PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618075}

Impersonalni

Person of Interest
7,9 12 250
ocen
7,9 10 1 12250
Impersonalni
powrót do forum serialu Impersonalni

Spadek oglądalności

ocenił(a) serial na 8

Person ma wyraźny spadek oglądalności. W drugim sezonie serial osiągał po 16 milionów,
trzeci to 12-13 milionów, a czwarty sezon rozpoczął od 10,75 mln i ostatnie odcinki to już poniżej
10 mln, czyli mniej niż jakikolwiek odcinek z poprzedniego sezonu.

Widzowie opuszczają serial, chociaż jeszcze niedawno wydawało się, że całość nabiera
większej mocy, niż dotychczas. Sam muszę przyznać, że chociaż fabuła jest obecnie całkiem
dobra, jest sporo postaci, nie tak częste procedurale, jak na początku... to jednak czegoś brak,
nie oglądam już z takimi emocjami, czasami zapominam nawet, że już wyszedł nowy odcinek.

Może 4 sezon powinien być ostatnim? Na koniec dwuodcinkowa, wielka rozwałka między tymi
dobrymi i tymi złymi. Tuż przed napisami jakiś pouczający monolog Harolda o tym, że sztucznej
inteligencji nie można kontrolować, tak samo jak ludzi. Wiecie ;)

majinus

Nie ma w tym nic dziwnego. Pokaż mi jakikolwiek serial który z czasem nie traciłby na oglądalności, 9-10mln jest to dobry wynik i nie ma co się obawiać o kolejne sezony przy takiej oglądalności, a nawet i niższej.

ocenił(a) serial na 8
Zetnakatel

Seriale tracą na oglądalności, ale nie tak szybko i nie w takim momencie, w jakim jest Person, gdzie zwykłe procedurale z 2 sezonu oglądało po 16 mln, a teraz, zaledwie na początku 4 sezonu to jest 9-10 mln.

Walking Dead na początku 5 sezonu bije swoje rekordy. Castle, chociąż zdążył już zjeść własny ogon, na początku 7 sezonu zanotował najlepszy wynik od 3 lat. House miał w 4 sezonie szczyt oglądalności. Spodziewałem się, że Person będzie widzów pozyskiwał, zamiast ich tracić już teraz.

majinus

no co Ty mówisz, właśnie bardzo łagodny spadek.. np finał 3 sezonu oglądało lekko ponad 10mln, i sporo odcinków w 3 miało ~10mln, a 4 sezon ma w zasadzie identycznie z tym że doszły 9 z groszami. Także ledwo milion mniejsza oglądalność. 16mln w PoI było tylko jeden raz, nawet 15 mln tylko dwa razy.
Poza tym co to za spadek. Od premierowego odcinka do ostatniego odcinka, przez 74 odcinki oglądalność spadła o 27%

Taki np Terminator Sarah Connor Chronicles zaczynało z 18mln a skończyło na 3mln w finale.. na łącznie 31 odcinków w dwóch sezonach, spadek wynosi 81%. To jest dopiero spadek, a nie jakieś symboliczne 27% przez kilka lat i 74 epy.

ocenił(a) serial na 8
Zetnakatel

Ale dlaczego podajesz przykład jednego z najbardziej schrzanionych seriali ostatnich lat? :D To może Agents of SHIELD od razu przytocz, bo oni też mieli kilkanaście mln na otwarcie i po dwóch odcinkach im spadło do 4 bodajże. Ale to są produkcje kulejące, nieudane, takie które zawiodły swoich widzów. Person się cały czas rozwija, trzeci sezon był znacznie lepszy od dwóch pierwszych, a widownia zmalała. Czwarty też zaliczył mały bo mały ale spadek w stosunku do trzeciego.

Criminal Minds mają po 10 milionów w 10 sezonie serialu, gdzie procedural goni procedural, obsada zmieniła się już piętnaście razy, a scenarzystom skończyły się pomysły jakieś 4 lata temu. Unforgettable zdjęli po trzecim sezonie przy około 6 mln widzów. Czy Person może być pewien swojej przyszłości w dłuższej perspektywie niż jeszcze jeden sezon? Nie wiem. Wydaje mi się, że to nie jest tani serial.

Zetnakatel

Grze o Tron cały czas przybywa widzów.

CharliePace

Gra o Tron jest serialem nie dość że na kablówce, to jeszcze na kablówce premium. Nie liczy się bo każdy rodzaj stacji rządzi się swoimi prawami. Mówimy o serialach na stacjach ogólnodostępnych, bo na takiej leci PoI, jak FOX, CBS, ABC, NBC itd.

ocenił(a) serial na 10
majinus

A jak myślicie, ile jeszcze sezonów powinno być by nie przeskoczyć rekina? Ja uważam, że historia powinna zamknąć się w maksymalnie 6 sezonach.

Rincenwind

Zależy co tam jeszcze wymyślą... W sumie gdy rozwiążą wątek samarytanina, co podejrzewam nastąpi w tym sezonie, to przecież potem nie wrócą do starego schematu bo to nie przejdzie.. Po drodze muszą wymyślić coś nowego np dotyczące samej maszyny harolda. Ciekawy jestem..

ocenił(a) serial na 10
Zetnakatel

Maszyna mogłaby wymknąć się zupełnie spod kontroli i stwarzać jeszcze większe zagrożenie niż Samarytanin. Nasza drużyna musiałaby zacząć chronić ludzi przed nią. Myślę, że obecna historia zmierza mniej więcej w tym kierunku :)

ocenił(a) serial na 10
majinus

Obawiam, że spadek może się pogłębiać, dla amerykanców to co przedstawiono w e11 może być za trudne do ogarnięcia.

Programista_filmweb

To prawda niestety większość amerykanów to debile, i jak trzeba coś pomyśleć, połączyć wątki to już nie. Oni tylko procedurale lubią. Ja z kolei nienawidzę wręcz procedurali. Nie mniej gdy jakiś serial ma 100 odcinków to potem może go przygarnąć inna stacja.. Fajnie byłoby jakby serial dalej się rozwijał w kierunki takim żeby procedurali w ogole nie było i jakaś stacja kablowa go przygarnęła gdzie mięliby stałą widownie osób, którym się takie coś podoba.

ocenił(a) serial na 9
majinus

4x11 miał dość wysoki wzrost (oglądalność wynosiła 9.97 mln) w porównaniu z poprzednimi odcinkami ;). Nie jest to jednak super wiarygodny wynik bo chyba nie było całej konkurencji w innych stacjach. Trzeba zaczekać na wyniki oglądalności finału trylogii. Wtedy będzie to jakiś miarodajny wynik.

ocenił(a) serial na 9
majinus

4x12 zanotował finalną oglądalność 10.16 mln przy współczynniku 1.7 także jest ok ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones