PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603904}

Dawno, dawno temu

Once Upon a Time
7,5 39 488
ocen
7,5 10 1 39488
Dawno, dawno temu
powrót do forum serialu Dawno, dawno temu

PROMO

http://www.youtube.com/watch?v=qwER3NM9pDU

Odcinek będzie wyemitowany za dwa tygodnie, czyli 30 listopada.

ocenił(a) serial na 8
katniss_

Ja myślę, że Idun przypomniała sobie iż tak na prawdę nazywała się Gerda, że miała 2 siostry i, że jedną zamknęła w urnie. Mam nadzieję, że chciała ratować Ingrid po tym gdy okryła, że "Moce" wcale nie muszą być złe - i mogą wprowadzić wiele dobra - oby list skierowany był do Elsy i Anny, opowiadał o jej miłości do Ingrid która w końcu zrozumie swój błąd, i to iż Gerda była w szoku po śmierci Helgi, że nie myślała rozsądnie, bała się Ingrid ale w głębi serca zawsze ją kochała aż do śmierci bez względu na wszystko. Chciał bym, aby Snow Queen to zrozumiała, nawróciła się i zaakceptowała Annę, przytuliła ją i aby wszyscy jako jedna wielka kochająca się rodzinka powrócili w jakiś specjalny sposób do Arandelle (Killan jakoś dostał się do świata bez magii - zapewne jest jakaś opcja powrotu)

Mam też szczerą nadzieję, że zarówno Ingrid, jak i Elsa oraz Anna pojawią się jeszcze wiele razy w retrospekcjach - to świetne postacie i długo się do nich przekonywałem ale jeśli znikną to będę tak baaardzooo tęsknić :(

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

są już gdzieś napisy?

ocenił(a) serial na 8
naomi.clark

Nie ma.

ocenił(a) serial na 8
naomi.clark

Ja niestety nie widzę, sprawdziłem najpopularniejsze serwisy oraz choma Morrrgany - nigdzie nie znalazłem :(

naomi.clark

są, na napi.projekt - bez kropki

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

Może Will sprowadzi Królika, a ten przeniesie Else i resztę ferajny do Arandelle.

katniss_

Nie jestem, pewna, ale chyba w którymś odcinku Błękitna Wróżka była nazywana Gwiazdą. Michał na pewno będzie wiedział...

gunia5

Michał, czy ja, Michu? Tak. Błękitna Wrózka byłą nazywana Gwiazdją. Było to wspomniane już w odcinku 1x05 (z Jiminym) i 2x15 ( młodocianą Śnieżką i jej matką).

ocenił(a) serial na 8
michu1945

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wchodzę sprawdzić jak masz na imię, a mnie z przyjaciół wywaliłeś. No wiesz co, swojego best frienda wywalić bez żadnej informacji?!

Ja taki fajny jestem, czemu mi to zrobiłeś :(

michu1945

"Użytkownik zaprosił Cię do znajomych
Zaproszenie zaakceptowane"

Mikołaj z Poznania

katniss_

"Gwiazdka" to naszyjnik, który Elsa dała Annie. A że Elsa ma czyste serce, więc jej prośba została spełniona...

ocenił(a) serial na 8
gunia5

Och, tyle to wiem i rozumiem, ale wyciągnęli ten pomysł z kapelusza, bo wcześniej nikt o tym nie wspominał. Ale tak jak mówiłam, nie przeszkadza mi to :)

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Czarnobrody żyje, uratowany przez syrenę, yeach. Czyżby to właśnie jemu Hook sprzedał Jolly Roger? Mam nadzieje, że to kiedyś pokażą.

No i mam nadzieję, skoro on żyje, może pojawi się w Storybrooke i będzie głównym villianem np. w sezonie piątym.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Piraci nie pasują na Villainów - mało mamy knucia? (przykład - sezon drugi od odcinka s2e4 w górę)

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

Oj tam, oj tam.

ocenił(a) serial na 8
no_bo_co

Wiesz to tylko moja opinia :P mając w pamięci Piratów z Karaibów nie mogę być do końca przekonujący przynajmniej w tej kwestii :D

ocenił(a) serial na 10
no_bo_co

Krótko - odcinek najlepszy w sezonie 4. A nawet najlepszy w historii OUaT.
P.S. Poprzedni odcinek składał się przecież z dwóch: 4x08 "Smash the mirror part 1" i 4x09 "Smash the mirror part 2", ten jest 4x10 "Fall", a za tydzień jest 4x11 "Shattered sight" . Jest tak nawet na stronie serialu. Błędnie nazwane tematy.

tom_evans

Błędnie nazwane tematy... NA STRONIE SERIALU.

4x08 "Smash the Mirror" (part 1) - 16 listopada 2014 r.
4x08 "Smash the Mirror" (part 2) - 16 listopada 2014 r.
4x09 "Fall" - 30 listopada 2014 r.
4x10 "Shattered Sight" - 7 grudnia 2014 r.
4x11 "Heroes and Villains" - 14 grudnia 2014 r.
4x12 "Darkness On The Edge Of Town" - 1 marca 2015 r.
4x13 'Unforgiven" - 8 marca 2015 r.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Każdy serial, który oglądałem, a w którym były podwójne epizody nazywany był właśnie tak jak napisałem, choćby chirurdzy, 6x23 "Sanctuarium" i 6x24 "Death and all his friends"- dwuodcinkowy finał, serial abc. Dla mnie na stronie serialu nie ma błędu. Tutaj jednak jest.

tom_evans

Finał każdego serialu jest zawsze traktowany jako dwa oddzielne epizody. Tutaj miał jednak miejsce 2-godzinny JEDEN odcinek w środku sezonu, czyli jest tak jak podałem.

4x08 "Smash the Mirror" (part 1) - 16 listopada 2014 r.
4x08 "Smash the Mirror" (part 2) - 16 listopada 2014 r.
4x09 "Fall" - 30 listopada 2014 r.
4x10 "Shattered Sight" - 7 grudnia 2014 r.
4x11 "Heroes and Villains" - 14 grudnia 2014 r.
4x12 "Darkness On The Edge Of Town" - 1 marca 2015 r.
4x13 'Unforgiven" - 8 marca 2015 r.

ocenił(a) serial na 10
michu1945

Pierwszy raz spotykam się z czymś tam. Dwugodzinny odcinek zawsze jest traktowany jako DWA EPIZODY W JEDNYM, czy to finał czy początek, czy cokolwiek innego. Jeśli tu oficjalnie jest inaczej, to WEDŁUG MNIE cały świat się myli, a ja mam rację i zdania nie zmienię;-)

tom_evans

Nikt Ci nie każe zmienić zdania. Możesz zamknąć oczy i wmawiać sobie, że Ziemia jest płaska, lub dryfuje na wielkim żółwiu. Fakty są jednak nie do podważenia.

"Dwugodzinny odcinek zawsze jest traktowany jako DWA EPIZODY" tylko jeśli jest finałem. 4x08 trwał nie 45 minut, tylko 90 (bez reklam). Dlatego jest traktowany jako jeden, dwuczęściowy odcinek.

Seria czwarta tegoż serialu ma 23 godziny emisji, ale 22 epizody / odcinki.

Mój doktor od socjologii (Pluciński z UAM) też się raz tak zachował: "nie słyszałem o tym zjawisku, więc BYĆ MOŻE ono występuje".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones