PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503156}

Dragon Ball Kai

8,0 16 422
oceny
8,0 10 1 16422
Dragon Ball Kai
powrót do forum serialu Dragon Ball Kai

Cenzura

ocenił(a) serial na 10

http://ranobe.sakuratan.com/up/src/up353278.jpg
Po lewej sceny z DBZ, po prawej z KAI. Na usta nasuwa się jedynie stwierdzenie...
Ja p*erdole.
Zawiodłem się. A na przyszłość apel do użytkowników: Uważajcie na wielkie siniaki na brzuchu - jak widać są zabójcze. :P

Verbaclous

W telewizji cenzurują, ale DVD będzie pewnie uncut.

ocenił(a) serial na 10
bk201

eeeetam. po pierwsze odcinek jest o wiele bardziej dynamiczny, a po drugie Vegeta nie jest przynajmniej rudy;p ;p
p.s niektóre sceny zostały narysowane od nowa, co też cieszy:)

pieprzol

ja mam mieszane zdanie co do Kai, ale fakt faktem, 3 odcinek bardzo mi się spodobał, a szczególnie to jak zajebiście poprawili walki, i wygląd fali kamehame i makankosanpo jest oszałamiający.


Ale gdy zobaczyłem cenzure to nagle mnie zdołowało oraz to kiedy usłyszałem głos raditza, jak ładował kule i ryczał, w DBZ miał głęboki ryczący głos, no wiecie o co mi chodzi a tutaj był tlyko zwykły ryk, żałosne, ale ogólne wrażenie narazie jest bardzo dobre.

michal9o90

To samo dotyczy golizny (porównajcie sobie chociażby małego Goku w specialu o Bardocku z tą scenką z początku pierwszego odcinka Kai). Seria przez te wszystkie lata zdobyła ogromną popularność na całym świecie więc Kai po prostu zrobili od razu z myślą o rynkach zachodnich (dużo anime teraz tak robią) a jak wiadomo w USA czy wielu krajach Europy w telewizji nie przejdzie kreskówka w której krew bryzga na prawo i dlatego muszą cenzurować a to kosztuje. Japończycy poczuli pieniądze i od lat wersje telewizyjne popularnych serii robią bardziej ułagodzone. Zresztą w USA wersje uncut później też wychodzą na DVD. Jak komuś przeszkadza łagodniejsza wersja to polecam poczekać jeszcze parę dni. Nowi Alchemicy już doczekali się wydania pierwszych dwóch odcinków na blue ray, z DBK pewnie będzie tak samo ;p

ocenił(a) serial na 8
michal9o90

Co do 3 odcinka to przywale sie do jednej rzeczy - koncówka gdzie Nappa jest z Vegetą - mialem wrazenie ze 3/4 scen w tej sekwencji narysowane bylo w paincie. O ile Nappa jeszcze jakos wygladał to Vegeta byl po prostu przekomiczny.

Geohound

Nie widziałem niczego paintowego w tej scenie, zresztą w pierwszym poście
jest screen z tego fragmentu i wyraźnie widać, że nic poza kolorami (na
plus) się nie zmieniło.

ocenił(a) serial na 8
bk201

3 obrazek od dolu chociazby gdzie Vegeta je (sic!) pokonanego stwora widac jasno ze Nappa jest 'przeniesiony' z poprzedniej wersji a Vegeta jest 'dorysowany' i pokolorowany z ledwo widocznym cieniowaniem na twarzy. Strasznie mi sie nie podoba np ten screen. Ogolnie poczatkowy design Vegety jest slaby.

Dodam tez offtopowo ze nie podoba mi sie za bardzo pomysl przeniesienia obrazu w 16:9 - strasznie duzo tu poobcinane. Zobaczymy co bedzie gdy istotna rzecz bedzie w dolu ekranu 4:3 i jak z tego wybrna gdy beda musieli obciac do 16:9

Geohound

Ja tego nie widzę - tym lepiej dla mnie najwyraźniej ;p

Jak będzie coś istotnego na dole ekranu to po prostu obetną więcej z góry
, więc o to się nie martwię. Gorzej jeśli będzie coś istotnego na górze i
na dole jednocześnie. Wtedy będą musieli najprawdopodobniej przerysować
taką scenę.

bk201

e takie rzezy niezbyt mnei interesują, ja aż tak na to nei patrze, dla mnei najważniejsze są juz teraz tylko efekty walk i jak wyglądaja nowo dorysowane sceny.

michal9o90

Orientuje się ktoś może, czy są już jakieś plany wydania Dragon Ball'a Kai na DVD?? Z chęcią bym zakupił wszystkie odcinki :)

CRANK

Słyszałem ostatnio że pierwsze odcinki mają się ukazać na DVD w wakacje. Oczywiście w Japonii ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones