PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226952}
7,6 12 804
oceny
7,6 10 1 12804
Elfen Lied
powrót do forum serialu Elfen Lied

Powiem Wam szczerze, nawet za Anime nie przepadam. Jedyne jakie obejrzałem to Dragon ball i właśnie Elfen Lied, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Serial uzależnia od pierwszego odcinka, trudno się od tego oderwać. Próbowałem oglądać inne anime, znane lub mniej znane, ale nigdy nie wytrwałem do końca, stwierdziłem że to nie dla mnie. Elfen Lied polecałem chyba każdemu znajomemu, niezależnie czy ogląda anime czy też nie. Film trzyma w napięciu od początku do końca, a ostatni odcinek daje wielki zastrzyk emocji. Polecam każdemu.

ocenił(a) serial na 8
kaprawiec

Ja podobnie, w zasadzie z anime oglądałem tylko Elfen Lied i później namówiony przez znajomych obejrzałem pierwszą serię Spice and Wolf (też niezłe- warto zobaczyć ). Jeśli chodzi o EL, wiedziałem, że najlepsze odcinki są od 8 w górę i jeśli chodzi o nie dałbym nawet wyższą notę. Trochę to infantylne, ta postać Nyu/Lucy ale trzeba przyznać, że wciąga, że chce się zobaczyć co będzie dalej, jak się to anime skończy. :D Moi znajomi nie wiedzą co to anime ... Chętnie obejrzałbym jakieś jeszcze.

ocenił(a) serial na 8
wisdomtooth

Aaaa, właśnie, jeden z najlepszych openingów... http://www.youtube.com/watch?v=RaV6eDvgiG4

użytkownik usunięty
wisdomtooth

Szczerze zazdroszczę ludziom, którzy mogą swobodnie wymieniać się z przyjaciółmi opiniami na temat różnych serii, ponieważ wśród moich znajomych również nikt nie ogląda anime, a gdy mimochodem zapytam, robią wielkie oczy :) czuję się przez to trochę wyalienowana, ale do rzeczy ;)
poniżej polecane anime:
http://www.filmweb.pl/serial/Hellsing-2001-34357/discussion/pole%C4%87cie+co%C5% 9B+z+anime,1056682

ocenił(a) serial na 10

jeśli ktoś szuka z was ludzi lobujących się w Anime to nie na FilmWebie tylko na www.myanimelist.net jest tam dużo polskich klubów... można się szybko zaznajomić z klimatami :) jest to największa baza Anime na całym internecie.. jedyna jej wadą są niekonczace się bugi i lagi i wogle ociężałość serwera co nie zmienia faktu że jest oblegana przez rzesze ludzi strona :)
a jeśli chcecie pooglądać jakieś dobre Anime to możecie mnie pytać :) według MyAnimeList spędziłem już 43,6 dnia na oglądaniu Anime.... to jest przerażające >_> tak czy inaczej nawet jeśli nie lubujesz się w Anime to zajdzie się pozycja dla każdego :)

użytkownik usunięty
ChibiGoku

Dzięki, chętnie zajrzę, chociaż mam już konto na paru innych portalach, więc ten chyba na razie sobie daruję. Choć poznać ludzi o podobnym guście co do anime, oczywiście bym chciała..
43,6h imponujące :) mój wynik to na razie 11,13h także porównując go z Twoim można mnie chyba jeszcze uznać za niedoświadczoną ;)
chętnie obejrzałabym jakieś anime, które uważasz za dobre, podaj mi parę tytułów :)

ocenił(a) serial na 10

heh nie na dniach spędzonych na Anime się ocenia doświadczenie XD ale w sumie to też coś ma do tego heh a dużo Anime ogólnie oglądasz?
znaczy ze bardziej za mniejszego maniaka XD ja mam znajomych co juz ponad 100 dni maja >_> XD
za dobre tak.. hmm dużo by tu pisać :) jak chcesz to dodaj mnie do znajomych i sobie zobacz listę bo na FilmWebie mam takie same oceny jak na MyAnimeList :) ale jeśli nie to CI mogę tutaj popisać parę tytułów :)

użytkownik usunięty
ChibiGoku

Im więcej serii obejrzałeś, tym więcej wiesz w temacie, no i masz porównanie. Czasem lubisz jakąś serię, ale wiesz, że w ogólnym rankingu wypadłaby pewnie słabo, jak np. Fushigi Yuugi. Pewnie je widziałeś? Chyba jeden z najpopularniejszych u nas tytułów, głownie za sprawą Hypera :) a co do maniaka, to fakt.. czasem zastanawiam się, co anime ma takiego w sobie, że tak uzależnia.

użytkownik usunięty
ChibiGoku

Czy ja wiem, czy dużo... :) przede wszystkim musi mnie najść ochota, ale zwykle nachodzi często, więc tak co 2, 3 wieczór.. Łącznie obejrzałam 31 serii (niektóre wstrzymane) ale to jeszcze stanowczo za mało ^^

ChibiGoku

Największą bazą anime w internecie jest anidb.net // Strona którą podałeś wieje lekko lamusem, no offence :)

ocenił(a) serial na 10
amerykanski_madafakir

a masz tam możliwość dodawanie ile odcinków pooglądałeś/ na którym skończyłeś/ jakie serie chcesz pooglądać itd??

mi nie chodzi o sama baze... bardziej o portal podobny do FilmWeba :)

ChibiGoku

Skoro piszesz baza anime to masz na myśli bazę, a nie portal podobny do filmweb. Pisz konkretnie, unikniesz nieporozumień. \

I tak, masz tam taką możliwość. Co więcej możesz dodawać tam do listy nawet releasy odcinków czy filmów jakie obejrzałeś. Czy to wersję z dubbingiem, czy w HD, czy z napisami, w jakim języku, jakiej grupy fansuberskiej wydanie.

ocenił(a) serial na 10
amerykanski_madafakir

nom bo MAL tez jest baxza anime a wszedzie slyszalem tylko o MALu takze nie wiedzialem ze takie cos jak to anidb istnieje :) pozatym sie przyzwyczailem do MALa i jego lagow ;) i nie mow ze to lamusowata strona skoro nie zaglebiales sie w jej polityke :) mi sie podoba tam i to wlasnie tam poznalem fajnych ludzi :P

eee przekombinowane imo.. :) a pozatym po co komu takie info O_O

ChibiGoku

Po prostu można z tego korzystać, albo można korzystać tylko z takich funkcji jakie oferuje MAL. Zagłębiłem się w "politykę" MAL'a, bo go używałem... do czasu. Każda po.pierdółka ma osobny wpis, głupi 2 minutowy bonus na dysku bd ma swoją pozycję do dodania na listę. Na co to komu? Do jednego tytułu znajdzie się miejsce na specjale, bonusy, picture dramy... uch. To jest przekombinowane. Nie wiem też czy to wina serwera, ale sam piszesz, że MAL to jeden wielki lag i ja się pod tym podpisuję.

ocenił(a) serial na 10
amerykanski_madafakir

jać to sorki :) myślałem że jesteś kolejną osobą która ocenia tylko po tym co usłyszała :) heh nazwałem to polityką bo nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa XD a co do tego ze każda rzecz ma własna pozycje... jest to potrzebne do tego że np. taki zwykły bonus może trwać krócej niż jeden epek z danej serii... a MAL liczy Ci właśnie na podstawie czasu trwania odcinka, czas jaki spędziłeś oglądając Anime :) a to ze ich system obliczeń dość często się zawieszał powodując kolejkowanie się poleceń "udpatu statusu" na którego to zmianę czasami trzeba było czekać do paru tygodni (Ci co mieli większego pecha musieli czekać nawet do paru miesięcy). Ale na szczęście udało im się naprawić lag dotyczący dodawania oglądanych odcinków i teraz nie trzeba czekać paru godzin aż się coś "doda" XD hmm nie wiem może to dlatego ze już się przyzwyczaiłem do lagów i śmiesznych wpadek MALa (np. gdzie nagle znikąd pojawiała się wiadomość że zostałeś zaproszony do znajomych przez parę tysięcy użytkowników, a tak naprawdę nie miałeś żadnego zaproszenia XD
serwer na szczęście zmienili na szybszy.. także teraz to już tylko wina kodu stronki który musi być naprawdę skomplikowany skoro co chwila samo z siebie się coś psuje.. działa działa i nagle nie działa XD ale pomijając te "drobne" usterki mogę powiedzieć ze MAL jest fajna stronką :) (być może wszyscy jego użytkownicy odetchną kiedyś z ulgą gdy struktura stronki w końcu po latach zostanie pozbawiona takich małych failów które się zdarzają od czasu do czasu XD)

ChibiGoku

Spójrz na to inaczej, taki Code Geass ma dwa główne sezony i masę niepotrzebnie wyodrębnionych pierdół. Czas obejrzany mógłby się sumować tak jak to jest na anidb wraz z główną serią. W obecnej chwili dodając te wszystkie bonusiki, picture dramy, jakieś black rebeliony i inne recapy, które nie wnoszą absolutnie nic zakłamujemy nasze statystyki odnośnie ilości obejrzanych serii. Zamiast np. 50 to przez te dodatki będziesz miał 130 :)

ocenił(a) serial na 7
kaprawiec

Komentarze typu "nie oglądam, ale obejrzałem i było zajebiste" mnie rozkładają na łopatki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones