień charytatywny i ściągnęli jednemu facetowi spodnie.. Litości. Nie wiem co to miało mieć na celu, zniesmaczyć widza ? Bo śmieszne na pewno nie było. Zresztą nie tylko ta scena była dziwna (w negatywnym sensie tego słowa), było ich więcej, ale znacznie więcej było tam nudy i nijakości.
Zapewne (tak, jak The Office US) miała być pokazana normalna praca z domieszką specyficznych ludzi. Moim zdaniem niestety nie wyszło. Całość okazała się po prostu tak żenująca i bylejaka, że naprawdę ciężko się ogląda ten serial. Nawet w "Little Britain" była zachowana jakaś granica dobrego smaku, choć nie zawsze, to ten serial przynajmniej był śmieszny przez swój absurd, czego nie można powiedzieć o The Office UK.
Podsumowując UK: żenujący, strasznie nudny, bezbarwny, obsceniczny i mało zabawny.
Przeciwieństwem (i prawdziwą perełką wśród seriali komediowych) jest The Office US. Tam mimo, że też mamy do czynienia z szefem, który swoim zachowaniem potrafi wprowadzić widza i współpracowników w zażenowanie to jest to tak zachowane, że po pewnym czasie lubisz Michaela i jego sposób bycia (mimo, że nie raz masz ochotę złapać się za głowę) ;) W atmosferze tego biura poza tym wyczuwa się zażyłość między współpracownikami pomimo tego, że niektórzy wydają się nie przepadać za sobą. Poza tym każdy bohater jest na swój sposób inny i zabawny, co więcej każdy z nich jest przedstawiony w serialu, każdy z nich ma swoją chwilę przed kamerą, swoje głupie-śmieszne teksty itd. Razem tworzą niesamowitą całość, dzięki czemu ten serial jest właśnie zabawny, nieprzewidywalny i absurdalnie rzeczywisty. Polecam każdemu The Office US, kto chce się pośmiać, wzruszyć i "zaprzyjaźnić" z bohaterami (ci, co oglądali to wiedzą o czym mówię) ;)
Podsumowując US: niesamowicie śmieszny, rozbrajający, nieprzewidywalny, wzruszający i jedyny w swoim rodzaju.
Oczywiście, to rzecz gustu co się komu podoba, ale jak dla mnie wersja UK nie dorasta do pięt wersji US ;) Uważam, że jeśli chodzi o seriale komediowe to granica dobrego smaku i humoru powinna być zachowana. Czasem nie trzeba pokazywać/mówić czegoś dosadnie, żeby osiągnąć zamierzony efekt.

ocenił(a) serial na 9

Rozumiem, że jesteś świadoma, że wersja UK była nakręcona pierwsza, a to hamburgery ściągnęli pomysł od (jak zawsze) UK. Angielski dowcip bywa ciężki, i nie każdy go lubi.

ocenił(a) serial na 9

Zazwyczaj się nie wypowiadam ale teraz dodam coś od siebie.
Osobiście doceniam obie wersje choć bardziej podoba mi się UK.
Wersja US to kopia zrobiona pod amerykański rynek a humor tam przedstawiony nie jest niczym jakoś odkrywczym, ot taki nie za ostry, ale wystarczająco śmieszny aby spodobał się swoją łagodnością i lekkością widzowi, który jest w dodatku to takie typu przyzwyczajony.
Wersja UK to specyficzne żarty, czasem ciężkie, nie każdemu się to podoba co jest w sumie z łatwością zrozumieć zważywszy, że nie zwykliśmy oglądać tego typu seriali gdzie gagi nie są jakoś szczególnie wyeksponowane. Mi się takie humor też podoba i to bardzo.
Na koniec dodam, że oczywiście o gustach się nie dyskutuje i kłótnie czy obrażanie są nie na miejscu bo pisanie o serialu, że był zenujący to uważam nadużycie
Dodam jeszcze, że twórca UK wersji i odtwórca głównej roli Ricky Gervais, tworzył wersje US!
Pozdrawiam

zupełnie sie z tym nie zgodze, jest odwrotnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones