Gra o tron (2011-2019)
Gra o tron: Sezon 8 Gra o tron sezon 8, odcinek 5
odcinek Gra o tron (2011-2019)

The Bells

1h 18m
5,6 6 647
ocen
5,6 10 1 6647
Gra o tron
powrót do forum s8e5

S08E05

ocenił(a) serial na 7

To będzie długa noc przy pomocy %%% bede ogladać szykując się na najgorsze, na trzeźwo nie da rady bo może być tragifarsa byle do 3.00, byle do końca.

ocenił(a) serial na 7
oZzzzzzzzzzzzzzzzzz

Niech Snowa zabije bo łamie przysięgi na każdym kroku ostatnio.

ocenił(a) serial na 7
oZzzzzzzzzzzzzzzzzz

Możliwe, mimo że Danki nie lubiłem to mi jej szkoda.

ocenił(a) serial na 8
oZzzzzzzzzzzzzzzzzz

Jeśli Jon jednak zginął to myślę ,ze nie daruje jej. Mam nadzieję ,ze żyje ciulwa, ale jeśli nie, to tylko Aria moze to zrobić na tę chwilę.

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

A mi szkoda Danki. Ma wspaniałych doradców.

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

wszyscy wiemy ,ze na prawdziwej wojnie nie ma sentymentów.Miasto sie zdobywa czyli pali , gwałci, wyrzyna i kradnie co sie da.

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

Teraz Cercei powinna się zakraść do smoka , podrzucić ma barana napchanego siarką i żeby się rozpęknął hehe.

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Co do Złotej Kompanii za łatwo zaskoczeni, za łatwo.

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

Czy ja wiem ,ten smok ostro napierdzielał.

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Kochana ide spać rano warta mnie czeka, taka praca, zapraszam do znajomych i tak still love Cersei

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

ten serial nas wykonczy fizycznie, ale jeszcze tylko jeden odcinek i koniec bajki. Czekamy na ksiazki.

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

To se k***** pospałem. Ludki powiedzcie lepiej czy moja Królowa zgineła czy nie bo tyle wiadomo że nic nie wiadomo.

Tyrion ma u mnie plusa za chęć odratowania mojej Królowej.

ocenił(a) serial na 9
filippo_2

Nie żyje. Ewidentnie ta scena miała to symbolizować, bo samej śmierci nie pokazali.

ocenił(a) serial na 7
derczy

:( Rest In Peace My Queen.

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Ale Rzymianie niszczyli wroga, Anglicy też. Rzymianie nie zrównali z ziemią Rzymu, a Anglicy Londynu, bo ktoś im ją zajął. Natomiast Daenerys zniszczyła stolicę, na której od setek lat zasiadał jej ród.

ocenił(a) serial na 10
hevi129

"bo cała reszta świetna"
czyli co? bezcelowe palenie ludzi, rozwalanie miasta przez 3/4 odcinka?

ocenił(a) serial na 9
inkawa

"bo cała reszta świetna"
Chodzi o całą resztę oprócz właśnie takich głupot jak słabe wyjaśnienie furii Danki i dlaczego spaliła to miasto. Chodzi o samą realizacje.
Wszystko oprócz tego scenariusza było tutaj na co najmniej wysokim poziomie:
Muzyka - świetna jak zawsze
Efekty - świetne
Praca kamery - także świetna!
Montaż - dobrze zrealizowany
ogólnie rzecz biorąc cała reżyseria była bardzo dobra, czuć było klimat, grozę i ogromny rozmach (czego nie było w 3 odcinku)
Niektórzy nie mogą pojąć, że film/serial to nie tylko scenariusz (chociaż z pewnością jest najważniejszy), tak samo jak inni nie mogą pojąć, że film/serial to nie tylko efekty specjalne... Obie skrajności są złe.
Czyli mamy tu do czynienia z majstersztykiem wizualnym i technicznym, ale o ubogim scenariuszu.

ocenił(a) serial na 10
hevi129

o samą realizację to spoko, zgodzę się, też nie łapię jak inni oceniają serial całkowicie pomijając jak bardzo technicznie góruje nad innymi telewizyjnymi produkcjami.
Po prostu nie łapię że ludzie ten odc stawiają ponad 3 tego sezonu, dla mnie bez porównania, właśnie w 3 od początku czułam grozę, klimat, podjarana oglądałam z napięciem i była świetna muzyka, a tu od początku nic, zero klimatu, tylko bezsensowne rozwalanie, muzyka jakaś dopiero przy Cersei sie pokazała, chyba ta sama z odc ze spalenia septu, na inną nawet nie zwróciłam uwagi, nie wiem czy było coś sensownego, ale mam zapędy masochistyczne więc może obejrzę jeszcze raz ten odc to dostrzegę jakieś plusy.

ocenił(a) serial na 9
inkawa

Ale oczywiście wszystkie zarzuty o braki fabularne uważam za słuszne :) Po prostu już staram się nie przywiązywać wielkiej wagi do scenariusza i przynajmniej odnaleźć te resztki radości z efektów i wybuchów :D

ocenił(a) serial na 9
filippo_2

Zajebisty odcinke

ocenił(a) serial na 7
fyfy1000

Dobrze że łysy z Brazzers odpadł z gry.

ocenił(a) serial na 6
filippo_2

Zdecydowanie najlepszy odcinek tego sezonu, dużo akcji poza zbyt powolnym wstępem do bitwy. Danka zdetonowała wildfire, myślałem że sam wystarczy do zniszczenia stolicy i zostanie tylko jakiś pył ;(. Mam nadzieję że Arya będzie eksterminować dothraki. Szkoda że zabrali balisty żelaznej floty i tylko statek Eurona miał jedną. Smok z laską na plecach jest dużo bardziej niebezpieczny niż bez laski na plecach.

Przepowiednia o Valonqarze nie odhaczona nie nazwał bym przysypaniem przez gruz = byciem zabitym przez valonqare. Deluzje Cersei o "przyszliśmy na ten świat razem i umrzemy razem" były bardziej akuratne, wiedźma musiała się machnąć po części o złotych koronach i złotych całunach.
Westeros wraca do 7 królestw? Został 1 odcinek Jon pewnie zabije Dany, Królewska Przystań została wy-eksterminowana, kto przeżył zostanie pewnie zgwałcony na śmierć przez dzikusów.

Ogólnie cieszę się że Danka w końcu została pokazana w jej prawdziwym świetle, i naprawdę nie powinna palić Varysa tylko uciąć mu głowę. Tyrion poszedł w ślady ojca, czyli bycie lizusem dla szalonego władcy, pewnie zdradzi ją gdy Jon "wygra bitwę o lojalność" tak jak tatuś zdradził szalonego po tridencie. Był bym pozytywnie zaskoczony gdyby go zabili i uratowali cokolwiek co pozostało z genetyki Lannisterów w westeros.

Scena wybuchu wildfire pod septem Baelora była dużo lepsza od scen wybuchu w tym odcinku. Warto zauważyć że northmeni są bardziej przystojni od westermanów, sceny gwałtu i zabijania prostych ludzi jak najbardziej na plus. Dance udało się przebić 'sack of kings landing' Tywina.

Gdyby Catlyn nie była taką CUNTlyn w 1 sezonie i Jon mógł się bardziej przyjrzeć royalom mógł by porównać szaleństwo Joffa o Dany. Arya i San san spędzili z nimi więcej czasu i od razu ją wywąchali.
--------------------------------------
Więc co? Serial się kończy, niedługo zapowiedź Wichrów Zimy!

ocenił(a) serial na 7
Lupus1998

No właśnie moja Królowa zgineła czy nie bo coś tam zasypało a wiadomo tyle że nic, jeśli to śmierć to patrząc na cała serie miała lekką.

Nocka zarwana kompletnie niewyspany to będe miał pojazd w robocie hehe.

ocenił(a) serial na 7
Lupus1998

W ogóle dziwi mnie pojawienie się Dothraków przecież ich kawaleria zgineła w tej "wielkiej" bitwie z umarlakami to co albo spora część przeżyła albo gdzieś tam się pochowali/.

ocenił(a) serial na 10
filippo_2

w poprzednim odc mówili ile jakich wojsk zostało.

ocenił(a) serial na 7
inkawa

No mówili że połowa a widać było że prawie wszyscy padli gdzie tu logika.

Do diabła dajcie mi wina albo ALE bo nie ogarniam już niczego.

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Przecież był odwrót Dothraków i Mormonta. Pewnie ci co przeżyli pognali gdzieś w las na koniach i nie brali udziału w dalszej obronie Winterfell.

ocenił(a) serial na 7
Nelson777

Możliwe, było tak ciemno że nic nie było widać momentami.

ocenił(a) serial na 10
Lupus1998

Zdecydowanie najgorszy i najnudniejszy odc 8 sezonu. :D

3 był dla mnie bardzo dobry a ludzie narzekali. Tutaj widze że ludziom sie podoba a dla mnie to nieporozumienie.
Jak widać nie da się wszystkim dogodzić :D

ocenił(a) serial na 8
inkawa

dokładnie mam to samo zdanie, 3 był epicki i ta muzyka pod koniec i intensywność wydarzeń, odcinek 5 bez historii bez fabuły, ino zarzynać się na potęgę, no ale nie trzeba myśleć za dużo (to co niestety lubi większość w dzisiejszych czasach)... jakbym oglądał Szybkich i Wściekłych

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

"Nie trzeba myślec za duzo?" XDDD co ty gadasz gosciu przeciez odc. 3 to jeden wielki kicz

ocenił(a) serial na 8
Brimstonee

jestem otwarty na dyskusję pod warunkiem nie obrzucania się błotem
od razu zaznaczam, że to moje zdanie a ty możesz mieć inne, twoje prawo
argumenty za odc. 3:
jest ciekawie, dużo wątków, klimat (zbliżanie się "zła" na początku i dźwięk bicia serca, intensywna końcówka z rewelacyjną ścieżką dźwiękową)
odcinek 5 - przeciw:
wszystko spłycone, stoją przed murami zaraz smok wszystko rozwala i jest rozpierducha i totalny armagedon, bez wstępu, bez zwolnień ukazujących emocje bohaterów (wściekła Denerys myśląca moment po dzwonach co zrobić to za mało), jakbym oglądał streszczenie - tyle sezonów były kreowane postaci,a tu myk szajba Dance odbiła i wszystko się sypło (co prawda jej przemiana nie zaczęła się w tym odcinku, ale w tym sezonie, a to trochę za krótko)
co do sposobu spaprania serialu widzę podobieństwa do Walking Dead

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

Z chęcią bym podyskutowal ale aktualnie po 3 odcinku prowadzę kilka dyskusji na raz i zdecydowanie mi się nie chce pchać w kolejną najlepiej jakbyś sprawdzil ten filmik (mniej więcej takie mam zdanie) https://youtu.be/GI7zy1PTMp0

ocenił(a) serial na 8
Brimstonee

na razie oglądałem z 5 minut i widzę, że gość czepia się każdej nieścisłości, każdego szczególiku, a w 5 odcinku są wielbłądy:
danka w 5 minut rozdupcyła obronę zamku i zniszczyła swój wizerunek, a przez dalsza część kończyła dzieło zniszczenia

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

No ale to jest w miare realistyczne , z czego 3 odc az odrzuca swoja naiwnoscia , ogladnij sb do konca to co Ci dałem to zmienisz zdanie

ocenił(a) serial na 8
Brimstonee

nie da się, ten pokemon coś bełkocze bez sensu i nie muszę nic czytać, żeby wiedzieć że ten odcinek (5x08) był żenujący i nie jest to tylko moje zdanie: https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/fani-gry-o-tron-zadaja-ponownego-nakrece nia-osmego-sezonu/gqz78by
https://teleshow.wp.pl/gra-o-tron-wyemitowano-najgorzej-oceniany-odcinek-w-histo rii-6378745584216193a
zagraniczni krytycy mówią to samo - lipa
...no i co ma smok z realizmem :) i złamanie barykad zamku w 5 minut też

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

nie będę sie tutaj z Tobą sprzeczał bo i tak wiadomym jest że ten sezon to porażka i na pewno nie zasluguje na noty 9 jakie mu dajesz

ocenił(a) serial na 8
Brimstonee

byłem pewien, że zmieniłem już ocenę, (obniżam na 8), ocena jest za całokształt nie za sezon, bo dałbym 7
co do sezonu porażki zgadzam się, niestety psuje to cały obraz serii

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

A no psuje..taki obraz gry o tron zostanie już nam w pamięci. Kiedyś gra o tron była o Denerys i Johnie Snow , teraz jest o Dance i Janku to przykre jak ten serial z arcydzieła przerobił sie w żart.

ocenił(a) serial na 8
Brimstonee

no i nie było o co się kłócić, została kupa gruzu i odruch wymiotny - odcinek 6 dokończył dzieła zniszczenia

ocenił(a) serial na 9
amp_litude

Tak to jest jak się chce zmieścić 3 sezony w 1

ocenił(a) serial na 10
filippo_2

cieszyłam się po skończeniu tego odcinka, dawno mi się tak nie dłużyło. Jak do tej pory doszukiwałam się pozytywów wszędzie gdzie inni gnoili tak tu nie ma czego bronić, było nudno, to że danka jest suczą to spoko, kreowanie jej na szaloną mi akurat pasuje, nie podoba mi się że spalili KP ale tak samo nie podobało się ludziom że zabili Neda czy Roba. Tak miało być w tym serialu, szokująco. Ale oprócz tej nieszczęsnej danki cokolwiek by jeszcze mogli pokazać. Mnóstwo zabijania randomów, krzyków randomów, pokazywania randomów. Po co to komu. Zmarnowana jakaś połowa odc. mogilby się zamknąć spokojnie w 30 min, 10 min na wcześniejsze danki biadolenie na smoczej skale, a resztę na coś ciekawszego przeznaczyć.

Najgorsze w serialu jest to że się kończy. Że jest za mało czasu a ludzie by chcieli zbyt dużo zobaczyć, a już po prostu się nie da. Zakończenie wątków wszystkich postaci w serialu ma być takie jak będzie w książkach więc już nie mówicie o żadnych fanfikach i innych pierdół że 'pozostaje czekać na książki' XD

inkawa

moim zdaniem kiepsko rozpisany finalowy sezon. wyglada to tak jakby chcieli wszystko rozwiazac w ostatnich odcinkach w pospiechu. nie wiem jak bedzie wygladal ostatni odcinek ale raczej nie wszystkie watki dostana tyle czasu na zamkniecie ile powinny.
a co do tego odcinka to mam mieszane odczucia.

ocenił(a) serial na 7
inkawa

Co racja to racja.

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Aż obniżyłem ocenę o trzy oczka. Długo się do tego szykowałem, trzymałem się nadziei... ale nie zdzierżyłem.

ocenił(a) serial na 7
Martin von Carstein

Ja chyba też obniże bo noc zarwana i dostałem co dostałem chyba że... :)

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Nie ma "chyba". To najgorszy odcinek jaki widziałem. Cały sezon jest tragiczny, finał prawdopodobnie będzie jeszcze gorszy.

1/4 serialu (bo sezon 7 też nie zachwycał) ciągnie resztę ku przepaści. Gdyby taki poziom prezentowały pierwsze sezony to ten serial skończyłby się na drugim...

ocenił(a) serial na 7
Martin von Carstein

Odebrałeś mi cała nadzieję a to oznacza że ostatni odcinek też nie obejrze na trzeźwo ha ha.

Martin von Carstein

No i w pi*zdu. Jak można tak zejść na psy..Fabularnie to jest rozpacz..

ocenił(a) serial na 7
willet

Niech ktoś mi powie co z ser Illynem Paynem był na liście Starkówny a jakby wyparował?

ocenił(a) serial na 7
Martin von Carstein

Daj spokój. S08 to takie 2/10 i to z czystej sympatii do GOT. Zmarnować tak duży potencjał tego serialu to sztuka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones