PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503156}

Dragon Ball Kai

8,0 16 420
ocen
8,0 10 1 16420
Dragon Ball Kai
powrót do forum serialu Dragon Ball Kai

Dziwię się, że jeszcze nikt tu o tym nie pisał, więc sam napiszę, bo pewnie są osoby,
które jeszcze nie wiedzą.
Otóż 8 listopada do ramówki AXN Spin dołącza stary dobry Dragon Ball Z w odnowionej
formie, czyli Dragon Ball Z Kai.
Serial będzie emitowany w dni powszednie o 15:30. Stacja będzie emitować wersję
japońską.

Potwierdzenie (Facebook AXN Spin): https://www.facebook.com/photo.php?
fbid=431216233602659&set=a.301997859857831.73164.160504590673826&type=1&r
elevant_count=1&ref=nf

Biorąc pod uwagę jak stacja emituje anime, można się spodziewać, iż będzie to emisja z
lektorem, ze względnie dobrym tłumaczeniem (żadnych Szatanów Serduszko itd).
Oprócz emisji w TV stacja będzie umieszczała odcinki na swojej stronie w SPIN Player ;)

Myślę, że to dobra wiadomość :) Dragon Ball Z (może i w nowej wersji) ale powraca do
polskiej tv po 10-ciu latach :)

ocenił(a) serial na 10
Baranekk

Ale jaja, wersja japońska + lektor ? No to już jest coś ;)

koniu14

Przynajmniej jest ta muzyka z Dragon Ball Z a nie ta denna co była z początku jak wyszło DB Kai

ocenił(a) serial na 10
seiya1989

Właśnie sprawdziłem. Muzyka z Zet, a wideo z Kai ? :o

koniu14

Szok! No i idealnie! Teraz dam szansę Kai bo muzyka mnie odpychała i w ogóle nie powinni byli jej ruszać. Fantastycznie, że dali oryginalną.

ultimate

Tak ale jest troche zmieniona ta muzyka taka sama tylko, że niektórą muzyke nie dają w tych samych momentach co w DBZ. a tu macie link możecie sobie ściągnąć DB Kai z Axn Spin:
http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=192813

seiya1989

Zauważyłem i przez to niektóre sceny tracą na dramaturgii. Szczególnie w walce z Raditzem brakuje w kilku kluczowych momentach muzyki, ale i tak jest o NIEBO lepiej, niż z tamtą ścieżką dźwiękową pierwotnie użytą w Kai :)

ultimate

Oczywiście, że lepiej ale jeszcze jeden minus jest, że cenzura jest

seiya1989

i to mnie zaskoczyło. Bo niby flaki to nie jest taka ważna sprawa w DB ale jednak... gdy raditz po otrzymaniu prezentu od czułkowego zamiasty wielkiej dziury to ma spaleniznę na klacie to śmiać się chce

http://www.kanzentai.com/guide/episode/dbk/eps_comp/003/13-1.png

a przy okazji znalazłem coś innego... Nie wiem czy to nie fake bo nie oglądałem zbyt wiele Kaiów ale...
http://29.media.tumblr.com/tumblr_l941qjdloS1qzvrp0o1_500.png
...w gruncie rzeczy ta bzdura w dzisiejszym popieprzonym świecie jest możliwa ;s

a muzyka jest z Zetki ale jest pomieszana. To trochę minus, fajne było to, że każda saga ma własny zestaw muzyczny.

a co do skrócenia fabuły to przesadzili. Te sagi mają być długie by było złudzenie wielkich podróży a nie samo klepu klepu po ryju i do domu. A nawet samo klepu klepu popsuli przez wycięcie niektórych scen, np gdy krillan użył swojego ataku do rozwalenia saibaimanów, to w oryginale jego atak był jakby bardziej przeżywany, np piccolo skomentował mniej więcej w sposób: "widzę dużo skumulowanej energii, ale co on zamierza osiągnąć tak powolnym atakiem"? I to dodaje klimatu. A tak to co? W kai po prostu wypuscił promień, ów poleciał do góry i się rozbił na mniejsze. Tyle. Koniec ataku."

Kai takie troche "amerykańskie" się wydaje - oby więcej akcji i bicia po mordzie a rzeczy wzbogacające klimat wyrzućmy do kibla. I to okropne okrojenie do formatu 16:9. Czy nowoczesne telewizory w tym formacie zwyczajnie nie przycięłyby formatu 4:3 do 16:9? Bo ja mam telewizor właśnie w formacie 4:3 i dla mnie to czysta strata.

ocenił(a) serial na 8
Baranekk

Fajnie, szkoda że tylko czołówka jest w HD bo reszta to tylko skrócony i lekko odświeżony DBZ.
Oczywiście oglądam :).

użytkownik usunięty
Baranekk

Walić Kai

Jak zmienią to stare "słabe" tłumaczenie typu Szatan Serduszko to cały sentyment pryśnie.

O, dobrze prawisz, polewam ci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones