Brooklyn 9 9
powrót do forum 8 sezonu

Oglądam od paru dobrych lat różne seriale na Netflixie (i nie tylko), wiele tych, co według wielu gównoburzystów sieją „propagandę” i wiecie co? Jakoś nie stałam się homo ani bi, nie pokładam się na ulicy przed czarnoskórymi przepraszając ich że żyję, nie myślę o zmianie płci i nie prowadzę krucjaty przeciw białym mężczyznom w imieniu udowodnienia swojej kobiecej potęgi.
Żaden, nawet „najbardziej propagandowy” serial nie miał odrobiny wpływu na moje codzienne życie. Serio konserwatyści - czego Wy się boicie? Chyba co najwyżej tego, że to Wasze tradycyjne „idee” zachwieją się pod wpływem przekazywanych treści, bo jakoś większość ludzi nie zmienia poglądów i wartości dlatego, że bohater jest gejem w serialu.
I owszem, też nie byłam wielką fanką stawiania tak dużego nacisku na BLM i police brutality w ostatnim sezonie, ale to głównie dlatego, że 99 był dla mnie zawsze zabawną odskocznią od problemów społeczno-politycznych.
Mimo wszystko, zamiast demonstracyjnie przerwać oglądanie odcinka i jeszcze opisać swoje oburzenie na forum filmwebu, postanowiłam skończyć sezon i nadal bawiłam się dobrze przez pozostałe odcinki nie rozkminiając ile to razy pojawiały się odwołania do „złych, opresyjnych, białych policjantów”.
Rekomenduję zająć się życiem poza ekranem, a jak bardzo chcecie szukać propagandy to polecam wejść w prawdziwie polskie klimaty i włączyć kanał informacyjny telewizji polskiej.

ocenił(a) serial na 2
this_is_nutmegg

uspokój się

this_is_nutmegg

W ogóle nie wiem skąd to oburzenie tematem, który Polaków w ogóle nie dotyczy i którego nie rozumieją. A że w ogóle BLM było tematem sezonu? Widocznie twórcy poczuli, że muszą to poruszyć w serialu o policji i to jeszcze w Nowym Jorku.
Mnie za to zastanawia to zawieszenie. No bo jeśli policja zatrzymuje Cię w samochodzie, a Ty uciekasz, to jest to już chyba co najmniej wykroczenie. A nie stosowanie się do poleceń policji i ucieczka biegiem już jest ok? Nie klei mi się to.

this_is_nutmegg

Bardzo stateczna i mądra wypowiedź, choć też się skrzywiłam na te wątki BLM w serialu. A Diaz rzucająca pracę w policji, bo Floyd kryminalista i patus zginął z rąk policji... No ręce mi opadły.

ocenił(a) serial na 5
this_is_nutmegg

A jednak nie udało ci się pozostać całkowicie bezstronną. ja oglądam różne serwisy informacyjne i tyle samo widzę manipulacji w TVP co w TVN czy serwisach Grupy Polsat. Ludzie dali sobie wmówić, że TVP manipuluje bardziej, ale z ręka na sercu - sprawdzaliście? Weryfikowaliście? Wiem, ze nie.

Przykładowo, od kilku lat serwis Interia - podając informacje o obcokrajowcu, który w Polsce kogoś pobił lub dźgnął nożem - zataja informację o narodowości, ale gdy za granica przestępstwo popełnia Polak, narodowość podają w nagłówkach artykułu. To jest przykład manipulacji.

Albo kiedy dwaj dziennikarze z GW porównali "paragony grozy" z Polski i Niemiec, wykazując, że ceny w PL są takie same, jak w Niemczech. Tylko, że robiąc zakupy w PL kupowali rzeczy droższe (jak oryginalna CocaCola), a robiąc zakupy na paragon niemiecki, wybierali w niemieckim markecie produkty najtańsze. Sam siedziałem i analizowałem te ich paragony. Ewidentna manipulacja dwóch dziennikarzy lub raczej "pseudodziennikarzy".

Innym, jaskrawy przykład manipulacji, to przedświąteczny spot TVN-u sprzed roku, w którym pada stwierdzenie, że "migrantom na granicy polsko-białoruskiej nikt nie udziela pomocy medycznej", co nie jest prawdą, bo można w sieci znaleźć wiarygodne informacje, że każdy imigrant, który wymagał opieki medycznej był zawożony do szpitala. Łatwo sprawdzić., ze faktycznie tak było. To też jest przykład manipulacji dziennikarskiej.

Ale większość ludzi nie zwraca uwagi, nawet takich manipulacji nie rozpoznaje. Nie wie o nich, a często nie chce wiedzieć, bo wtedy trzeba by starać się być sprawiedliwym.


Sony_West

Z tą różnicą, że TVN to stacja prywatna a na TVP zrzucają się wszyscy polscy podatnicy. Kolosalna różnica. TVN może sobie codziennie puszczać Tuska w serduszku i nazywać go najlepszym na ziemi (i tak może robić TV Republika o Kaczyńskim). Telewizja publiczna powinna zachować choć minimalne standardy, czego naprawdę nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones