PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331618}

Dexter

8,2 194 502
oceny
8,2 10 1 194502
7,2 17
ocen krytyków
Dexter
powrót do forum serialu Dexter

1. Chcesz zwabić Dexa do swojej kryjówki, nie daj mu żadnych wskazówek. Jest mega inteligentny i na pewno Cie znajdzie raz dwa;)

2. Potrzebujesz poznać prywatne inforacje? Zadzwoń do "biura archiwów hrabstwa" - uwierzą Ci na słowo i przyspieszonym trybie otrzymasz prywatne dane;)

3. Chcesz zastawić pułapkę w lesie? Postaw na drodze koparkę. Ofiara na pewno w nią uderzy ponieważ zagada ją niezyjący ojciec...

4. Zbadanie krwi z buta policjanta podejrzewanego o morderstwo zleć pracownikowi z jego komisariatu, na pewno się nie znają, nie są kumplami lub sie nie nienawidzą.

5. Jestes podejrzany o mord, dużo wiesz a nic nie mowisz. Nie martw sie . Za chwile Cie wypuszczą. Czemu? Bo tak.

6. TERAZ WY

użytkownik usunięty
Robert831231

Debra nie może się dowiedzieć bo by tego nie zniosła i cały czas się gryzła z myślami czy go nie wydać. Jak wy to sobie na co dzień wyobrażacie: spotyka się Dex z Debrą: Db:"co tam u Ciebie?" Dx:"A nic, wczoraj zabiłem takiego jednego łotra".

użytkownik usunięty
misiek_tj

Zgadza się, koparka nie była pułapką. Chodzi po prostu o morał: jak jedziesz po lesie, to nie gadaj z duchami.
Ależ ten serial jest bajkowy. Jeszcze o tym napiszę.

ocenił(a) serial na 7

Była scena gdy Jordan jechał na farmę i mijał tą koparkę. Stała na boku drogi i przejechał obok niej na luzie. Koparka była pułapką.

użytkownik usunięty
misiek_tj

Wiesz, wyjście za kaucją nie oznacza końca sprawy. Sąd wyznacza kaucję dzięki której po zapłaceniu możesz czekać na sprawę poza aresztem. W przypadku seryjnych morderców kaucja nigdy nie jest wyznaczana, nawet w sprawach dotyczących normalnego morderstwa. Jedyne co mogłoby mu się udać dzięki prawnikom to dożywocie zamiast kary śmierci. Nie bądź śmieszny.

Czyli Twoim zdaniem wszelkie absurdy są dozwolone jeśli chodzi o zakończenie serii? Byleby tylko zakończyć wątek, wtedy jest w porządku? Sezon nie trzymał się kupy, zakończenie ukazało to w zupełności, nikt temu nie powinien zaprzeczać.

Co ma ocenianie gównianego sezonu do oglądania serialu? Gdzie ty tu widzisz paradoks? Ja oceniam 5 sezon na 2/10 bo na więcej nie zasługuje, mimo że zawsze byłem wielkim fanem i zamierzam oglądać dalsze sezony. Ale to, że nim jestem nie znaczy, że będę przymykał oko na każdy absurd twórców, bo to godzi w moją inteligencję. Dlatego zacząłem oglądać Dexter bo nie było w nim takich rzeczy, ignorowanie ich nie jest oznaką dystansu, tylko daleko posuniętej ślepoty albo bezguścia.

I tak - serial w dalszym ciągu oceniam na 10/10. Nie zmieni tego jeden sezon, bo ocena całości nie jest średnią. Ze względu na pierwsze 2 sezony oraz poniekąd na sezon 4 nie mam zamiaru zaprzestać oglądania czy wyrzucać serial z ulubionych.

ocenił(a) serial na 7
misiek_tj

Jeżeli koparka nie była pułapką, to dlaczego Jordan , pojawił się tam w kilka sekund z wycelowaną w Dexa bronią , niczym w kreskówce ? Do tego z głupią miną i tekstem wskazujący, że Dexter wpadł w jego diaboliczną pulapkę...

użytkownik usunięty
bobo84

Bez przesady, pułapka to nie było. Sam się zdziwił widokiem koparki jak jechał pierwszy raz...

No ale jak jechał pierwszy raz koparka stała bardziej "wciśnięta w głąb pobocza" - jak jechał Dex stała wysunięta na drogę.

ocenił(a) serial na 8
muzor

Pamiętaj, aby umorzyć śledztwo, gdy zabijesz jednego podejrzanego, a drugi ucieknie. Widocznie Miami Metro wyprowadzili wniosek, że jeden z braci w pojedynkę już nie urządzi kolejnych Santa Muerte.

ocenił(a) serial na 10
muzor

7. Chcesz złapać seryjnego mordercę, żeby cie przywrócili do pracy? Nie zachowuj środkow ostrożnosci, ręce zwiazane sznurkiem wystarczą całkowicie.

użytkownik usunięty
muzor

6. Na miejscu zbrodni znaleziono Twoje odciski palców, nie masz alibi, byłeś ostatnią osobą z którą rozmawiała ofiara, zostawiłeś odciski stóp na miejscu zbrodni, Twoje nazwisko widnieje na nielegalnie pozyskanym z komisariatu sprzęcie którym posługiwała się ofiara? Zatnij się przy goleniu i pobrudź krwią buta! Krew nie będzie należeć do ofiary = koniec sprawy, a ty zostaniesz uniewinniony!

7. Jechałeś kradzionym samochodem, uległeś wypadkowi obok miejsca zbrodni a w środku zostawiłeś swoje DNA? Nie martw się!

8. Jesteś detektywem, ścigasz seryjnych morderców którzy mordują szajkę gwałcącą kobiety? Wystarczy, że odnajdziesz miejsce zbrodni!

9. Jesteś oskarżony o morderstwo, ale znasz sprawcę? Milcz i czekaj na adwokata! Jeśli wcześniej ubrudziłeś krwią but tak jak w punkcie 6. jest duża szansa, że zostaniesz oczyszczony z zarzutów!

10. Nie rozmawiaj z martwym ojcem w trakcie jazdy!

ocenił(a) serial na 10

ad. punkt 8 trzeba dodać, że Wystarczy, że odnajdziesz miejsce zbrodni, a sprawa zostanie zamknięta i komendant posterunku ogłosi to na przyjęciu urodzinowym rocznego dziecka :)

ocenił(a) serial na 8
muzor

Kwestia przymykania oka jest ciekawa. A więc tak Debra przyłapuje na gorącym uczyny parę mścicieli którzy zabili kilka osób i pozbyli się ciał, co robi? Przymyka oko, mordercom się upiekło. Quin pozostawiał swoje odciski palców, ma krew na bucie, kontaktował się z ofiarą, jego milczenie też jest podejrzane. Ale jakoś wszyscy przymykają oko na dowody i główny podejrzany wychodzi na wolność.
Lindy dorabia do słabej pensji hanlując ziołem, zostaje za to wyrzucony z pracy, pozbawiony emerytury, bierze fuche od kumpla, zbiera dowody na mścicieli, chcę wykonać dobrą robotę i wrócić do łask. I co go spotyka... Czas na wnioski, możesz zabijać, zakochana pani policjant przymknie oko, możesz być głównym podejrzanym o morderstwo, ale to przecież nic takiego, zakochana pani porucznik przymyka oko. Ale wystarczy że zapalisz jointa w pracy... uuu to strzeż się, na taką zbrodnie nikt nie przymknie oka;)

użytkownik usunięty
aka34

Skąd idiotyczny wniosek na końcu komentarza?
Poza tym chyba nic dziwnego, że policjant handlujący ziołem wylatuje z roboty i zostaje pozbawiony emerytury? Bardzo dobrze, że tak jest, jakiekolwiek prawo by nie było, policjant ma go przestrzegać bo to jego zasrany obowiązek i za to mu płacą.

ocenił(a) serial na 8

Pisząc ze coś idiotyczne powinieneś na to przedstawić jakieś argumenty. Chodzi głównie o szkodliwość społeczną czynu, po jednej stronie jest para psychopatów mordujących ludzi, po drugiej policjant który handluje ziołem. W sprawie policjanta zostosowano nieugięte prawo (słusznie zresztą), w sprawie morderców policjantka kierowała się emocjami, a nie prawem. Oczywiście to wszystko jest pisane pół serio, bo to tylko film, więc nie ma co się spinać :)

aka34

prawnik ;]

użytkownik usunięty
aka34

W tym rzecz, że nie chodzi o szkodliwość społeczną czynu, chociaż nawet w tym przypadku osoby eliminujące morderców i gwałcicieli są bardziej pożyteczni dla społeczeństwa niż handlarze ziołem, tylko o stronę prawną.
Zwróć uwagę, że Debra przymknęłaby oko na handlarza ziołem - przypomnij sobie Antona, o ile byłaby związana osobiście ze sprawą. W sprawę mścicielki zaangażowała się osobiście, dlatego mogła ją puścić.
Policjant został wydalony bo złamał prawo i zostało to odkryte przez policjantów nie mających ze sprawą emocjonalnego związku.
Dlatego napisałem, że to idiotyczny przykład bo zestawiłeś dwie sprawy różniące się zasadniczo.

I kto się spina? :o

użytkownik usunięty
muzor

A co z odciskami palców Lumen na wężu, którym zmyła krew dentysty?

ocenił(a) serial na 10

Możesz zostawić odciski palców na wężu na miejscu zbrodni, bo i tak znajdzie się w Miami Metro zboczony policjant który wywodem o dewiacjach seksualnych zamknie sprawę w 5 minut ;)

użytkownik usunięty

Nie ważne, że mogła zostawić odciski palców. Bardziej prawdopodobne, że ofiara wtykała sobie wąż w odbyt, dlatego nikt tego nie sprawdził.

ocenił(a) serial na 7

+ ślad po igiełce na szyi u zafoliowanego kolesia również nie zostaje odnaleziony!

ocenił(a) serial na 7
muzor

- Jeśli jesteś niańką, która zrobiła ojcu dziecka awanturę, że nie wywiązuje się należycie z obowiązków, to olej to po 5 minutach, zapomnij o czym mówiłaś, zajmuj się dzieciakiem po 24h na dobę, zgódź się jechać z nim sama na kilka dni do przyrodniego rodzeństwa i obcych małemu ludzi, którzy usilnie nazywani będą dziadkami, a których na oczy nie widziałaś. Nie zapomnij przy tym o zorganizowaniu super przyjęcia urodzinowego, na które zaproś 100 najbliższych przyjaciół swojego bardzo towarzyskiego i socjalizującego się z otoczeniem pracodawcy.
- Jeśli jesteś matką, której zamordowano córkę, to nie pokazuj się na jej pogrzebie, nie interesuj się wnukami i miej w nosie to, że najmłodszy z nich właśnie obchodzi 1 urodziny.
- Jeśli Twój Ukochany Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem morderstwa, a Ty wiesz, że znał ofiarę i łączyły ich dziwne relacje, to nie dociekaj, uwierz na słowo i nie przejmuj się, po prostu kolejny martwy policjant, nie pierwszy i nie ostatni.
- Jeżeli pracujesz w Miami PD i co chwilę giną ci sprzed nosa mordercy, których właśnie masz złapać, to niech ci nie przyjdzie do głowy, że to ktoś ze środka, kto ma dostęp do akt morduje, wszak jeden Doaks-Rzeźnik już był, BrońCięPanieBoże żebyś wpadł na teorię, że być może jest i drugi taki.

ocenił(a) serial na 9
Curie

co do tego ostatniego punktu to nie do końca jest tak, że co chwilę giną im sprzed nosa mordercy... no bo tak - Ice Truck Killera i Skinnera dorwali (co prawda już martwych ale jednak), złapali "wakacyjnych morderców", córkę Trinitego, Debra zabiła też gościa od Santa Muerte... właściwie tylko Trinity im uciekł no i banda Jordana (ale wszyscy, poza Jordanem, zginęli zanim policja zaczęła ich podejrzewac więc ciężko im podejrzewac, że to "ktoś ze środka, kto ma dostęp do akt morduje")

muzor

11. ) Musisz pozbyć się ciała rozczłonowując je? Spokojnie zrobisz to zestawem niewielkich noży. Aaa przepraszam. Zapomniałam, że zapewne masz miniaturową piłę mechaniczną w kieszeni...

użytkownik usunięty
muzor

Nudzi ci się? Pogadaj z martwym ojcem.
(sorry, wiem, że to nie nawiązuje tylko do 12 odcinka :)

Jesteś sprzedawcą owoców przy autostradzie? Widzisz znana osobę udzielającą audycji motywacyjnych w wypasionym mercedesie i nagle słyszysz że z bagażnika dochodzą odgłosy jakby ktoś krzyczał? Oczywiscie od razu biegniesz do telefonu i zawiadamiasz gliny , bo cię to naprawdę obchodzi co tam w tym bagażniku było a tymczasem czas ucieka, auta jadą a owoce nadal nie sprzedane i nie wyślesz pieniędzy głodującej rodzinie w Meksyku.

ocenił(a) serial na 7
MilesQuaritch

Zwłaszcza jeśli po angielsku potrafisz powiedzieć tylko 'dziordanczejs' ;)

ocenił(a) serial na 7
Curie

hahaha

MilesQuaritch

To byl Kubanczyk wiec czemu ma wysylac pieniadze rodzinie z Meksyku? I to bylo bmw nie mercedes. A myslalam, ze to kobiety nie znaja sie na samochodach

Angel_of_Music

Bo jak miami to zaraz Kubańczyk? Bez sensu, Meksyków tez jest tam od chuia.

ocenił(a) serial na 7
muzor

ZBIORĘ ZA JAKIS CZAS NAJCIEKAWSZE PRAWDY (NIESTETY WEDLUG MNIE) I ZROBIE PODSUMOWANKO

ocenił(a) serial na 8
muzor

1. Chcesz zdobyć poufne informacje? Powiedz, że od tego zależy czyjeś życie.
2. Chcesz dopaść mordercę? Ukradnij auto, rozbij się z głośnym hukiem, a morderca znajdzie Cię sam!
3. Chcesz się pozbyć swojej ukochanej? Pozwól jej zabić największego wroga.
4. Chcesz udawać, że masz emocje? Rzuć talerzem prosto w piekarnik, a zrobisz piorunujące wrażenie.
5. Chcesz wybić okno w kradzionym samochodzie? Weź kamień, który ledwo możesz podnieść i uderz nim w szybę.
6. Nie chcesz wpaść w kłopoty? Omijaj z daleka przydrożnych sprzedawców owoców!
7. Chcesz by wbito Ci nóż w nogę? Nie przeszukuj swojego więźnia!
8. Chcesz się dowiedzieć czegoś ważnego? Upewnij się, że rozmówca kiepsko mówi w twoim języki, a z pewnością wszystkiego się dowiesz na migi!
9. Nie chcesz by cię widziano? Zasłoń się folią!
10. Nie chcesz wzbudzić podejrzeń na miejscu zbrodni? Oddaj strzał do wiszącej folii i nie tłumacz się z oddanego strzału, bo każdy pocisk wcale nie jest rozliczany!
11. Zabiłeś kogoś, poćwiartowałeś i masz godzinę czasu na ucieczkę? Upewnij się, że nie masz samochodu, którym możesz uciec!
12. Coś kapło Ci na buta? Bój się! Nigdy nie możesz być pewien co to!
13. Masz wrogów, którzy Cię bardzo skrzywdzili? Daj się złapać, uratować, zabij ich, poćwiartuj, wrzuć do oceanu, popływaj łódką! Problemy znikną. (Kolejność obowiązkowa).
14. Chcesz obejrzeć brak pomysłu na serial? Obejrzyj 5 sezon Dextera!

vLeK

Chcesz wykorzystać faceta?Namów go aby zamordował twoich gwałcicieli po czym normalnie w świecie odejdź-on na pewno to zniesie.

ocenił(a) serial na 8
vLeK

Co do 11 to podejrzewam, że zwłoki Jordana przewieźli jego autem. Ale pewnie jechali inną drogą, i nie minęli sprzedawcy owoców :)

Robert831231

Jest tylko jedno wytłumaczenie czemu ten meksyk zadzwonił na pały-wjechał bez zielonej karty. Podlizać się chciał.

użytkownik usunięty
MilesQuaritch

Hmm, myślę, że jakby nie miał zielonej karty to raczej unikałby kontaktu z glinami.

ocenił(a) serial na 8

Hmm..myślisz schematycznie - nie tego óczy nas sezon 5 :P

ocenił(a) serial na 9
vLeK

ad1. Przedstawił się i powiedział gdzie pracuje, jeżeli tamten by nie pomógł to by beknął, to nie polskie pogotowie...
ad2. czerstwe przemyślenia autora
ad3. jw
ad4. jw
ad5. może mniejsze u nich posprzątali
ad6. przypadek co tu się czepiać
ad7. zabrał mu narzędzia w etui i uznał że to wszystko (gdyby dex wyszedł bez nich inna rozmowa)
ad8. widać nie jeździsz po świecie...
ad9. ?? 2 metry za folią techniczną słonia byś nie wypatrzył
ad10. tylko w polaczkolandii, ale jak sam kupisz amunicję, to nawet u nas się nie tłumaczysz
ad11. samochód jordana, koparką mógł obrócić własny, mnóstwo możliwości, jak się nie jest czepialskim...
ad12. dokładnie!! powtarzam nawet dziecku by butów rękami nie macało gdzie popadnie
ad13. na mojej łódce wszystko mi przechodzi, spróbuj... co do kolejności podaj konkrety...
ad14. ze względu na zainteresowanie wyciskają z tego każdy pieniądz, przecież to biznes, mało oryginalne? pooglądaj almondowara

I tak można ze wszystkim zależy czy jesteś wrednym polaczkiem czy szukasz rozrywki

ocenił(a) serial na 8
MIRILAN

Jestem wrednym Polaczkiem szukającym rozrywki, a ty czepiając się udawadniasz, że jesteś wrednym polaczkiem i nie wiesz co to ironia, czemu ten temat miał służyć. Ubawiłem się czytając twoje wypociny. ;-)

ocenił(a) serial na 9
MIRILAN

... co nie zmienia faktu, że ostatni odcinek pełny jest niejasności, nieścisłości i pozbawiony został precyzji. Uważam, że 4 sezon powinien być ostatnim, wówczas "Dexter" zachowałby dobre imię. Serial odniósł sukces, no i producenci postanowili brnąć dalej. Mam jednak cichą nadzieję, że ktoś się tam opamięta i prace ustaną, a serial nie straci tak bardzo w oczach fanów. Oby nie potoczyło się to tak jak jest w przypadku House'a tj. flaki z olejem, nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

pozdr.

muzor

Jestem morderca (Jordan) i scigam mojego najwiekszego wroga (Dextera) przez polowe sezonu. Gdy ten rozbija sie kradzionym samochodem mierze do niego z pistolu i... zapraszam go do budynku, zebysmy mogli jeszcze pogadac.

ocenił(a) serial na 6
spinacz86

Dżordan był psychopatą a Ci najczęściej nie myślą racjonalnie.Ale ja nie o tym.
W ogóle to dziwni jesteście - przecież te absurdy scenariuszowe, od drugiego sezonu były nagminne.Ten sezon nie różni się w tej kwestii praktycznie w ogóle a nagle się obudziliście;)

ichi2004

serial oceniałem na 10/10... niestety ocena spadła juz 9/10 po kolejnym sezonie może spac na 7/10 :(

ocenił(a) serial na 7
ichi2004

Były, ale nie aż tak ogromne, nie aż tak widoczne, nie aż tak odtrącające... masa, masa, masa błędów :P

kenysfenys91

to tylko serial-dopatrywanie i wytykanie nielogicznosci jest bez sensu, to tylko rozrywka.

ocenił(a) serial na 10
MilesQuaritch

dexter podymac musi

ocenił(a) serial na 7
MilesQuaritch

Pewnie! Ale dawniej była to bardzo przemiła rozrywka, teraz już ciężko mi określić co to właściwie jest hehe :P

ocenił(a) serial na 10
muzor

1. Nie wiesz co masz zrobic z laptopem na ktorym znajduja sie materiał, ktory może doprowadzic cie na krzesło elektryczne, wrzuc go do oceanu zaraz przy miejscu zbrodni.(Chyba ze sie czegos niedopatrzylem i Dexter wyjał dane pendrive , cd itp)

ocenił(a) serial na 8
martino1994

Najpierw byś się trochę poszerzył swoją wiedzę, zamiast pisać bezsensowne posty i starać się być zabawnym.
Dysk twardy komputera nie jest hermetycznie zamkniętą konstrukcją. Słona woda w dłuższym kontakcie z talerzami dysku gwarantuje całkowitą utratę danych.
Chyba, że ty umiesz odzyskać dane z tak uszkodzonych nośników? Bo jeśli tak, to czeka cię świetlana przyszłość w branży informatycznej.

ocenił(a) serial na 10
muzor

2. Kobieta jest w tobie zakochana, lecz gdy tylko pomozesz uporac sie z jej problemami ona musi wyjechać.

muzor

Chcesz bezkarnie zabić szefa ochrony ważnej osobistości - pozwól mu na wywalenie drzwi do pokoju w hotelu , gdzie nikt tego na pewno nie zauważy ani usłyszy, nie mówiąc o monitoringu a potem pokrój go na kawałeczki w tymże pokoju by na końcu spokojnie wynieść go w torbach turystycznych pod okiem jego zaniepokojonych podwładnych.Trzeba też wspomnieć że delikwent w trakcie krojenia traci na wadze jakieś 80% swojego ciężaru gdyż wynoszone torby zdają się ważyć tyle co nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones