PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470293}

Czas honoru

8,0 87 393
oceny
8,0 10 1 87393
Czas honoru
powrót do forum serialu Czas honoru

Odcinek 7x05 - opinie

ocenił(a) serial na 8

Jak wam się podobał?
Moim zdaniem o niebo lepszy od dotychczasowych odcinków.

Podobało Mi się zwłaszcza to, że pojawiła się RONA - rosyjscy pomagierzy Niemców słynący z
okrucieństwa. Scenarzyści nie zapomnieli widać o tym, że wiele większych zbrodni od Niemców
dopuściły się pododdziały Rosjan, Ukraińców i Azjatów z RONA i brygad Kamińskiego.
Teraz czekać aż pojawi się oddział kryminalistów i pijaków Dirlewangera.

Świetna scena Rainera i Pabsta na początku - widać że w tym sezonie będą oni tymi "dobrymi"
Niemcami. Natomiast Hackel to porażka - Królikowski gra dobrze, ale ta postać jest przerysowana.
Zamiast wprowadzać jakieś autorskie wymysły powinien po prostu być autentyczny Reinefarth.
Byłoby to wręcz symboliczne bo ten nędznik nigdy za swoje zbrodnie nie odpowiedział.

W odcinku nareszcie pokazano okrucieństwo powstania i zezwierzęcenie oprawców, to na plus.

Ta gnida Karkowski chyba urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą - dwa razy w całym odcinku
uniknął śmierci. Symboliczna scena z Michałem - gdyby od razu kazał go rozstrzelać, ocaliłby
życie Celinie, a Bronek nie uganiał się za tym pajacem cały 6 sezon.... I oczywiście pocisk musiał
rąbnąć akurat wtedy kiedy powstańcy mieli Karkowskiego posiekać kulami i tylko on przeżył - to
już dość absurdalne.

Scena ataku na Gęsiówkę niestety bardzo słaba, wręcz żenująca. Zero emocji, zero realizmu.
Kompletna amatorka. Równie dobrze moglibyśmy oglądać w tej scenie jak banda dresów atakuje
podwórko należące do metalowców - z tą różnicą że to by było ciekawsze.

Zdziwiło Mnie, że tak szybko uśmiercili Mickiewicza, ale nie ma co żałować - i tak nic nie wnosił do
akcji - ot, typowa ofiara losu.

Może i ten sezon nie będzie aż tak słaby jak się zapowiadał - miejmy nadzieję.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

zgadzam się ten odc już lepszy bombardowanie nawet fajnie wyszło , znakomicie zagrała Olszówka w rozpaczy za synem

ghf

Ojojojojoj, zrównoważmy cierpienie Polaków rozpaczą niemieckiej kierwy.

ocenił(a) serial na 10
Jordan66

Pewnie tak to chcieli pokazać

ocenił(a) serial na 5
MrJigssaw

Ale Dirlewangerwocy byli już przy pacyfikacji szpitala.

A co do Hackela to uśmieję się jak na koniec sezonu nasi komediowi "Cip...mni" przeprowadzę na niego zamach. Była by to juz z pierdyliardowa akcja w tym serialu gdzie zamachowcy którzy załatwili Kutscherę to amatorzy w spodenkach :).

tc1987

Nie wiem co miałeś z historii, ale obawiam się, że w tym sezonie nie będzie pozytywnego zakończenia. Może poza tym że bohaterowie, którzy pojawili się w serii 5-tej przeżyją w komplecie, ale to już żadna niespodzianka.

ocenił(a) serial na 5
piokam2004

Nie wiem co ty miałeś z historii, ale widzę że dla ciebie mega strzelaniny na ulicach Warszawy wiosną i latem 1941, masakry w klubach niemieckich w tym samym roku, ukatrupianie co dwa miesiące szefów Gestapo w Warszawie, szturmowanie przez oddziały poligonów rakietowych i niemalże zabicie gubernatora Warszawy w 1944 są dla ciebie wiarygodne :P.

Przepraszam bardzo, ale jeżeli już robi się trailery serialu w stylu "Assasin Creed Postanie" gdzie lekką ręką rozwalają Pantery + wprowadzają zupełnie fikcyjnego generała SS wiedząc co się stało z każdym innym fikcyjnym dowódcą SS w serialu to mam prawo postawić na to że komediowa wizja Cichociemnych zdoła ukatrupić dowódcę oddziałów tłumiących spory wycinek powstania.

Co jak co ale osoba która traktuje "Czas Honoru" jako realistyczną produkcję nie ma dużych kompetencji by zarzucać mi kiepskie wyniki na historii :).

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Mickiewicz, był pewnie wzorowany na którymś z poetów pokolenia Kolumbów, niestety większość z nich zginęła w Powstaniu. Mam pytanie podobno Mickiewicz zginie ratując Apacza?

ocenił(a) serial na 8
maciekd_filmweb

Tak. Niemiecki cywil miał strzelbę i celował do Apacza, Mickiewicz na niego padł i zasłonił własnym ciałem i sam dostał kulkę. Apacz się popłakał.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

K..... a w odcinku 4 Apacz opier..... Mickiewicza, a teraz ten ratuje mu życie. a co będzie dalej z Ireną

ocenił(a) serial na 8
maciekd_filmweb

Pewnie Apacz się teraz załamie i będzie pchał pod lufę, będą mu musieli ciągle tyłek ratować...
A Irenka na razie żyje - w tym odcinku zwiała ze szpitala, zanim zrobili tam masakrę pacjentów i się przedostała do oddziału, ale nie walczy tylko z Zosią z rannymi po bombardowaniu została.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Dzięki, czytałem na jednej ze stron o Apaczu i Irence, z opisu wynika że obaj przeżyją.

użytkownik usunięty
maciekd_filmweb

Irena jest kobietą :p

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Chciałbym aby Irena i Apacz przeżyli fajnie na ich przykładzie pokazana jest miłość brata do siostry

ocenił(a) serial na 8
maciekd_filmweb

Też Mi się podoba ten motyw, chociaż chwilami jest sztucznie, bo Irenka jest niby młodszą siostrą Apacza, tymczasem Weronika Humaj jest troszkę starsza od Musiała. ;p

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Wiem że jest starsza, w filmach rożne rzeczy się zdarzają

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

Oglądał na yt fragment pytania na śniadanie i było tam widać jak kręcili ostatnie sceny z Powstania (wyjście z kanału) i Apacz i Irenka przeżyją(chyba)

ocenił(a) serial na 8
MrJigssaw

W jednej ze scen na początku odcinka widać krótką rozmowę Bronka z Mokrym (chyba tak się nazywał). W 5 serii był partyzantem w oddziale Władka i zdradził, później popełnił samobójstwo. Władek wtedy mówił, że Mokry mu życie uratował w powstaniu, więc może będzie taka scena wkrótce.
Tak poza tym jak dla mnie świetny odcinek. Cały czas coś się działo. Dużo wybuchów, okrucieństwo Niemców i Rona, aż ciarki przechodziły...

ocenił(a) serial na 10
Essien_M

Zdawało mi się że Mokry pojawił się też w 4 odcinku, ten koleś z którego śmiali się Mickiewicz, Wilk i Bambo?

użytkownik usunięty
MrJigssaw

Zdziwiło Mnie, że tak szybko uśmiercili Mickiewicza, ale nie ma co żałować - i tak nic nie wnosił do
akcji - ot, typowa ofiara losu.

Bez przesady z tą ofiarą, po prostu nie każdy nadaje się do strzelania. Dobrze, że w oddziale znalazł się taki 'Baczyński', z którego żołnierz też był żaden.

ocenił(a) serial na 10

No właśnie Baczyński, a na nim chyba wzorowana jest postać Mickiewicza, padł w drugim chyba dniu powstania, w każdym razie na samym jego początku.

Jest ostro w tym sezonie, o wiele brutalniej niż w pozostałych. Ale też i takie było powstanie. Cieszę się że taki sezon powstał, chociaż jest on bardzo trudny do oglądania. Pocieszeniem (słabym) jest fakt że główni bohaterowie przeżyją. Chociaż i tak wiadomo, że nie ma w tej historii dla nich happy endu.

ocenił(a) serial na 10
Bartes123_2

Baczyński zginął 4 dnia Powstania

ocenił(a) serial na 10
maciekd_filmweb

Dzięki za sprostowanie, byłem pewien że gdzieś na samym początku.
Straszne że tak wielu wartościowych ludzi poległo. Co ciekawe, wielu wartościowych przeżyło!

użytkownik usunięty
Bartes123_2

Jeśli 'Czas honoru' jest dla Ciebie trudny do oglądania, to radzę Ci nie iść na 'Miasto 44' ;)

ocenił(a) serial na 10

Ehh, chodziło mi o to, że tego typu produkcje są niesamowicie trudne w odbiorze:
Miasto'44, Lista Schindlera, Triumf Ducha, Wybawca, czy Czas Honoru: Powstanie pokazują ile bestialstwa drzemie w gatunku ludzkim (nie tylko poprzez popełnianie zbrodni, ale głównie przez ciche na nie przyzwolenie).
A nie że drażni mnie oglądanie brutalnych czy realistycznych scen.
Dodatkowo w filmie Miasto'44 i w omawianym serialu tragizmu dodaje fakt, że po skończonym powstaniu, zakończonej wojnie, tak naprawdę do 1956 roku ci wszyscy młodzi i starsi, niezwykle bohaterscy ludzie, byli prześladowani, ścigani, torturowani i mordowani jak zwykli kryminaliści, podczas gdy dookoła świat powstał z wojennej zapaści, my byliśmy systematycznie zapędzani w coraz większą czarną dupę. A raczej w czerwoną dupę.

Dlatego jest to dla mnie tak trudne w odbiorze.

ocenił(a) serial na 10
Bartes123_2

są opluwani do dzisiaj wystarczy poczytać Wyborczą, czy książki Zychowicza.

MrJigssaw

Mnie najbardziej fascynuje dlaczego w serialu Rosjanie mówią po rosyjsku, a Niemcy po polsku ;-) zwłaszcza w scenach nazwijmy to zbiorowych bo nie oczekuję, że Adamczyk i Szyc będą sobie szwargotać we dwóch w zaciszu gabinetu. No ale ta scena pomiędzy Lenzem (Czarnecki) a tym RON-owcem (swoją drogą, co za gęba), gdy Niemiec nie wiedzieć czemu "po polskiemu", a Rusek "po ruskiemu" i dogadali się, była trochę absurdalna (choć ogólnie niezła). Już w V sezonie rzucało się to w oczy: rosyjski tak, ale niemiecki to jakaś bariera nie do przebycia dla aktorów.

Arya_2

hehe, to samo zauważyłem i miałem wrażenie że chciano tutaj wycisnąć troszkę emocji, co nas będzie czekać, definiując "z deszczu pod rynnę" ale mogę się mylić:) Pozdrawiam

użytkownik usunięty
MrJigssaw

swietny odcinek naprawde

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones