PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534418}

Columbo

7,7 18 906
ocen
7,7 10 1 18906
7,2 12
ocen krytyków
Columbo
powrót do forum serialu Columbo

Praca kamery !! coś niesamowitego nikt dziś nie kręci w ten sposób. Ten kto stał za
kamerą
i później skręcał odcinki ,był geniuszem TAK TO SIĘ POWINNO ROBIĆ !
.Muzyka ,nieważne jaki odcinek (pomijając ten ostatni) muzyka to niemalże symfonia
idealnie dopasowana ,dograna w każdym odcinku ,powala na kolana. Sam porucznik :)
Columbo ,PETER KOCHAM CIĘ za twojego zdewastowanego klasyka ,za twój pomięty
prochowiec, za twoje cygara ,za twój słynny chwyt za głowę i ręce w górze ! ,za to że nigdy
nie nosiłeś broni :-) , i za twoją żonę :PPP której niestety nigdy nie widziałem poza
zdjęciem
:P

Mam 30 lat , nie wiem ile razy oglądałem porucznika Columbo :) ,ale to jest jedyny serial
który
kocham ,nie zniszczyli go tak jak Archiwum X i bogu dzięki jeszcze nie spofanowali jak
Kojaca

ocenił(a) serial na 10
gotowe

Mam cztery krzyżyki na karku i Twoje słowa młodzieniaszku to święte słowa ! ...ale zdjęcia jego serialowej żony z całą pewnością nie widziałeś. A oglądam Columba przynajmniej 2x w tygodniu . Raz na TVN7 około 17-stej a drugi raz na Super RTL w niedzielę o 22.10. Już chyba kilkanaście razy oglądałem każdy odcinek i jeszcze mi się nie znudził. A wszystkich fanów CSI Miami,NY,Las Vegas itp. to "szanuję"

kpsel

Zdjęcie żony ,było w 9 sezonie w 4 odcinku ,kiedy to psychopatyczna sprzedawczyni nieruchomości ,próbowała się zemścić na poruczniku że wsadził jej męża do więzienia ,końcówka odcinka kiedy Columbo inscenizuje przedstawienie u siebie w domu.

ocenił(a) serial na 10
gotowe

Obejrzyj jeszcze raz końcówkę tego odcinka. To nie było zdjęcie jego żony. Jestem pewien na 100%. Mimo to jeszcze raz obejrzę ten odcinek :)

kpsel

nie muszę oglądać ,to było zdjęcie pani Columbo.

gotowe

@kpsel chyba ma rację. W końcówce tego odcinka Columbo mówi, że żona nie lubi mieć robionych zdjęć i (chyba) że pójdą do fotografa jakieś zrobić, co delikatnie sugeruje, że to niekoniecznie było zdjęcie jego żony. Ponadto w tym odcinku to nie jest dom Columbo, sam o tym na końcu wspomina.

direct39

Pomyliłeś odcinki direct39 ,ponieważ w tym odcinku Columbo finguje śmierć swojej żony a później udaje że zjada zatrutą kanapkę z mufinem ,powodując u morderczyni wyznanie winy.Tutaj masz dowód że w tym odcinku ,było ślubne zdjęcie pani Columbo

http://imageshack.us/photo/my-images/403/columbo.png/

gotowe

Jak najbardziej piszemy o tym samym odcinku.

Obrazek, który podlinkowałeś pochodzi z omawianego odcinka i przedstawia zdjęcie Columbo i jakiejś kobiety, nigdzie nie pada jednoznaczne stwierdzenie, że to jest jego żona. Możemy się tego tylko domyślać, ale wątpliwości tym domysłom dodaje fakt, że to nie jest dom Columbo (co sugeruje, że to np. zdjęcie żony policjanta, który w domu naprawdę mieszka) i że żona nie lubi mieć robionych zdjęć (co z kolei sugeruje, że pani Columbo nie ma żadnych zdjęć).

Ja jestem zdania, że to nie była jego żona, a Ty możesz uważać, że to była ona. I ani ja, ani Ty nie mamy możliwości udowodnienia do końca swoich racji :).

direct39

Sam porucznik potwierdza w tym odcinku że to jego dom , nie wiem skąd teoria że to nie jego dom ,skoro sam to potwierdza .Rybki też należały do jego żony,stąd cała scena że nie ma ręki do ich karmienia .Skąd ty wziąłeś teorie że to nie jego dom , nie jego rybki i cały fotomontaż ze zmianą zdjęcia .Jakbyś się uważnie przypatrzył ,to wiedziałbyś że ten tym ramek w latach 60 był popularny jako ramki dla małżeństw .Po drugie był jeszcze jeden odcinek w którym użyto to samo zdjęcie ,bodaże zaczynał się od pikniku basetów .

gotowe

Skąd teoria, że to nie jego dom - pytasz. Już wyjaśniam.

Gdy morderczyni wchodzi do domu, Columbo faktycznie mówi i zachowuje się, jakby to był jego dom. Jednak w momencie, kiedy Columbo zaczyna demaskować swoją intrygę, chwilę przed tym kiedy wszedł policjant, który stał za drzwiami i nagrywał całą rozmowę, Columbo mówi, że to nie jest jego kuchnia. Serio :).

gotowe

Sprawdziłem jeszcze raz końcówkę tego odcinka. Mam dowód, że to nie było zdjęcie żony Columbo.
Pod koniec odcinka Columbo, trzymając w ręku ramkę z tymi zdjęciami, mówi przez telefon do żony:
"I powiedz Ricie, że może wpaść po zdjęcie". Tak więc mylisz się, to nie było zdjęcie jego żony :).

direct39

Faktycznie odegrałem jeszcze raz ten odcinek i masz racje

gotowe

z ciekawości przeszukałem google i trafiłem na to

http://www.columbo-site.freeuk.com/mrsc.htm

ocenił(a) serial na 10
gotowe

Fajnie, że wszystko się wyjaśniło. A przy okazji- to jedna z żon Columba
http://www.fanpix.net/picture-gallery/shera-danese-picture-11799176.htm

ocenił(a) serial na 8
gotowe

Popieram w 101% przedmówców. :) Najlepszy serial kryminalny jaki znam i chyba żaden go już nie przebije. :)

ocenił(a) serial na 9
gotowe

Popieram! Rewelacja! Moi rodzice namiętnie go oglądają zawsze i tak mnie z czasem wkręcili... Columbo jest świetny. ;-) I zawsze o tej żonie... Hahaha! ;)))

ocenił(a) serial na 9
gotowe

Serial rzeczywiście genialny. Jestem wielkim fanem porucznika Columbo. Myślę, że jednak trochę przesadzasz pisząc, że ktoś kto skręcał (rozumiem, że masz na myśli montaż) był geniuszem. W każdym odcinku jest przynajmniej kilka źle zmontowanych scen. Niektóre aż rażą w oczy. Bardzo często w kolejnych ujęciach jednej sceny, postacie są w innych pozycjach, a czasem nawet w innych miejscach pomieszczenia. Samo cygaro porucznika czasem znika, żeby za chwilę znowu się pojawić w następnym ujęciu. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Columbo jest arcydziełem jeżeli chodzi o seriale kryminalne.
Pozdrawiam wszystkich fanów!
PS. Czy ktoś jeszcze zauważył, że w przynajmniej dwóch odcinkach wykorzystano do scenografii wnętrze tego samego domu? Chodzi mi o odcinek "Murder by the book" (Pierwszy odcinek pierwszej serii) i odcinek "The most crucial game" (Drugi odcinek drugiej serii). Ktoś jeszcze to zauważył? Może macie inne spostrzeżenia? Proszę zatem wpisywać.

darkadiusz2

Ja zauważyłem, że gabinet morderczyni z drugiego pilota ("Okup za nieżywego człowieka", odcinek nr 2) pojawia się ponownie jako biuro mordercy z 2. odcinka 1. sezonu ("Pomocna śmierć", odcinek nr 4).

Wydaje mi się także, że prawdziwe doki/port z odcinka 7x05 ("Konspiratorzy") pojawiają się później w odcinku 9x04 ("Spoczywaj w pokoju"). Jeszcze a propo odcinka "Konspiratorzy", to gdy na początku tego epizodu Columbo gra w pinball w domu mordercy, uzyskuje akurat 1971 punktów, a "Columbo" miał premierę właśnie w 1971 roku (nie licząc pierwszego pilota). Ot, taki smaczek twórcy nam zaserwowali, bo nie wierzę, że to przypadek :).

PS. Też jestem wielkim fanem "Columbo".

ocenił(a) serial na 9
direct39

Wracając do zony Columbo. O ile pamiętam ten odcinek, to nie było jej(żony Columbo) zdjęcie.
Columbo ciągle opowiada o niej, o pani Columbo. Jak z nią rozmawia, jak ona reaguje itp. Uważam, ze jest to taki zabieg. Założenie twórców serialu. By wzbudzić w widzu ciekawość tej kobiety. Jaka ona jest? A ona, pani Columbo, ma się nigdy nie zmaterializować. Ma być nam znana jedynie z opowiadań jej męża: porucznika Columbo. Takie założenie twórców serialu dowodzi właśnie ten odcinek, w którym prawie poznajemy panią Columbo. A okazuje si, ze to nie ona.
Pamiętam, że w jednym z odcinków, ktoś pyta porucznika, jak ma na imię. "Porucznik" odpowiada Columbo.
W jednym, jedynym(nie pamiętam którym)odcinku Columbo zna włoski. A w innym już nie. Potrzebuje tłumacza by porozmawiać ze świadkiem, mówiącym tylko po włosku.

ocenił(a) serial na 10
pirks4

W związku z powyższym ja nie jestem w cale pewna czy żona Colombo istnieje. Skoro gdy zapytano porucznika jak ona ma na imię, on odpowiada Colombo, mi to sugeruje że jej w rzeczywistości nie ma...

Pandora666

istnieje, jest odcinek że jeden z morderców jest jakimś tam agentem czy prywatnym detektywem i zakłada podsłuch u Columba, oraz jest odcinek jak zwabia jednego mordercę do swojego mieszkania

kamilos56

a nie to był agent :P

ocenił(a) serial na 10
kamilos56

Właściwe racja, oglądałam ostatnio odcinek, o którym była mowa wyżej (gdzie zaprasza morderczynie do "swojego domu"), w którym na końcu rozmawia z żoną gdy już nikogo nie ma i ewidentnie nie jest to na pokaz.

Pandora666

Poza tym Columbo to włoch, a włosi są znani z tego że mają liczne rodziny, bardzo zżyte, czyli jego anegdotki o ciotkach wujkach itd też nie muszą być samym sprytnym trikiem, faktycznie może opowiadać o swojej rodzince...

ocenił(a) serial na 9
direct39

Znalazłem kolejne miejsce (konkretnie parking przed budynkiem), które zostało wykorzystane w dwóch odcinkach.
Ujęcie pierwsze: Sezon 2, odcinek7 (The Most Dangerous Match) Od 43:40 do 43:57. Columbo podjeżdża na parking pod restaurację, w której morderca (Emmett Clayton), grał w szachy ze swoją ofiarą (Tomlin Dudek)

Ujęcie drugie: Sezon 7, odcinek 1 (Fade in to Murder) Od 09:47 do 09:50. Morderca (Ward Fowler), czeka na parkingu przed delikatesami Tony`ego na swoja ofiarę (Clare Daley)

Można zauważyć, że już w sezonie 7, ściana jest odmalowana, nie ma na niej wgnieceń oraz tabliczki "KOSHERAMA PARKING ONLY", która prawdopodobnie powieszona była tylko na potrzeby tej sceny.

darkadiusz2

Masz oko, żeby taki detal jak ta ściana wyłapać :).

Dodam dla formalności, że odcinek "Fade in to Murder", o którym piszesz, to pierwszy odcinek, ale sezonu szóstego, nie siódmego.

ocenił(a) serial na 9
direct39

Tak, faktycznie, szósty sezon. Pomyliłem się.

ocenił(a) serial na 10
gotowe

Tak w kwestii formalnej: nie stawiaj znaków zapytania, wykrzykników i przecinków po spacji, bo trudno się coś takiego czyta, nie mówiąc już o tym, że tak piszą tylko gimnazjaliści odczuwający silny wstręt do książek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones