PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494916}

Glee

7,3 46 152
oceny
7,3 10 1 46152
6,8 6
ocen krytyków
Glee
powrót do forum serialu Glee

http://gleeclub.pl/?p=11308#comments
Na razie nic konkretnego nie wiemy i pewnie długo niczego się nie dowiemy.
Mnie najbardziej przeraża ilość zaplanowanych odcinków 10-12? SERIO?
No nic mam nadzieje, że reżyserzy chociaż porządnie pożegnają ten serial... I skończy się w starym dobrym Glee a nie w stylu z 4 sezonu.

ocenił(a) serial na 8
marekwyszosiat

pewnie jesteś w 7 niebie :D

ocenił(a) serial na 10
buuu022

W 7 niebie to bym był jakby mieli ze sobą jakieś sceny ;D a tak to po prostu coś miłego ;)

ocenił(a) serial na 10
Kisses_A

żeby było więcej Quinn, strasznie ją lubię, a jej rola w 3 sez była taak strasznie malutka, nie pojawiła się nawet w 05x03. ;<

ocenił(a) serial na 7
Pistacja09

http://mjsbigblog.staging.wpengine.com/glee-season-6-song-spoilers-homecoming-60 2-episode-2.htm piosenki z 2 odcinka :
“Take on Me” by Aha – Sung by Rachel, Kurt, Sam, Brittany, Santana, Artie, Tina, Mercedes, Puck, Quinn
“Tightrope” by Janelle Monae – Sung by Jane and the Dalton Warblers
“Problem” by Ariana Grande feat Iggy Azalea – Sung by Quinn, Santana, Brittany and Artie
“Mustang Sally” by Wilson Pickett – Sung by Roderick backed by Quinn, Santana and Brittany
“Home” by Edward Sharpe – Sung by Rachel, Kurt, Brittany, Santana, Artie, Tina, Mercedes, Puck, Quinn, Mason, Madison, Spencer, Jane, Roderick.

jakoś mi dobór piosenek w tym odcinku specjalnie się nie podoba

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Faktycznie dosyć dziwny ( nie cierpie piosenki Take on me ) ten zestaw jak i poprzedni No ale Glee nie raz z niczego robiło coś. Najbardziej nie mogę doczekać się piosenki dziewczyn i Artiego ( co ciekawe Artie będzie pewnie ,, śpiewał " to co Big Sean )

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Mnie jeszcze denerwuje jednak rzecz, uwielbiam Unholy Trinity ale nie rozumiem dlaczego gdy tylko mamy je razem to od razu Quinn, Santana i Brittany muszą śpiewać razem. Czemu np nie możemy usłyszeć powiedzmy duetu Santany z Tiną, Quinn z Artiem, Brittany z Kurtem? czy jakiegoś innego połączenia?

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Duet Q z Artiem już mieliśmy w 3 sezonie a nawet dwa ;) Ja chciałbym usłyszeć duet Artiego i Santany no i jeszcze jeden Rachel z Artiem ;)

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Wiem ze był ale to jeden z moich ulubionych duetów można by było powtórzyć ;) tak samo jak duet Rachel i Quinn, też jestem ciekawa jakby wypadł duet Artiego z Santaną albo Santany i Pucka.

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

http://www.mjsbigblog.com/glee-season-6-spoilers-episode-2-homecoming.htm Nie do końca czaję spoiler na temat Kitty. Była źle traktowana po tym jak rozpadło się Glee i rozstała się z Artiem ?

ocenił(a) serial na 8
marekwyszosiat

Chodzi chyba o to, że Kitty jest zła na absolwentów, bo źle ją traktowali. Jest też zła na Artiego. Za pewne on z nią zerwał :)

ocenił(a) serial na 10
buuu022

Nie powiem żebym był z tego powodu zadowolony :( Jeśli już rozbił Kartie mógł zrobić to w zgodzie.. Nie wiem dlaczego Ryan chce zrobić z Artiego ,, nędzną szowinistyczną świnie " ( cytat skądś tylko że nie pamiętam skąd :D ) Nie wspominam już o tym że ZNOWU wredna Kitty wieje całkowitym brakiem pomysłu A co do powodów to czy naprawdę trzeba jakiegoś specjalnego powodu by z kimś w Glee zaśpiewać ? Na tej zasadzie można się dziwić dlaczego Artie śpiewa z Unholy Trinity :)

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

A jaki powód, by zaśpiewać duet mają Rachel i Quinn? Przecież nawet ze sobą nie gadają... To samo Quinn i Artie.
Wydaje mi się, że jedynymi osobami, które mogą coś śpiewać z Quinn byłby Puck, Santana, ewentualnie Brittany.
Artie i Santana w sumie też, ale ich duet byłby super tak coś czuję.

ocenił(a) serial na 7
buuu022

Nie uważam że potrzebny jest powód aby z kimś zaśpiewać, a jeżeli już to można taki wymyśleć na poczekaniu, przecież scenarzyści zawsze tak robią, a Np jeśli chodzi o Q i R to Np mogą nagle wyskoczyć z reanimowaniem ich przyjaźni z sezonu 3. Gdyby patrzeć na powody kto może z kim zaśpiewać i dlaczego to Rachel by śpiewała tylko z Kurtem teraz/ bo Finna nie ma, Santana z Brittany a Mercedes z Samem, jeśli będą chcieli ich połączyć. Czy to nie jest nudne słuchać ciągle tego samego? Ja Np chciałabym usłyszeć coś innego i uwielbiam Unholy Trinity ale w tym odcinku maje wspólnie zaśpiewać 2 piosenki jedną +Artie i drugą z kimś nowym. Skoro większość aktorów nie jest na stałe w tym sezonie to fajnie by było usłyszeć coś innego nowego, albo coś co fajnie brzmiało a miało miejsce tylko raz/ duet pretty/ unpretty przykładowo, ale to moje zdanie tylko ;-]

ocenił(a) serial na 7
buuu022

Albo po prostu mogłyby pewne osoby zaśpiewać razem duety na pokaz dla nowego chóru który ma prowadzić Rachel, żeby im pokazać jak należy śpiewać, ruszać się itp i wtedy każdy mógłby z każdym zaśpiewać bez powodu. Tak jak było w 2 sezonie podczas " need you now" Rachel zaśpiewała z Puckiem żeby pokazać futbolistom co robią na zajęciach chóru. Zawsze znajdzie się jakie powód

ocenił(a) serial na 7
alunia_kiss

Nowe spoilery z 6x02
Lea na planie 6x02
http://photos.leamicheleweb.org/displayimage.php?album=1431&pid=93084#top_displa y_media
Dianna na planie 6x02
http://dianna-agron.org/gallery/displayimage.php?album=811&pid=56150#top_display _media
Dianna, naya i Heather 6x02
http://diagronnews.tumblr.com/glee09222014

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Wiemy już kto zagra nowe dzieciaki
Madison-Laura Dreyfuss
Mason- Billy Lewis Jr.
Spencer-Marshall Williams ( koleś był uczestnikiem kanadyjskiego idola
Roderick-Noah Guthrie
Osobiście powiem że żaden głos mnie nie zachwycił a szczerze to nawet nie zrobił wrażenie po za Noahem

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Informacje odnośnie piosenki " Problem" https://twitter.com/comeonsebastian/status/514215809673994241

ocenił(a) serial na 7
alunia_kiss

" Dianna sings the first part of "Problem" while Naya sings most of it, HeMo raps & the three also sing parts of it together + Kevin does BS"

Mnie zastanawia czemu one są ubrane w stroje cheeriosek znów?, już mi przyszła do głowy taka myśl że będą robić za asystentki Sue haha:) skoro Sam będzie asystentem Beiste a Rachel będzie prowadzić ND to czemu nie

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

one razem z Artiem mają pomóc Rachel zwerbować kogoś z cheriosek do nowego chóru o ile się nie mylę ;)

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

,, Rozkład " do przewidzenia ;) No to Kevin sobie nie pośpiewa hahaha ;)

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

No tak trochę sie zawiodłam że Kevin i Dianna będą mało śpiewać liczyłam na mniej wiecej sprawiedliwy podział :) nie za bardzo też wiem co rozumieć przez to że Dianna ma śpiewać pierwszą część piosenki kiedy Naya ma śpiewać większość, czyli że Dianna będzie śpiewać 1 zwrotkę czy jak? a Heather rapować :) mimo wszystko nie mogę sie jakoś doczekać tej piosenki, ciekawi mnie jak będzie wyglądał układ taneczny i jak wszystko wyjdzie :)

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Jak sobie wejdziesz na fyeahgleeclub to tam będziesz miała mały fragmencik piosenki Nie za wiele da się z niego wywnioskować ale zawsze coś. Zastanawiający jest fakt że w pierwszym odcinku w którym pojawia się Naya jest utwór Big Seana i podobno jego obecnej partnerki xD Tylko nie wiem która to ta Ariana czy Iggy :D

ocenił(a) serial na 8
Kisses_A

Właśnie pojawiła się informacja, że Quinn, Brittany, Santana, Puck i Tina będą również w 3 odcinku! :)
Glee Season 6 Song Spoilers Jagged Little Tapestry

Check out the song list for Glee Season 6 Episode 6 “Jagged Little Tapestry.” Episode 6×03 was written by Brad Falchuk and directed by Paul McCrane.

As you might have guessed from the title, “Jagged Little Tapestry” mashes up songs from the female singer songwriters, Carole King and Alanis Morissette.

I will have a fuller spoiler poster up in a bit. But yes, the rumors are true–in this episode, something very special happens between Brittany and Santana.

And as you can see, most of the Glee alums are back for Episode 3, including Tina, Brittany, Santana, Puck and Quinn. But not Mercedes.

“It’s Too Late” by Carole King – Sung by Kurt and Blaine
“Hand in My Pocket/I Feel the Earth Move by Alanis Morissette/Carole King – Sung by Santana and Brittany
“Will You Still Love Me Tomorrow/Head over Feet” by Carole King/Alanis Morissette – Sung by Mason and Jane.
“So Far Away/You Oughta Know” – by Carole King/Alanis Morissette – Sung by Quinn and Tina
“You Learn/You’ve Got a Friend” – by Alanis Morissette/Carole King – Sung by Rachel, Santana, Kurt, Brittany, Quinn, Tina, Puck, Quinn and New Directions

ocenił(a) serial na 10
buuu022

Znowu bez Artiego :( Nawet nie śpiewa wspólnej piosenki ? dziwne...

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Dla mnie plus ze będzie większość starych postaci w tym odcinku. O i sprawdza się to co mówiłam że nie trzeba mieć powodu żeby zaśpiewać razem duet - duet Quinn i Tiny w tym odcinku, one się przecież nigdy nawet nie przyjaźniły ani nie były blisko, jak scenarzyści chcą to coś wcisną. Santana, Quinn,Puck,Brittany powracają na dwa odcinki pod rząd to może być optymistyczna wiadomość.i oznaczać że zobaczymy ich w większej ilości odcinków niż przypuszczaliśmy no ale zobaczymy.

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Podobno Britt poradzi Kurtowi by zaczął spotykać się z kimś nowym Czy tak jak ja myślicie że tym kimś będzie Spencer ? Nie chce mi się wstawiać wszystkich spoilerów z 3 odcinka Więc napiszę że chyba najważniejszym jest to że Santana oświadczy się Britt a ta oświadczyny przyjmie. W 3 odcinku pojawi się Becky zakochana w zdrowym chłopaku Tina i Quinn ( od kiedy to Quinn interesuje się Becky to Britt zawsze była jej przyjaciółką ) będą pomagały jej mu zaimponować, Jakoś nie jestem przekonany co do tego wątku...

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Wiesz mi się wydaje że scenarzyści te nowe wątki sobie że tak to ujmę " wyciągają z kapelusza" dokładnie Quinn i Santana nigdy się nie przejmowały Becky tylko Brittany się z nią przyjaźniła jeżeli chodzi o Unholy Trinity, tak samo nagle Quinn będzie miał duet z Tiną i pewnie będzie jakaś udawana przyjaźń pomiędzy nimi jak one może 2 słowa ze sobą zamieniły przez 3 sezony. Tak samo związek Blaina z Karofskim, wzięty nie wiadomo skąd, już prędzej bym uwierzył w związek Kurta z Davidem niż to. Mnie w tym sezonie jedynie cieszy powrót starej obsady ale większość wątków z kosmosu biorą

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Skąd wiesz ? przecież sama piszesz że nie trzeba specjalnego powodu by z kimś zaśpiewać ? Z jednej strony piszesz że chciała byś nowe duety a z drugiej narzekasz na duety Tiny i Quinn ;)

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Sory mój błąd, tak to jest jak się piszę w pośpiechu z Iphona. :) Nie chodziło mi o to że mi się to nie podoba, po prostu jakoś tak hurtem umieściłam to w tych rzeczach które są " wzięte z kosmosu" a nie miało to być w złym znaczeniu. Chodziło mi o nawiązanie do wypowiedzi gdzieś tam u góry że Dlaczego Rachel miałaby zaśpiewać z Quinn jak one od 3 sezonu ze sobą nie rozmawiają, i w wypowiedzi powyżej chciałam napisać coś w stylu że " Tina i Quinn też się nie przyjaźnią i ze sobą może przez wszystkie sezony zamieniły 2 słowa a będą miały duet i ciekawe dlaczego i że może nagle będą się przyjaźnić a jeśli tak to nie widzę większego problemu w duecie z Ariem, Mercedes czy Rachel, skoro Quinn i Tina śpiewają razem" A z duetu się cieszę bo po pierwsze Quinn ma jakiś duet po 2 nigdy razem nie śpiewały wiec jestem ciekawa jak będą brzmieć w duecie. A mi sie marzy jeszcze duet Pucka i Santany bardzo chciałabym ich razem usłyszeć :)

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

fajnie, że będzie duet Tiny i Quinn, ale wolałbym Merc i Quinn, bo one przynajmniej były kiedyś blisko. :)
No i zaręczyny Brittany, no nie wiem....

Szkoda, że Artiego i merc nie ma w odcinku, ale Amber i Kevin coś szykują, ciekawe co :)

ocenił(a) serial na 10
buuu022

Jakoś nie wyobrażam sobie duetu Merc i Quinn Mam wrażenie że Merc przygniotła by Quinn swoim głosem. Niestety nie chodziło o Glee ( choć jeśli pomyślę że mógł by to być np związek to mnie ciarki przechodzą :D ) Amber i Kevin będą mieli wspólną audycję radiową

ocenił(a) serial na 8
marekwyszosiat

słuchałem tej audycji :) Amber i Kevin są fajną parą przyjaciół!
Może masz rację, ale duet Tiny i Quinn wydaje mi się wyjęty z kapelusza troche. No bo Quinn nigdy nie obchodziła Becky, a Tiny to nawet Becky nie lubiła. Jednymi osobami, które przyjaźniły się z Becky z ND to Artie i Brittany

ocenił(a) serial na 10
buuu022

Tzn duet Tiny i Quinn to jedno a wątek Tina-Quinn-Becky to drugie Fakt to drugie to rzeczywiście dziwna sprawa Zwłaszcza jeśli chodzi o Quinn bo z tego co pamiętam to Tina miała jakąś pozytywny wątek na zakończenie roku ( choć może się mylę ) A duet Tiny i Quinn no cóż po nagłej wielkiej przyjaźni tria Santana Kurt Rachel nic mnie już nie zdziwi nawet jeśli Tina i Quinn nagle w jeden odcinek pokochają się jak siostry i jedna za drugą w ogień skoczy. No ale tak poważnie to podejrzewam że nie będzie w tym duecie jakiejś większej historii Po prostu ze sobą zaśpiewają i tyle.

ocenił(a) serial na 10
buuu022

A co do audycji to też bym posłuchał gdybym znał angielski :D

ocenił(a) serial na 8
marekwyszosiat

dużo idzie zrozumieć ;)
a poza tym posłuchać śmiechu Amber - bezcenne :)
No i Kevin i Amber są świetnymi przyjaciółmi, to słuchać jak się dogadują i śmieją z siebie nawzajem :)

ocenił(a) serial na 7
buuu022

Zapomniałeś o Pucku - może to nie była przyjaźń, ale mieli kilka znaczących scen.

ocenił(a) serial na 7
buuu022

Strasznie się cieszę, że Glee weźmie na tapetę piosenki Alanis :)

Kisses_A

Oświadczyny Brittany... Jedyny ze spoilerów, który podnosi mnie na duchu. Dziewczyny były tak zaniedbywane przez scenarzystów, że przynajmniej zostały najmniej zepsute i jakoś można na nie patrzeć jako na parę.
Ciekawe czy to znaczy, że to one, a nie Klaine będą miały Big Gay Wedding w finale.

ocenił(a) serial na 10
Kisses_A

http://www.mjsbigblog.com/glee-season-6-spoilers-episode-4-the-hurt-locker.htm
http://www.mjsbigblog.com/glee-season-6-episode-4-song-spoilers-the-hurt-locker. htm
Powoli tracę nadzieje na to że w tym sezonie będzie coś wartego uwagi ( a jeśli już nawet ja tracę nadzieje to wiedz że coś się dzieje ) Już nawet nie mówię o tym że po raz kolejny nie ma w tym odcinku Artiego. Ale ta cała historia z Rachel Samem Mercedes Sue i hipnozą jest już kompletną bzdurą. ( czyżby R jednak nie zrezygnował z Samchel - no chyba że źle to jakoś rozumiem ) Coraz gorzej gorzej gorzej...

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Oni nie mają już pomysłów na coś ciekawego, fabuła do du*y! Nie rozumiem tego całego absurdu z hipnozą, pocałunkiem Sama i Rachel ta go zaprosi na randkę ale on nie bedzie chciał bo nadal kocha Mercedes.... wydaje mi się że jak się pojawi Mercedes( o ile się pojawi) to ona będzie z Samem.... następny absurd Sam włamujący się na emaila Willa i kiedy ten się pyta dlaczego to zrobił Sam go okłamuje i mówi że to wina Rachel, Will sie wkurza czyli szykuje się pewnie jakaś wojna.. Mam dziwne wrażenie że oni robią ten sezon na siłę i to wszystko jest takie wymuszone... Zeswatają Brittany i Santanę żeby osoby które lubią tę parę się odczepiły i miały jakiś happy end( oświadczyny Santany), Pucka z Quinn też pewnie zeswatają bez jakiś większych problemów aby się fani odczepili... Rachel muszę jeszcze bardziej zniszczyć bo nic im innego nie pozostało, odkąd nie ma Finna nie ma jakiegoś pomysłu na postać Rachel więc wymyślają jakieś wyssane z palca historie z jej udziałem, postać Artiego i Mercedes olewają... I tak pewnie Sama połączą z Mercedes

ocenił(a) serial na 10
alunia_kiss

Wolę już Sama z Merc niech tylko da spokój z Rachel bo to naprawdę będzie wyglądało tak że Sam zaliczy wszystkie panny z Glee. Z tego co wiem Pucka i Quinn zeswatali już w 5 sezonie ;) ( zresztą mi ta para pasuje.. była oczywista od pierwszego sezonu ) O Artiem... to nawet nie mam już siły wspominać

ocenił(a) serial na 7
marekwyszosiat

Tak zeswatali Pucka i Quinn tak samo jak Santanę i Brittany w 5 sezonie, tylko mi raczej chodziło o coś w stylu że nagle razem zamieszkają albo też się zaręczą jak Santana i Brittany żeby fani się odwalili " niech mają co chcą"...:):) ja też mam nadzieję że Sama z Mercedes połączą bo po prostu do Rachel on nie pasuje... i nie mogę patrzeć jak psują postać Rachel no po prostu nie mogę, to wszystko jest tak naciągane, a cała akcja z hipnozą? nie wiem czy to ma być zabawne zdaniem scenarzystów czy o co chodzi... czasami jak czytam spoilery tego 6 sezonu to mam wrażenie że fabułę piszę moja 4-letnia siostrzenica a nie poważni dorośli faceci :)

ocenił(a) serial na 8
alunia_kiss

Marek, no co, Sam już pocałował wszystkie dziewczyny z oryginalnego składu! Ta postać ma taki potencjał!

Co do fabuły 4 odcinka, poza tą całą hipnozą odcinek nie wydaje się zły, ale dużo gorszy od pierwszych 3, które moim zdaniem zapowiadają się nieźle.

Smuci mnie, że Artie i Mercedes są w głównej obsadzie, a dostają mniej niż Quinn czy Tina. Czyli wychodzi na to, że w "Glee" lepiej być guest star. Pamiętacie Amber w 5 sezonie, albo Jacoba i Melissę w 4? No właśnie :) Lub być Blainem lub Rachel.

Poza tym, wątek Samchel zapowiada się ciekawie. Tak, wolę Samcedes, ale tu ewidentnie Sam przekreśla związek z Rachel, bo kocha Merc i bardzo dobrze.

Mi się podoba, jak kończą wątek Brittany/Santany. Oświadczyny, idą w świat i wracają w ostatnim odcinku (może jakiś ślub)?
tak samo Quick. Nikt to nich bardziej nie pasuje. Poza tym, Puck to jedyny facet, którego Q nigdy nie okłamała :)

ocenił(a) serial na 7
buuu022

Jeżeli chodzi ogólnie o ten 6 sezon to psują większość postaci nigdy nie byłam wielką fanką Klaine ale to co robią z nimi to przesada, plus para Karofsky i Blaine wzięta chyba z księżyca. Zniszczenie postaci Rachel, mam nadzieję że masz rację i nie połączą jej z Samem ale ogólnie cała sytuacja z pocałunkiem jest dla mnie dziwna. Sam był pod wpływem hipnozy ale Rachel nie, czy ona jest naprawdę tak zdesperowana że ma ochotę na chłopaka który był jeszcze niedawno chłopakiem jej przyjaciółki- Mercedes i której pod koniec 5 sezonu Rachel mówiła że kibicuje związkowi Mercedes.i Sama oraz że bardzo im kibicuje. Cała ta hipnoza no nie wiem dziwny wątek, o poziome muzycznym już nie wspomnę bo nie ma nic ciekawego. Cieszę się z zaręczyn Britt i Santany ale obawiam się że scenarzyści mogą potraktować ten wątek byle jak w sensie że dadzą im z 2 minuty czasu i " nara spadać macie fani co chcieliście" tak samo z Puckiem i Quinn że potraktują wątek byle jak. Ja mówiłam że mi się wydaje że ten sezon będzie o.Rachel, Kurcie, Blaine, Willu i trochę o Samie, a reszta będzie dodatkiem mimo że niektórzy są w stałej obsadzie jak Artie czy Mercedes... Obstawiam też że akcja będzie się toczyć wokół ND, Vocal.Adrenaline i Skowronków i Will, Rachel i Blaine będą ze sobą walczyć co w sumie może już trochę wynikać ze spoilerów z tego 4 odcinka że Will się wkurzy na Rachel o te emaile i może być wojna

ocenił(a) serial na 7
alunia_kiss

" oraz że bardzo do siebie pasują Mercedes z Samem" miało być

ocenił(a) serial na 10
buuu022

No jak się powoli okazuje ta lista kto będzie w stałej a kto w gościnnej obsadzie to pic na wodę fotomontaż No chyba że w następnych odcinkach te postaci będą miały jakąś role na co się niestety nie zanosi

ocenił(a) serial na 10
marekwyszosiat

ps Słuchałeś może McRiley ?

ocenił(a) serial na 8
marekwyszosiat

1 odcinek :)

ocenił(a) serial na 8
marekwyszosiat

Moim zdaniem to tylko pic na wodę Amber i Kevin opłacani są za 13 odcinków ,a wystąpią w 6-7 zapewne

ocenił(a) serial na 10
buuu022

Oby chociaż to... i żeby dali im jakieś porządne wątki-zakończenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones