PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226952}
7,6 12 804
oceny
7,6 10 1 12804
Elfen Lied
powrót do forum serialu Elfen Lied

Film kinowy

ocenił(a) serial na 7

Nie uważacie, że ekranizacja dla tego anime by się przydała. Myślę, że mógłby wyjść z tego niezły thriller. Ważny jedynie dobry temat i ciekawa fabuła. Jak uważacie?

ocenił(a) serial na 3
Karolexification

Raz że tytuł stary, dwa że historia jest idiotyczna, Japonia już dawno o tym szmelcu zapomniała.
Jest popularny na zachodzie bo to gateway anime.

ocenił(a) serial na 7
bastek66

Po prostu tak o tym pomyślałem, gdyby podkręcić fabułę i dodać konkretnego wroga. W sumie to chyba niezły pomysł.

bastek66

-Co z tego,że stary tytuł? Przynajmniej jeden z dobrych klasyków...Nawet Hellsing jest stary a ma wielką popularność!
A właśnie przeważnie takie anime stare...nie nudzą,nie są sztampowanymi tasiemcami w chór po ilenaście odcinków...
Przynajmniej z interesującą fabułą.Jeśli w ogóle ktoś nie patrzy przez pryzmat zwykłej golizny,krwi i latających flaków na ekranie
bo jeśli tak-współczucie wielkie z mojej strony.
-Idiotyczna,huh? Ciekawe z której strony? Może nie zrozumiałeś/aś do końca anime i wydaje Ci się beznadziejne,hm?
Sensowny argument,pleease a nie...
-Ja bym raczej polemizowała z tym 'zapomnieniem'.
Dziwne,że ostatnio to anime jest zbyt popularne z tego co mi wiadomo,huh.
Heh,też coś.Skąd się urwałe/aś,przybyszu? Albo to zwykła, czysta prowokacja z Twojej strony
albo na poważnie- naprawdę nie masz zielonego pojęcia o anime a tym bardziej o kraju Kwitnącej Wiśni.
Co może być prawdą więc w sumie więcej komentować nie zamierzam.

btw: Ocena 3? Gratuluję.
Stwórz coś lepszego.;)

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 3
Omen_Girl

>-Co z tego,że stary tytuł? Przynajmniej jeden z dobrych klasyków...Nawet Hellsing jest stary a ma wielką popularność!
Bo Hellsing ma popularność w porównaniu do elfiego łajna, które nigdy nie zdobyło popularności w japonii.
>A właśnie przeważnie takie anime stare...nie nudzą,nie są sztampowanymi tasiemcami w chór po ilenaście odcinków...
Przecież większość late night anime ma 12-13 odcinków. Nie porównuj ich z shonenshitem który ma ponad 300 odcinków i leci wieczorami/
>-Idiotyczna,huh? Ciekawe z której strony? Może nie zrozumiałeś/aś do końca anime i wydaje Ci się beznadziejne,hm?
Tam nie ma nic do zrozumienia, Movie_Crashers dobrze to wypunktował.
>albo na poważnie- naprawdę nie masz zielonego pojęcia o anime a tym bardziej o kraju Kwitnącej Wiśni.
Z całą pewnością większe od ciebie.
>Dziwne,że ostatnio to anime jest zbyt popularne z tego co mi wiadomo,huh.
Jest popularne na zachodzie w związku z byciem gateway i epatowaniem bezmyślną przemocą i nagością, to są powody popularności.
>Stwórz coś lepszego.;)
To jest proste - wystarczy parę razy rzucić gównem w ścianę.

bastek66

Patrząc po tym co napisałeś/aś-nie mam zamiaru nawet tego komentować.;)
Szkoda nerwów...na psucie sobie przez kolejnego 'wielkiego fana anime',który robi jedną prowokacje,
zamiast podać jakieś sensowne argumenty to...pisze: ''To jest proste - wystarczy parę razy rzucić gównem w ścianę.''
Wypowiedź na bardzo bardzo inteligentnym poziomie.I potwierdzam sobie to co wcześniej napisałam-nie masz bladego pojęcia
na temat anime.

btw:''Jest popularne na zachodzie w związku z byciem gateway i epatowaniem bezmyślną przemocą i nagością, to są powody popularności.''
Jeśli patrzysz przez tylko taki pryzmat,zamiast doszukac się jakiegoś głebszego sensu,zawartego w tym anime-idziesz skrótami i patrzysz
akurat na to co widzisz na ekranie...i oceniasz.Brak słów.;)

''Przecież większość late night anime ma 12-13 odcinków. Nie porównuj ich z shonenshitem który ma ponad 300 odcinków i leci wieczorami/''
Dziwne.Bo mało jest anime,które mają po 12-13 odcinków.Teraz powstaje więcej typowych tasiemców.I ich liczba wzrasta właśnie.
Ale widać,że Japończycy potrafią stworzyć anime z bardzo dobrą fabułą,zawartą tylko w 13 odcinkach.A kontynuacja dalsza-popsuła
by taki klasyk.

Więcej grzechów nie pamiętam..
To tyle z mojej strony.

ocenił(a) serial na 3
Omen_Girl

1. Nie będę się rozpisywał, wszystko zostało tutaj opisane http://www.filmweb.pl/serial/Erufen+r%C3%AEto-2004-226952/discussion/Durnota+tej +kresk%C3%B3wki+jest+rozbrajaj%C4%85ca.+Debilizm+przebija+wszystkie+anime+jakie+ widzia%C5%82em+-1+10+Lista+debilizm%C3%B3w+jakie+zauwa%C5%BCy%C5%82em+w+fabule+% 5BSPOILERY%5D,1728626
2. >Jeśli patrzysz przez tylko taki pryzmat,zamiast doszukac się jakiegoś głebszego sensu,zawartego w tym anime-idziesz skrótami i patrzysz
akurat na to co widzisz na ekranie...i oceniasz
A co mam z zamkniętymi oczami oglądać? To ty na siłę doszukujesz się DEEP tam gdzie go nie ma.
3. >Dziwne.Bo mało jest anime,które mają po 12-13 odcinków.Teraz powstaje więcej typowych tasiemców
Bzdura, zobacz chart na ten sezon z 44 tytułów ponad 20 ma mieć tylko 12-13 http://i.minus.com/iU8HcP0qqSJ1M.jpg
4. >Ale widać,że Japończycy potrafią stworzyć anime z bardzo dobrą fabułą,zawartą tylko w 13 odcinkach.A kontynuacja dalsza-popsuła
by taki klasyk
Z kim ja tu siedzę. Anime dostało oryginalne zakończenie bo w ogóle nie było popularne. Manga ciągła się jeszcze kilka lat ale była tak samo gówniana.

ocenił(a) serial na 7
bastek66

Przyznam Tobie w tym momencie rację. Osobiście obejrzałem to anime z nieco załzawionymi oczami, ale mimo wszystko przetrwałem. Nie powiem, że anime nie miało sensu, bo miało, ale jest to anime nieco wg. mnie lekko nagięte z faktem przemocy. Wpadłem pewnego razu na pomysł ekranizacji, który nie mógłby być taki chłamowaty jak np. (nie chcę nikogo obrażać) "REC" lub 7. nieszczęść "Piły". Aby zrobić film z sensem i bez przesadnego mordobicia. Ja osobiście to anime obejrzałem dla sprawdzenia. Więcej go nie obejrzę bo jestem mało mocny w takim zakresie gatunkowym. Gdyby nie to drzemiące przesłanie anime by upadło.

ocenił(a) serial na 8
Karolexification

Wg. mnie anime niezłe, przedstawia dosyć smutną i tragiczną historie Lucy oraz Kouty. Film mógłby być ciekawy, gdyby nie zrobili z niego takiego szajsu jak film Dragon Ball (Boże, jak mogli tak to zryć).

ocenił(a) serial na 7
daxor

Co racja, to racja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones