PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618075}

Impersonalni

Person of Interest
7,9 12 275
ocen
7,9 10 1 12275
Impersonalni
powrót do forum serialu Impersonalni

witam, mam pytanko czy jest to procedural ? Coś tam slyszalem ze podobno na poczatku tak ale pozniej sie to zmienia. Jezeli dobrze slyszalem to moze mi ktos powiedziec kiedy serial przestaje byc proceduralny?

ocenił(a) serial na 9
kkubiak11

Proceduralne odcinki są do samego końca, bo to wynika bezpośrednio z głównego założenia fabularnego serialu, ale są regularnie przeplatane odcinkami dotyczącymi "głównych" wątków, których jest sporo i stoją zwykle na bardzo wysokim poziomie. Czasem same proceduralne odcinki są bezpośrednio wplecione w główną historię, a czasem po prostu pojawiają się w nich kilka scen czy dialogów nawiązujących do szerszej historii. Tego typu odcinków najwięcej jest w pierwszym sezonie, ale często stanowią one punkt wyjścia do większych wątków, czasem okazuje się, że pozornie luźna historia nabiera znaczenia w późniejszych odcinkach. Nie ma tak wyraźnego podziału na odcinki case of the week i fabularne jak np. w przypadku X-Files, pewne wątki cały czas przewijają się w tle, czasem w odcinkach proceduralnych pojawiają się np. retrospekcje rozbudowujące mitologię serialu etc.

Jest też oczywiście sporo odcinków z czysto "jednorazowymi" historiami, a w późniejszych sezonach mogą robić się już trochę nużące ze względu na pewną powtarzalność motywów, ale w przypadku tego serialu nie należy uznawać proceduralności odcinka za jego wadę. To często całkiem angażujące sprawy z ciekawymi twistami fabularnymi, do tego naprawdę dobrze zrealizowane.

W pierwszym sezonie musisz przebrnąć przez kilka pierwszych odcinków, od siódmego zaczynają się przewijać konkretniejsze wątki, pojawiają się postacie drugoplanowe, które wielokrotnie wracają w późniejszych odcinkach. Początku poszczególnych sezonów zazwyczaj są dosyć powolne, ale warto przez nie przebrnąć.

Niepasteryzowany

dzieki bardzo za odpowiedz, bardzo mi pomogłes
:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones