PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226952}
7,6 12 804
oceny
7,6 10 1 12804
Elfen Lied
powrót do forum serialu Elfen Lied

Podobne Anime z 2004

ocenił(a) serial na 7

W 2004 leciało na niemieckiej vivie (bo wtedy je puszczała, zresztą może i dalej puszcza) anime trochę podobne do Elfen Lied. Pamiętam tylko fragmenty jednego odcinka. Jacyś komandosi w zrujnowanym mieście polują na gołą (jakżeby inaczej) dziewczynę z różowymi włosami, najpewniej genetycznie modyfikowaną, a dowodzi nimi jakiś profesorek-nerwosolek. Dziewczyna na początku tego odcinka (jeśli znowu dobrze pamiętam) leży w wannie, potem ci żołnierze ją chwytają, otumaniając wcześniej gazem usypiającym, przy czym dziewczyna zabija kilku z nich. W następnej scenie wiozą ją na wózku przykrytą jakimś brezentem, lecz uwalnia się, zabija prześladowców i znowu ucieka. Doktor zaś zabija dowodzącego oddziałem i sam odlatuje Harierem. Ktoś może kojarzy co to mogło być? Leciało to tak po Hellsingu, latem 2004. Nie sądzę, żeby było starsze niż 2,3 lata.

j_a_d

Fajny opis :D chętnie bym coś taiego obejrzała

ocenił(a) serial na 7
tysska

Znalazłem w końcu to anime, ale był to zupełny przypadek. To Najica Blitz Tactics, ściślej odcinek 6. Ale anime jest z 2001r. więc nie wiem czy powinienem pisać, że ten odcinek jest podobny do Elfen Lied, czy też raczej, że to Elfen Lied go trochę przypomina.

j_a_d

Nie oglądałem tego, ale może skoro widziałeś to porównałbyś całość i albo powiedział że całość Elfen Lied jest wtórna do tego serialu o którym piszesz albo powiedział że się myliłeś i one się od siebie totalnie różnią, bo dla mnie podobieństwo pojedynczych odcinków jeszcze o niczym nie świadczy. Jako przykład mogę podać pierwszy odcinek Ergo Proxy (sam początek), które powstało później, i pierwszy odcinek Elfen Lied (też sam początek). Są praktycznie takie same. Nie zmienia to jednak faktu że Ergo Proxy dalej jest zupełnie inne niż Elfen Lied. Kiedy się już oglądało kilkanaście różnych pozycji, można zauważyć pewne powtarzające się motywy. Tak samo motyw Bogów Śmierci (nazywali się chyba Shinigami) w Death Note i w Soul Eater, ale chyba tym którzy znają obie pozycje nie muszę mówić jak bardzo te filmy różnią się od siebie :).

ocenił(a) serial na 10
j_a_d

Ten film, który opisujesz powstał jedynie po to aby pokazywać białe, damskie majtki. Reszta jest nie ważna, więc nie warto go porównywać do EL! Chyba, że się EL nie zrozumiało i zapamiętało tylko nagość;-(

Mariusz_760301

"Chyba, że się EL nie zrozumiało i zapamiętało tylko nagość;-(" - http://sadpanda.us/images/361984-E25QM4C.jpg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones