PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503156}

Dragon Ball Kai

8,0 16 405
ocen
8,0 10 1 16405
Dragon Ball Kai
powrót do forum serialu Dragon Ball Kai

Nie trzyma klimatu "Dragon Ball Z" chociaż nie powiem, że jest spoko. Takie coś ala "Dragon Ball GT". Większość mówiąca, że wersja ta jest lepsza chociażby od tej z RTL7 chyba nigdy w życiu nie oglądała starego dobrego DBZ. Po za tym ludzie podkładający głos pod główne postacie postarzali się o 20 lat, więc nie widzę sensu dawania do tej pracy tych samych ludzi. Dla przykładu Bulma skończyła już 50 lat, gdy podkładała głos miała 30 a Goku ponad 80...

Dla dzieciaków musi być fajne bo nie widzieli oryginała, a dla starszych już taki nie musi być.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
PsychoPunk

Nie trzyma klimatu? Dobre sobie... ^^ Nie rozumiem czego oczekują ludzie. To co było na RTL 7 to nic więcej jak totalne dno... cenzura, porażka. Teraz wszystko zostało streszczone, jest zwięźle, zrozumiale, do tego w jakości HD. Czego chcieć więcej?

ocenił(a) serial na 9
blasphometh

a Łaa aa ... to co na rtl7 było dnem .... aa dławie się ... bułeh ... aaa

PsychoPunk

A może to nie kreskówka jest gorsza, a po prostu my jesteśmy starsi:P

PsychoPunk

And the winner is LadyEire!
Do autora tematu:
Wiem, że gdy oglądałeś DBZ byłeś dzieciakiem tak jak ja i wielu tutaj. Wtedy to było coś innego, coś wielkiego. Oczywiste jest, że po tych kilku latach nie patrzysz już tak samo na to anime.
Z punktu widzenia starszego odbiorcy, DBZ było niestety słabsze. Koszmarny dubbing francuski w dodatku liczne błędy polskiego lektora. Jakość słaba, w końcu serial sprzed ponad 25 lat.
Dużo fillerów, nudnych i bez sensownych (Ci, którzy siedzą głębiej w temacie wiedzą o czym mówię). No i na koniec dużo wyciętych scen albo przerobionych na mniej drastyczne>
W DBKai wszystkie te błędy naprawione, a czego może chcieć stary fan serii jak nie odświeżonej, współczesnej wersji jego ulubionej serii z dzieciństwa.
A głosy starsze o 20 lat to nie problem dla komputerów :D

arni583

dokładnie tak jak mówi Arni , uważam że DB Kai jest o wiele lepsze od starego DBZ a odcinek 41 mówi sam za siebie ;D miazga wreszcie Goku sie wykurował
PS Teraz jest już poprawiona kreska a pomyśleć jak będzie wyglądać buu saga :) masakra
PS2 co do tych starych głosów komputery robią swoje ja tam nie odczuwam różnicy ;)

pass24

a jeszcze jedno grzechem jest porównywać DB KAI do DB GT ;/ GT nie traktuje jako kolejnej serii db, pomniejszenie goku albo jak przegrywa na arenie z małym dzieckiem... żałosne

ocenił(a) serial na 9
arni583

Francuski dubbing jest świetny! Innego sobie nie wyobrażam! Ten głos "Szatana serduszko" - lepszego się nigdzie nie znajdzie ;]

arni583

Chyba sie z c===3 na łby pozamieniałeś

ocenił(a) serial na 10
PsychoPunk

mi jedynie przeszkadzala troche muzyka w nowym Kai jakos przyzwyczailem sie bardziej do orginalnych nutek ale nie jest zle Kreska jest swietna brak wycietych scen a co do GT bylo pare konkretnych odcinkow tylko ze seria byla juz dla dzieci tak jak pierwsza seria DB od czasu do czasu ogladam pare odc z GT:) tylko troche mnie martwi ze juz 42 odc a dopiero byla saga z sayanami i frezerem wiec pozostanie okolo 50 odc na Cell i Buu ciekawe jak to zmieszcza;p

razielospl

W planach było "około" 100 odcinków, ale to nie jest ich ostatnie słowo.
Mogą bez przeszkód zrobić trochę więcej, jeśli nie starczy im ta setka.

ocenił(a) serial na 9
PsychoPunk

racja, seria kai jest inaczej postrzeganych przez nas, mam namyśli osoby które oglądały to o 15.15 na RTL7, przez osoby które nienawidziły weekendów bo nie było nowych odcinków Dragona. Może też postrzegamy ją trochę inaczej przez to że znamy fabułę pokochaliśmy i wychowaliśmy się na trochę innym dbz i widzimy troche różnic, gdy teraz patrze na stare odcinki i widzę te ciągnącą się fabułę przegadane odcinki, kręci sie w oku łza, kiedyś nie przeszkadzało to kompletnie, wczuta była kosmiczna, teraz mogłoby to troche razić. Dlatego dla młodych widzów polecam bezapelacyjnie starą dobrą mange, a my ktorzy ogladalismy go już po kilkanascie razy, śmiało możemy sobie odświerzyć dragona w wersji Kai.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones