PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503156}

Dragon Ball Kai

8,0 16 420
ocen
8,0 10 1 16420
Dragon Ball Kai
powrót do forum serialu Dragon Ball Kai

lepszy od oryginału.

użytkownik usunięty

Witam.Moim zdaniem dragon ball kai jest o wiele lepszy niż dbz.A to dlatego,że:

akcja szybciej się toczy,
nowe efekty specjalne,
lepsza muzyka i wiele innych.A wy jak uważacie ?

Jak dla mnie wszystko prócz właśnie muzyki jest lepsze . W oryginale muzyka była fenomenalna .

ocenił(a) serial na 7

To zależy co.

W kai na plus jest:
- akcja toczy się szybciej, dynamiczniej
- niektóre motywy muzyczne są bardzo dobre
- jakość barw, rozdzielczość i obraz są bardzo dobrej jakości
- część animacji, tła zostały mocno podrasowane bądź zastąpione nowymi - ladniejszymi
- opening: utwór "Dragon Soul!" jest znacznie lepszy od "Cha La Head Cha La" które brzmi jak jakaś pieśń weselna

na minus:
- wycięto wszystkie zabawne motywy (np. Goku w szpitalu)
- pominięto sagę Garlic Jr. która była dosyć ciekawa
- część motywów muzycznych jest okropna! Ale jest ich niewiele na szczęście!
- nie ukazano sagi Buu (być może kiedyś pokażą)
- doszło do afery ze ściągnięciem muzyki m.in z Avatara czy Terminatora. Ostatnie odcinki jak pewnie zauwazyliście miały muzykę z DBZ. Twórcy byli zmuszeni zastąpić muzykę Kai'ową muzyką z Z'etki.
- jest kilka momentów gdy nowa animacja wygląda koszmarnie, jakby była robiona na szybko, na odwal

ocenił(a) serial na 9
Lukasz_Artyszuk

Saga Garlic Jr. była wrzucona na siłę i bez przemyślenia do "Zet'ki" (żeby dobrze się w niej orientować należało najpierw obejrzeć odpowiednią kinówkę), więc dobrze, że jej nie ma. Co do śmiesznych odcinków, to były one dla zabicia czasu, w mandze te sytuacje nie występowały, a Kai z tego co wiem trzyma się wiernie oryginału... aczkolwiek też mi brakuje tej całej masy zabawnych sytuacji, chlip, chlip ;(

Lukasz_Artyszuk

Head Chala to symbol Dragon Balla.

ocenił(a) serial na 7
Lukasz_Artyszuk

Wycieli całkowicie Buu??? Kurczę... a już miałem się w tę wersję zaopatrzyć, ale sobie daruję... uwielbiam postać Boga Neptuna... no i akcja z Buu jest moim zdaniem równie ciekawa jak z Komórczakiem czy Frezerem... nie rozumiem czemu ją wycięto...

khazad7_2

Bo tu nie ma nic do rozumienia. W pewnym momencie serial po prostu stracił oglądalność, więc skończyli na sadze Komórczaka. Spory zawód.

ocenił(a) serial na 7
marakeusz

No to lipa.... w takim razie pozostaje przy starej wersji DB, DBZ i DB GT (choć ta ostatnia praktycznie w ogóle mi się nie podoba, przekombinowana etc.)
A wersję KAI zwyczajnie olewam.

khazad7_2

Ja tam nie wiem, czemu nie może obejrzeć Kai, a potem 90 ostatnich odcinków z Zetki. Ja tak zrobiłem. Wtedy jednak wyraźnie widać różnicę w klasie. Sagi w Z są strasznie rozdmuchane. I nie chodzi mi tylko o fragmenty między walkami. Same walki są niesamowicie przedłużane. W Kai jednak lepiej to wszystko wygląda.

marakeusz

czemu nie możesz

ocenił(a) serial na 7
marakeusz

Rozmawiamy o gustach.... wiesz, owszem, też wolalbym walki skrócone etc. Ale z drugiej strony dostaje odgrzewany kotlet z lepszą grafiką, zmienioną muzyką (która kompletnie mi nie pasuje), poza tym zawsze pamiętałem serię DB z francuskim dubbingiem i jakoś się do tego przyzwyczaiłem :-)
Ewentualnie jak któreś odcinki uznam za niepotrzebne, mogę ich po prostu nie oglądać :-)

ocenił(a) serial na 10

Muzyka w Z była 100 razy lepsza. Zdecydowanie bardziej dynamiczna, lepiej pasująca do walk :)

ocenił(a) serial na 10
Coyotman

Wielu ludzi słyszało muzykę w dbz jedynie w oprawie francuskiej, bo takowa leciała na rtl7 i w ogóle w pl. Japońskiej oprawy dbz nic nie przebija.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones