PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 163 953
oceny
8,2 10 1 163953
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Będę chyba odosobniony w ocenie, ale nie dołączę się do gremialnych oklasków odnośnie filmu:)

Fajny pomysł, fajny klimat, fajna muza itd., ale zakręcili go później trochę za mocno.

No i ogólnie, za dużo, jak dla mnie, film ma obrazów/scen-zagadek, które się nijak ogląda:
- Jakiś starszy koleś, gania po lesie, ma jakąś maszynę , potem jest w hotelu - coś tam robi, ale nie wiadomo co
- co chwilę scena jak jakiś starzec mamrota 'można to zmienić' itd - też nie wiadomo o co kaman
- co jakiś czas obraz jakiegoś pustego wejścia i pustej piwnicy
- jakiś ksiądz się pojawia, z kimś gada, i znika..
itd itd..

Rozumiem, że później się to wszystko częściowo wyjaśnia, ale przez dużą część filmu po prostu się to ogląda i nie wiadomo co się ogląda :)

Dodatkowo dochodzi zagadka znikających dzieciaków i tajemnice poszczególnych osób.
Mimo, że kilku rzeczy można się domyślić (że znaleziony dzieciak to Mads, że samobójca to Mikkel itd itd), jak też (jak wspomniałem) później wyjaśniają niektóre tajemnice, to w późniejszych odcinkach dochodzą kolejne zakręty - gdy zaczęli przenosić się w czasie.
Pojawiło się u mnie zbyt wiele, nowych pytań i już zwyczajnie nie chciało mi się szukać odpowiedzi - zmęczyło mnie to. Nie sprawiało mi przyjemności śledzenie z uwagą wszystkiego dalej.

ocenił(a) serial na 10
Payap

bo ten film to gowno wielkie jest niemiecki szajse

ocenił(a) serial na 8
Payap

DAŁO SIĘ... Drugi sezon to istna telenowela.

ocenił(a) serial na 8
Payap

1 sezon jeszcze się trzymał, ale 2 trochę odleciał, i to co na początku zachwycało (ktoś okazuje się kimś całkiem innym niż myśleliśmy) zaczyna powoli się przejadać i irytować kiedy każdy kolejny odcinek kasuje wszystko to co dowiedzieliśmy się w poprzednim. Proponuje nakręcić 10 sezonów, aby na końcu okazało się, że w Winden tak naprawdę mieszkają tylko 3 osoby które się ze sobą rozmnażały w różnych czasach...

Payap

Polecam obejrzeć jeszcz raz sezon 1 . Pomysł może się wydawać dziwny. Ale ja właśnie oglądam i ogląda się go lepiej niż za pierwszym razem. Wszystko dopiero po obejrzeniu całości nabiera sensu. Ogrom rzeczy których nie rozumiał się lub nie zauważyło wcześniej teraz ma sens.

Ja wiem że to może sie wydawac głupie, ale naprawdę pod tym względem ten serial to majstersztyk.

ocenił(a) serial na 10
Lukasz_Kulaga

Kim jest matka Charlotte Doppler? Tutaj sie pogubilam :P

ocenił(a) serial na 9
karola031097_fw

Jej matką jest jej córka, Elizabeth ;)

Payap

Nie wszystko jest od razu podane na talerzu , co za pech. Na szczęście zawsze można włączyć "słoneczny patrol"

Payap

I do tego jeszcze jednakowa maniera komunikacyjna większości postaci: nie rozwiązują konfliktów tylko na siebie krzyczą, oprócz tego nienaturalnie głośno oddychają w scenach, które mają wyrażać jakieś napięcie. I jeszcze jedna maniera: w pierwszych dwóch sezonach bardzo głośno pada tam deszcz. A udziwnieniach i pomieszaniu z poplątaniem nie wspomnę, bo opisaliście to już dokładnie, a ja zgadzam się z każdym słowem na ten temat. Przekombinowane, ale muzyka - duży plus.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones