PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226952}
7,6 12 796
ocen
7,6 10 1 12796
Elfen Lied
powrót do forum serialu Elfen Lied

Zajebiste wręcz spektrum wrażeń, emocji od skrajnie negatywnych, pozytywne. Dopracowane, mocno
rozbudowane postacie na każdym planie. Solidna, zwarta fabuła, mnóstwo powiązanych wątków, z
fantastycznym smaczkiem na koniec (nazwałbym to pół otwartym zakończeniem).
Zero ograniczeń!
Jeśli twórca chciał przedstawić widzowi rozczłonkowanie żywcem, nagiej, kilkunastoletniej dziewczynki, to
dokładnie to zobaczycie! W dobie 'superbohaterów' typu kapitan obama, czy superowndergendermana,
gdzie 'motyla noga' to niecenzuralne przekleństwo a przy których 'Kewin sam w domu' to brutalna krwawa
jatka, obejrzenie sztuki na dobrym poziomie jest bardzo przyjemnym i głębokim doznaniem.

Polecam, ponieważ nie ma opcji, żeby kiedykolwiek puszczono w Europie to anime za to w
demokratycznych, wolnych stanach niemalżezjednoczonych, cenzorzy doznaliby na raz ataku serca,
wątroby, mózgu (?) oraz samogwałtu obyczajowo-etycznego a z odcinka mielbyśmy kilkusekundowy pokaz
sladów (na Polsacie przerywany reklamami).

dziubo1

dokładnie, z tego powodu kompletnie nie wiem jak ocenić to anime, targają mną sprzeczne namiętności co do tej produkcji ;p

dziubo1

Krew i nagość w każdej minucie nie czyni tego sztuką.

ocenił(a) serial na 9
Blaxi

Czyni całość bardziej realną, prawdziwą.

dziubo1

Wszechobecna krew i nagość nie jest prawdziwa. To tylko tania sztuczka by ludzie uwierzyli, że seria przekazuje więcej niż w rzeczywistości jest.

Mushishi nie ma w sobie ani jednego ani drugiego, a jest dużo inteligentniejszą i lepszą serią niż Elfen Lied.

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

Przeczytaj sobie tę recenzję choć raczej to więcej niż recenzja.

http://www.fronda.pl/blogi/natalia-julia-nowak/elfen-lied-jak-ofiary-staja-sie-k atami,40284.html

Serio, to anime za wiele nie przekazuje? Jesteś po prostu krótkowzroczny albo młody.

Rockman92

Po pierwsze jestem kobietą.

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

A skąd ja to mogę wiedzieć xD

Rockman92

Zawsze myślałam, że mój nick jednoznacznie wskazuje na płeć żeńską. :<

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

W polskim łatwo rozróżnić czy dany wyraz należy do żeńskiego czy męskiego rodzaju, w innych językach nie zawsze jest to takie pewne. Blaxi jednoznacznie wskazuje na płeć żeńską? Nie wiem.. Taxi np jakoś mi się nie kojarzy z kobietą xD

Rockman92

Ale Blaxi to takie sprytne zdrobnienie od Blanki, wiesz, a przecież Blanka to żeńskie imię. Sądziłam, że jest to bardziej czytelne. ;__;

ocenił(a) serial na 10
Blaxi

Nie wiem czy chociaż 1/3 by się tego domyśliła ale nie martw się, brzmi dobrze!

Rockman92

Dzięki.

ocenił(a) serial na 9
dziubo1

Genialna recenzja! :D
Całkowicie zgadzam się z Twoją opinią. ; )

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dziubo1

Jak lubisz krew to idź pracować do rzeźni i się tam rozbierz.

dziubo1

Cenzura to najpiękniejsze i największe osiągnięcie współczesnych i dawnych państw autorytarnych i totalitarnych.
Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones