PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503156}

Dragon Ball Kai

8,0 16 419
ocen
8,0 10 1 16419
Dragon Ball Kai
powrót do forum serialu Dragon Ball Kai

Już któryś raz widzę w opisie wyraz Songo i nie wytrzymałem. Imię Songo kojarzy mi się od razu z
tym debilnym polskim tłumaczeniem imion, że już o Piccolo nie wspomnę. Do tych co opisują w
skrócie fabułę: Zapoznajcie się troszkę z tematem dopiero się rozpisujcie. To ode mnie takie
delikatne skarcenie. Wpiszcie Son Goku lub Goku i pasuje.

rib1983

Szatan Serduszko xD No comment. Niektóre tłumaczenia zwalają z nóg.

ocenił(a) serial na 10
DarthMnich47

Najgorsze tłumaczenie, które za każdym razem zwalało mnie z nóg to było imię Kakarotto, przetłumaczone jako Pajac :)

justy18

To było w GT i to dlatego że do połowy serii była z francuskim dubbingiem, a to jedyna wersja w której nie ma Kakarotta (Vegeta i inni rasowi saiyanie zwracali się do Son Goku jak reszta) dlatego kiedy reszta odcinków była już puszczana w oryginalnym języku to widać postanowili to tak przetłumaczyć żeby nie było nieporozumień.

ocenił(a) serial na 10
rib1983

Ja tam widziałem tylko Son Goku, Goku i Kakarotto. W polskim z RTL7 było Songo. Skąd masz te tłumaczenia? XD

ocenił(a) serial na 10
rib1983

Nie zwalajmy wszystkiego na Polaków. Oni sami tłumaczyli z francuskiego chyba, co samo w sobie nie było genialnym pomysłem... francuski satan petit coeur faktycznie jakby tłumaczyć dosłownie powinien być szatanem serduszko. To francuski dubbing ssie

owiec_1989

No i Japończycy też nie pomagają, kiedy wymyślają dość dziwne nazwy :) Songa akurat akceptuję, bo domyślam się, że z Son Goku nie do końca wiedzieli jak mieliby to odmieniać, tak żeby dobrze brzmiało - kto Son Goku, kogo Son Goka, komu Son Gokowi itd. Koszmar :) A tak dzieciaki (w tym ja) nie mieli problemu, kiedy wrzeszczeli, że są Songami na podwórku :)

ocenił(a) serial na 9
rib1983

Ja tam uwielbiam polską, niedoskonałą realizację DB... i francuski dubbing w tle... po prostu uwielbiam, serio :)

ocenił(a) serial na 8
Wad3r

uważam tak samo, chociażby dlatego, że Son Goku w końcu podkłada głos facet ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones