Fear the Walking Dead (2015-2023)
Fear the Walking Dead: Sezon 2 Fear the Walking Dead Sezon 2, Odcinek 9
Odcinek Fear the Walking Dead (2015-2023)

Zmarli

Los Muertos 45m
7,6 695
ocen
7,6 10 1 695
Fear the Walking Dead
powrót do forum s2e9

Czy wam też scena z kradzieżą batonika przez Johnnego Deppa wydawała się jedną z najbardziej idiotycznych w historii tego serialu? Przecież oni mogliby upchać z 50 tych batoników do tego wózka jakby chcieli, mógłby go wsadzić gdziekolwiek pomiędzy te butle albo po prostu wrzucić na tą kupę. Ale nie, on ukradł. Oglądaliśmy to z kumplem i naprawdę nie pamiętam kiedy ostatni raz cisnąłem z czegoś taką bekę. Ja wiem, że to jest serial i bla bla bla ale no bez przesady takie rzeczy to są najtańsze chwyty jakie są tylko możliwe, scenariusz do tego odcinka pisali chyba w autobusie na smartfonie po całonocnej libacji.

ocenił(a) serial na 5
dakowski

Oglądam i będę oglądał . To tak na wstępie. :) Ale tak jak TWD ma dużo nielogicznych rozwiązań tak FTWD przebija już wszystko. Totalna parodia się robi. Choć ten najświeższy epizod i tak miał mało błędów jak na ostatnie standardy. Zombiaki nie forsują płotu przy którym stoją ludzie? Batonik? Beztroska gra na pianinie? Rozdzielamy się w ogromnym hotelu? Matka i córka? Pisanie na piasku ,który za chwile zamaże większa fala? Kirkman na to pozwala?
Jedyna nowość , która być może wniesie coś to ugryziony lekarz, który przeżył. Jeśli to nie ściema doktora to za chwile będzie koniec zarazy i nastąpi szczęśliwe zakończenie.

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Taaaa.... skucie się tequilą (aczkolwiek wybór trunku słuszny

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Akcja na poziomie Beth w epizodzie z Darylem.

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Mój komentarz był duzo dluższy, ale widzę, że z telefonu sie cos nie zapisało :) ... Otóż pisałam, że popieram skucie się tequilą :) ale tak bez zabezpieczenia pomieszczenia? Nawet nie zastawili wejścia krzesłami spowrotem. Nie obeszli nawet z grubsza ogromnego hotelu. Dwie laski idą na rekonesans a "straszyzna" chleje. Daryl i Beth to przynajmniej zaryglowali drzwi i byli jednak czujni. A Ci - luz na bani, Dawaj pogramy na pianinie! A Alicia i Ofelia? Patrzą na pierwsze drzwi, słyszą zombiaka, patrzą - karteczka "do not disturb". Och, ktoś oznaczył, gdzie są zainfekowani! A potem jedna idzie się kąpać - na balkon nie zajrzała, a druga znika w cholerę. I nie skumałam motywu z tym kolesiem na początku. Po kiego grzyba oni go wysłali, coby go zombiaki żywcem zeżarły? Toć za dużo z niego nie zostało, a mógł dołączyć do obsady "muru", jako dodatkowa straż (jak już sobie tak wykombinowali). Nick też dał popis. Ten to jest pogięty... Zajumać ciastko pod nosem uzbrojonych gangsterów. Żeby pocieszyć dziewczynkę... I jeszcze, przez tłumaczkę, wdał sie z nimi w pyskówkę i wydębił drugi kosz z wodą. Ja chrzanię.... to sie kupy nie kleiło. Chyba, że poziom inteligencji owych gangterów dorównuje geniuszom z poprzedniego odcinka :)

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Obecnie jakby ktoś pytał , któremu bohaterowi najbardziej kibicuje to bym powiedział , że tym którzy jeszcze nie wystąpili :)

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Ciekawa koncepcja. Ja normalnie z niecierpliwością wyczekuję kolejnego odcinka. Przeszłam przez punkt przegięcia i już mnie nie irytuje. O ile TWD potrafi spiąć człowieka i podnieść ciśnienie (zwykle najpierw czytam recenzję i streszczenie odcinka - nie ryzykuję zawału), to ci tutaj odprężają mnie przy śniadanku, albo wieczorem na dobranoc.

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Jeśli chodzi o TWD to obniżył loty ale nie aż tak. Z kolei FTWD gdzie pierwszy sezon wymiatał tak drugi staje się zaprzeczeniem wszelkich idei. Chwilami ociera się o nową wersje ,,Dnia żywych trupów" gdzie mieliśmy słynną scenę zombiaka , który był ... wegetarianinem ... :)

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Dla Nicka widzę przyszłość niczym z filmu romantycznego o zombiakach... Jak to było... Warm bodies

Mikael82

Cóż, dla mnie właśnie drugi sezon wymiata... coś się po prostu dzieje...

ocenił(a) serial na 5
perun_6

Gusta są różne, ja oczekiwałem po FTWD czegoś nowego - to nowe to było zaserwowane poniekąd w 1 sezonie. Reakcje wojska , ludzi , upadek miast, służb cywilnych. Teraz mamy akcje jak w TWD tylko, że w Meksyku.

ocenił(a) serial na 6
Mikael82

kiedy wymiatał? właściwie serial rozkręcać się zaczyna dopiero w połowie 2 sezonu (fakt scena z batonikiem zabawna), podobnie zresztą jak w oryginalnym TWD, gdzie dopiero na Ranczu na wsi zaczęło się cokolwiek sensownego dziać (również środek 2 sezonu)... Przebrnąłem przez drugi, jak w trzecim się nic nie rozkręci, to odpuszczam (choć i tak jest ciekawsze od ostatniego gniota jaki obejrzałem na Amazon Prime - L.A.'s Finest - spin off Bad Boys)

ocenił(a) serial na 5
MegaTM

No właśnie dla mnie ta tajemniczość i świeżość pierwszego sezonu FTWD bardzo mi przypadła do gustu.

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Te zasilanie muru to kolejny dowód głupoty mieszkańców i tego, że zrobią oni wszystko co w ich mocy, byleby zostać pożartym. Wystarczy większy hałas po stronie obozu, walkersy zaczną napierać i mur padnie.
W ogóle pamiętam, że w TWD w więzieniu non stop musieli zabijać gromadzących się pod płotem umarlaków, a tutaj jakoś grzecznie sobie spacerują po wychodku.

ocenił(a) serial na 4
acidity

Fakt truposze są w FTWD wyjątkowo zamulone i niemrawe. W więzieniu TWD faktycznie było jak piszesz, ale np.na farmie Hershela siedzieli sobie w drewnianej stodole. Może to kwestia karmienia?

ocenił(a) serial na 8
szamanka82

Ciekawa teoria z tym karmieniem, masz u mnie plus ;D
W ogóle w FTWD zombie jest strasznie mało, w miastach - nic, na wsiach - nic, jak dla mnie aż z tym przesadzili... Zbyt dużo nielogiczności

ocenił(a) serial na 4
MrAnderson101

Dzięki :). Fakt, w TWD było odwrotnie. W miastach pełno truposzy, żywi chowali się w obozowiskach, w lesie. Dopiero później się truposze rozlazły, jak się żarcie skończyło.

MrAnderson101

Przecież to początek epidemii.

MrAnderson101

Mało w pierwszym sezonie w ich rodzinnym mieście było zombiaków? Zobacz ile wojsko zlikwidowało.

ocenił(a) serial na 6
szamanka82

jak raz na tydzień kogoś im rzucili, to pewnie nie byli tak wkurzeni - ew. jakieś zwierzęta przecież też mogli im dawać na pożarcie, stąd ta teoria o niezbuntowanych na maksa zombich przy bramie wydaje się jak najbardziej sensowna i uzasadniona ;)

dakowski

Mnie bardziej poirytowało zachowanie Madison i Victora. Mają sprawdzić hotel, poszukać zapasów, a oni zatrzymują się przy wodopoju i urządzają sobie hałaśliwą imprezę. Madison pochwaliła się mocną głową, ale o tym, że ta głowa jest pusta, już nic nie wspomniała. Niestety kolejny mdły odcinek. Przerwa w emisji nie zrobiła dobrze serialowi.

ocenił(a) serial na 4
dakowski

Mnie tam urzekła scena z libacją

ocenił(a) serial na 4
szamanka82

Nie zapisał się cały komentarz... Scena z libacją była przezabawna. Ciekawa jestem jakim cudem wydostaną się zza baru. Może ocali ich przypadkiem przechodzący grupa dzielnych, uzbrojonych Latynosów? :) Ale póki to nastąpi to czeka nas zapewne emocjonujący odcinek z uwielbianymi bohaterami, czyli Travisem i Chrisem :)

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Jak to nie wiesz jak?. Nick krzyknie z górki w stronę hotelu ,, posmarujcie się trupią krwią !!!" i wyjdą na luzie. Jeszcze kieszenie tych truposzy obszukają :) Przecież w takim świecie bezpieczniej niż w normalnym. Tylko frajerzy giną :)

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

A może znajdą w podłodze tajne przejście do piwnicy-schronu pełnego zapasów? Zasada, że pijanemu się nic nie stanie na bank się sprawdzi.

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Bardzo prawdopodobne. Jedno jest pewne nikomu nic się nie stanie :)

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Ciekawe gdzie wcięło Ofelię? Myslalam przez chwilę, że po tej swojej dołującej gadce, rzuciłasienz okna. Ale chyba nie.

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

Gdyby się rzeczywiście rzuciła podniósł bym ocenę o jeden poziom :) A tak pewnie będzie mieć "schizy" tak jak Beth na farmie ... :)

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Prawie trafiłeś z tym jak się wydostaną zza baru :) Choć jak dla mnie, za mało się wysmarowali - naciągane to.

ocenił(a) serial na 5
szamanka82

niomp:) trochę się zombie naoglądałem:) Gotowy na apokalipsę :)

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

No, lepiej nie

ocenił(a) serial na 4
Mikael82

Lepiej żeby nie trzeba było sprawdzać na sobie

ocenił(a) serial na 5
dakowski

I oto mieliśmy pierwszy, w pełni funkcjonujący hipermarket w TWD! Mają szczęście, że w tym czasie Ryszard i spółka nie grasowali w okolicy, bo w przeciwnym wypadku spacyfikowaliby nie tylko dział spożywczy, ale i całą okolicę ;)

ocenił(a) serial na 5
acidity

Zmieniłem ocenę na 5 bo już tego nie wytrzymałem . Ten serial w tym momencie sięgnął dna . Ta scena z batonikiem to już chyba żaden serial na świecie nie przebije , Kur... chowa ten batonik za koszulę a z 10 takich byłby wsadził do wózka . Parodia , kolejna rzecz pisanie na piasku kijem może z 50 cm od brzegu oceanu , przecież w FTWD nie ma czegoś takiego jak fale . Kolejna absurdalna rzecz to picie prawie do zgonu , rzucanie kieliszkami w ścianę i walenie w piano , ale w momencie pojawienia się zombi , nagle otrzeźwienie i walka z walkerami za lady baru .. heh coś pięknego :)
Jedyne co może uratować ten serial po powrót Chrisa / najlepszego bohatera i porządne ożywienie akcji bo na razie to Beth na farmie wygląda dużo lepiej :)

ocenił(a) serial na 4
dakowski

Ale cały ten serial jest wyraźnie nieprzemyślany. Nie ma w tym żadnej spójności, żadnych zasad, żadnych przyjętych założeń. Zachowania bohaterów są nieustająco irracjonalne, ale twórcy mogą nam pokazać f...a i oznajmić, że w takim świecie nic nie musi być racjonalne. Oczywiście się mylą. Od takich twórców bym zbyt wiele nie oczekiwał, bo ewidentnie zabrakło im talentu.

per333

Ja nie mogę uwierzyć w to co widzę jak wam się 1 sezon podobał a teraz piszecie ze kaszana to wy jesteście jacyś dziwni , dla mnie serial od połowy sezonu 2 trzyma poziom , oglądając nie nudzę się bo trzyma w napięciu do ostatniej chwili zwłaszcza w odcinku 10 który zapewne jeszcze dzisiaj będzie skomentowany przez osoby na filmweb i pewnie negatywnie . Dla mnie 1 sezon to była dopiero nuda , poznawanie postaci , i to chowanie się w domu przez cały sezon . W drugim wreszcie coś się dzieje oczywiście średnio podobały mi się odcinki w pierwszej połowie 2 sezonu , z tą łodzią , latynosami i z tą babką co Nick ja wielbil bo mu zupkę zrobiła . Ale wy się śmiejecie że sceny z batonem , idioci nawet tak babka co z nią poszedł mówiła żeby nic nie brał , to jak on mógł zabrać 20 batonow to wózka ? Absurdalne w tym serialu by było jakby schował to co chciał w tym koszyku totalnie bezsensu .

Taio

Zgadzam sie ... dla mnie tez drugi sezon o niebo lepszy od pierwszego ... ale swoje kretynizmy ma :)

Taio

U mnie to samo. Pierwszy sezon rozkręcał się jak flaki z olejem. Dopiero pod koniec coś tam zaczęło się dziać. Drugi natomiast ruszył konkretnie z kopyta i ciągle coś się dzieje, nie przynudza z odcinka na odcinek. Bzdurą jest dla mnie wytykanie tego batonika. Chciał to ukradł, taki z niego buntownik, robi wszystko i wszystkim na przekór, jest złodziejem, ćpunem i lekkoduchem. Ale chyba jeszcze krytycy nie zdążyli zauważyć cech głównych bohaterów... może po 11 sezonie wyczają...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones