PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=364387}

Determinator

4,9 1 201
ocen
4,9 10 1 1201
Determinator
powrót do forum serialu Determinator

Nie zdecydowane nie, aby z pieniędzy podatników płacono 800 mionów złotych na idiotyczne produkcje TVP. Spojrzałem na obsadę:Karolak, Globisz, Lubaszenko i Dedek i gatunek serial kryminalny. Myślałem, że będzie coś ciekawego. Lokalny układ który naprawdę rządzi. Lecz niestety się zawiodłem. Przewidywalna fabuła i jeszcze ten ksiądz karateka i ci idioci od tego grubego mafiosa. Oni mieli broń było ich chyba z czterech ale dali się pokonać jednemu kolesiowi. Co to ma być? Polski Strażnik Teksasu??? Reszta ramówki TVP też jest słaba. Należy sprywatyzować TVP.
TVP przez długi czas wyciągała od nas kasę na abonament, który i tak rzadko kto płacił. Na szczęście od nowego roku nie będziemy płacić abonamentu z marną ramówkę TVP. Poniżej będą omawiane programy emitowane od poniedziałku do piątku od godziny 16:00.
TVP,,telenowele"1
Moda na sukces
Od 16:00 można oglądać największą telewizyjną kaszanę. Jest nim telenowela ,,Moda na sukces". Wiele złego słyszałem o tym serialu. Przeczytałem na wikipedi streszczeni wszystkich odcinków ,,Mody na sukces" i obejrzałem jej dwa odcinki. Jezu Co to za badziewie. Dlaczego oni nadal to emitują? Przecież tam prawie każdy był z każdym. Bruk która była ze wszystkimi braćmi Ridża(sory za zapis fonetyczny, ale nie chce mi się szukać jak to się pisze) i nawet z jego ojcem, a nawet ma dziecko z narzeczonym swojej córki. W tym serialu jest wszystko możliwe. Nigdy nie oglądałem czegoś tak kiepskiego. Czy naprawdę TVP nie może emitować lepszych seriali? Podsumowując ten serial jest tak żałosny i naciągany że nawet śmieszny.
Ocena 0/10
Na celowniku
Da się to obejrzeć, ale dużo ciekawsze reportaże można obejrzeć w Interwencji i w Uwadze.
Teleexpres
Dobry program informacyjny.
Dalej jest chyba Rozmowa dnia.
Rozmową dnia bym tego nie nazwał. Zwykły program z wywiadami z jakimś szeregowymi i nic nieznaczącymi posłami. Nic ciekawego.
Klan
Kolejny kiepska telenowel emitowana od poniedziałku do piątku. Słynie ona z arcyciekawych postaci: -Stasia pseudonim ,,Bożeś ty mój" która hajtnęła się z jakimś dziadkiem. Naprawdę wzruszająca romantyczna historia.
-Maciek o pseudonimie ,,Co się stało?" który upił się w wannie 1 piwem marki ,,Bartek(które było też w Pitbulu)
-Rysia o pseudonimie taksówkarz.
-Surmacz o pseudonimie absolutnie
-Tadeusz o pseudonimie w rzeczy samej
Zdecydowanie najsłabszy polski serial, ale w porównaniu z Modą na sukces zasługuje na 1/10
Jaka to melodia
Sam pomysł na emitowanie teleturnieju muzycznego jest dobry, ale emitowanie tego samego teleturnieju pięć razy w tygodniu to przegięcie. Teleturniej ten powinien być emitowany dwa razy w tygodniu tak jak np. Milionerzy. Jakoś mi ten teleturniej nie przypadł do gustu. Szkoda, że nie powstają już tak dobre teleturnieje jak np. polsatowa ,,Awantura o Kase"
Plebania
Z Plebani jedyne co jest dobre do postać Tracza, którego rewelacyjnie zagrał Dariusz Kowalski. Z Plebani jedyne co jest dobre do postać Tracza, którego rewelacyjnie zagrał Dariusz Kowalski. Nie jest kolejnym prostakiem i wsiunem jak wiekszosc mieszkancow tej dziury zwanej Tulczynem. Swoja przebiegloscia i bezwzglednoscia zaskarbil sobie moja synpatie. Wiele razy cieszylem sie z jego sukcesow i porazek innych. Ta intryga uknuta przez Tracza w celu pogrążenia Waleńcika jest genialna. Tracz to połączenie sprytu, przebiegłej asertywności i ten zaje***ty sposób bycia dający do zrozumienia że jest nietykalny. Te jego celowe ironie są genialne. Trochę przypomina mi taką biznesową wersję Granda z Oficera.
Serial może nie jest rewelacyjny i porywający, ale nie jest kaszaną jak Klan. Nie podoba mi się złe przedstawienie środowiska ateistów jako ludzi złych i bez uczyć(jedynym ateistom jest Tracz). Scenarzyści chyba żyją w innym świecie. W mojej klasie 5 osób z 30 osobowej klasy jest ateistami. Druga sprawa to przedstawienie jak łatwo kontrolować ludźmi prostymi, niewykształconymi jakimi są mieszkańcy tej dziury. Często w tym serialu jest mitologizowana rola Kościoła w życiu przeciętnego Polaka na przykład to jak latają z każdą sprawą do proboszcza to naprawdę przesada. Nie oglądam tego serialu regularnie, ale uważam że czasem pojawiają się w miarę ciekawe wątki. Na uwagę zasługuje szczególnie Grzybowa, dla mnie symbol polskiego katolika, który nic nie wie na temat wiary w którą wierzy.
Ten serial powinien być emitowany dwa razy w tygodniu. Ja bym zmniejszył objętość wątków obyczajowych i zwiększył ilość zagadnień kryminalnych. Dało by się z tego zrobić taką polską Rodzinę Soprano. No trochę za bardzo zacząłem fantazjować.
Ocena 5/10

Dalej jest wieczorynka i wiadomości
Filmy które lecą w TVP to nic nowego, ciągle powtarzają to samo. Z seriali które leciały zdecydowanie najlepszy byli Herosi i Lost. Lubiłem oglądać zawsze Ranczo w niedziele. Ciekawy serial, szkoda że już się skończył, ale z drugiej strony lepiej zakończyć serial niż ciągnąć go w nieskończoność. Mocno psuje wizerunek TVP1 wyświetlanie aż czterech odcinków telenowel. Emitowanie 3 telenowel pięć razy w tygodniu. Ja na ich miejscu wyrzuciłbym Mode na sukces z ramówki, a Klan emitował 2 razy w tygodniu, a Plebanie 3 razy w tygodniu. Czy misją telewizji publicznej jest emitowanie jak najwięcej telenowel?
TVP2
Kolejne dwie telenowele M jak miłość i Barwy szczęścia. Jedyne co w tych telenowelach jest dobrego to to, że nie są emitowane 5 razy w tygodniu. W TVP2 są cztery teleturnieje: Familiada, Jeden z dziesięciu, Koło Fortuny i Dzieciaki górą. Godne polecenia jest tylko Koło Fortuny. Dobrym serialem emitowanym w TVP2 jest Dr House, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Udało im się zrobić wspaniały i wciągający serial którym był Oficer. Niestety kontynuacje nie były już takie udane. Szkoda, że już nie emitują Pitbulla
TVP 3
Tu są ciągle wiadomości. Nic ciekawego.
Podsumowując dobrze że nie będzie już abonamentu, ale to, żeby z pieniędzy podatników płacić 900 milionów rocznie na TVP to przesada:
[http://www.pardon.pl/artykul/8704/abonament_zniesiony_ale_tvp_dalej_na_naszym_g arnuszku]

ocenił(a) serial na 2
kuba_wacz

Witam, kolego muszę przyznać, że rozbawiłeś mnie niektórymi kwestiami

mab34

tak, musi koleś nudzić się w swoim zaśmierdłym pokoiku, skoro pisze tak długie referaty na forach...

kuba_wacz

"Na szczęście od nowego roku nie będziemy płacić abonamentu z marną ramówkę TVP."

No, i przepowiednia się nie sprawdziła. Na szczęście.

ocenił(a) serial na 1
kuba_wacz

Mogli by zrobić tak jak we Francji. Program pierwszy francuskiej telewizji publicznej TF1 został sprywatyzowany w 1987 jako prywatna spółka i nikt tego nie żałuje.

kuba_wacz

Boże , co za palant...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones