Dynastia (2017-2022)
Dynastia: Sezon 3 Dynastia Sezon 3, Odcinek 18
Odcinek Dynastia (2017-2022)

Sprawiasz, że bycie księdzem brzmi jak coś złego

You Make Being a Priest Sound Like Something Bad 43m
7,7 92
oceny
7,7 10 1 92
Dynastia
powrót do forum s3e18

król Mołdawii.. serio?!

ocenił(a) serial na 1

Autorzy scenariusza mają widzów za debili... król Mołdawii... błagam, ludzie, Mołdawia nigdy nie miała króla a od ponad stu lat jest republiką :) Amerykanie to aż tacy ignoranci, że tego rodzaju kity im uchodzą? wiem, że Dynastia to nie saga historyczna, ale jednak choćby minimum faktów należy jednak zachować! za chwilę będzie wyprawa "Blejka" do króla Polski!

użytkownik usunięty
agabar

A nie przyszło ci do głowy, że to był celowy zabieg, żeby np. uniknąć pozwu o zniesławienie?

ocenił(a) serial na 1

puknij się w czółko "Katherrine" i to solidnie! poziom tego serialu wskazuje, że jest skierowany do mułu z dna, więc nie przypisuj autorom przenikliwości i finezji! jest to prostacka fabuła z dennymi dialogami... oglądałem toto niestety obowiązkowo w ramach recenzowania ze studentami i jest to największe gówno, jakie musiałem zrecenzować...

użytkownik usunięty
agabar

"puknij się w czółko" XD.
"Recenzowania ze studentami"... hmmm... Jak na kogoś ze środowiska akademickiego jesteś bardzo ograniczoną osobą.

ocenił(a) serial na 1

co ty możesz wiedzieć o akademickim środowisku... o ograniczeniu zapewne wiesz dużo :))))))))

ocenił(a) serial na 5
agabar

powiedzieli jeszcze, że Mołdawia ma dostęp do morza xdd

agabar

Moim zdaniem przedstawiona w serialu Moldavia to fikcyjne państwo w Europie środkowej. Warto pamiętać, że faktycznie istniejąca Republika Mołdawii to po angielsku Moldova a nie "Moldavia", stąd też odmienne realia państwa zaprezentowane w serialu jak chociażby ustrój, dostęp do morza czy nawet obecność wysokich gór na tle serialowego więzienia. Wydaje mi się, że winą za ignorancję nie należy obarczać twórców serialu, jeśli już to prędzej jest to wina polskiego tłumaczenia . @agabar swoją drogą Mołdawia jest republiką dopiero od 1991, a nie jak sugerujesz "od ponad stu lat".

sentimentalviolence

Wlasnie jesli chodzi o Mołdawie, to wydaje mi sie, ze po angielsku obie wersje sa poprawne - zarowno "Moldova" jak i "Moldavia".

Isabel_fw

Z tego, co ja wiem (i co mówi Internet): Moldova to Mołdawia (kraj), a Moldavia to nazwa regionu w Rumunii.

ocenił(a) serial na 1
sentimentalviolence

za słabo słabo znasz historię! jak chciałeś zabłysnąć trza było posypać się brokatem! Mołdawska Autonomiczna Socjalistyczna Republika Radziecka to jest pierwsza republika i powstała 100 lat temu :) później były tylko przekształcenia - z historii mnie nie zagniesz!

użytkownik usunięty
agabar

Szkoda, że z kultury tak łatwo zaginasz się sam

ocenił(a) serial na 1

Z jakiej kultury? i kimże ty jesteś, by innych oceniać? nie potrafisz poprawnie wypowiedzieć się w języku polskim, więc odpuść sobie wynurzenia na tematy całkowicie ci obce i pozostań w swoim kręgu ;)

użytkownik usunięty
agabar

Widać, że próbujesz prowokować, bo szukasz afery. Musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Chłopcze, jeśli próbujesz mnie obrazić to ci się nie uda - nie obchodzą mnie teksty idiotów z wybujałym ego, którzy nie mają pojęcia o tym, kim jestem a próbują mnie oceniać

agabar

Moze dlatego, ze ten watek sciagniety jest z oryginalej wersji Dynastii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones