PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 561
ocen
5,8 10 1 13561
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

Takiego tematu chyba tutaj jeszcze nie było, więc ja postanowiłem go założyć.
Moim zdaniem najlepszy odcinek z pierwszym właścicielem Alexa, to zdecydowanie drugi odcinek pierwszej serii(,,Uniknąć śmierci"). Trzymający w napięciu, ciekawy wątek i bardzo dobra gra aktorska(szczególnie Jakus) i Alex też się spisał :P.
Najlepszy odcinek z Orliczem, było kilka dobrych i bardzo dobrych, ale najlepszy to chyba Miasto w strachu, wtedy bodajże był ten pościg z udział Pawlickiego w jednej z łódzkich galerii.
A jakie są Wasze ulubione odcinki z udział dwóch(pierwszych) właścicieli Alexa?

ocenił(a) serial na 10
MBIITF

z Bromskim to ostatnia sprawa Lucyny z Orliczem wszystkie ale najbardziej Krwistoczerwone róż zblizone do orginału i zemsta

użytkownik usunięty
MBIITF

Najlepszy z Bromskim ? Dla mnie to bezapelacyjnie Śmierć Bromskiego. Po prostu miałam na gościa alergię...
Z Orliczem większość mi się podoba, ale za najlepsze uważam trzy ostatnie z 4 sezonu(Niebezpieczne zadanie, Śmierć dziewczyny i Morderczy plan) oraz odcinki 3 (Przegrany) i 4 (Tajemnica spowiedzi) z 5 sezonu. W ogóle 5 sezon zapowiada się bardzo dobrze, więc to może się jeszcze pozmieniać.

ocenił(a) serial na 10

ty masz alergię na Bromskiego ja na Fabriego , tak odc tajemnica spowiedzi fajnt ten Fabicki to świetny reżyser choć jak pisałem wyżej Zemsta i te o różach też świetne skok Alexa tam robił wrażenie

użytkownik usunięty
ghf

Fabbriego też nie lubię (rzeczywiście był chamski dla Rexa) ale nie tak bardzo jak Bromskiego. Nawet do Terzaniego się powoli przekonuje, może nie jest aż taki tragiczny. Fabicki to bardzo dobry reżyser, choć Lang zwłaszcza w odcinku Przegrany dużo mu nie ustępował. W ogóle Alexa to się teraz przyjemnie ogląda, coś czuję, że 5 sezon może przebić 4, jest mało Lucyny, więcej Ryśka i to mi się podoba.

ocenił(a) serial na 10

ja jednak bardziej Lorenzo od Bromskiego dla tego że sam aktor nie miał do czynienia z psami a Capparoni ma chodowle psów i Bromski nie był chamem , Terzani nie jest zły ale do Orlicza mu brakuje, dla mnie Michał jest gorszy tylko od Davide , Mosera i Brandtnera , ale lepszy od Hoffmana , Fabriego czy Terzaniego ktoś powie że kopia , no i co mam nie zwracać uwagi jakim jest gliniarzem lub na jego kontakt z psem . Langowi zdarzały się słabsze odc ,mimo że jest dobrym reżyserem , ale Fabicki do tej pory nie miał słabego odc 4 był najlepszy potem 3 w 3 jednak odc z Bromskim zaniżały , no ale 5 ma szansę przebic 4

użytkownik usunięty
ghf

Na pewno Lang to nie Fabicki, bez porównania, oczywiście że miał słabe odcinki. Dla mnie postaci z Alexa nie są kopiami oryginałów (Bromski kopią Mosera ? litości) czy Orlicz Brandtnera w niczym mi nie przypomina i dobrze. Michał dla mnie gorszy od tych panów, których wymieniłeś nie jest, ale to już moja subiektywna opinia.

ocenił(a) serial na 10

dla mnie minimalnie tylko gorszy od tych panów tej wielkiej 3 , ale trzyma poziom nie powiedział bym jako fan orginał i ze polubię tak jakąś postac w Alexie

ocenił(a) serial na 10

szanuje twoją opinie i chciałem się podzielić moimi przypuszczeniami , Tvp jest zadowolone z serialu i prawdopodobnie będzie 6 sezon , Pawlicki w teletygodniu przyznał że sezon 5 zakonczy się szczęsliwie czyli Michał przeżyje tylko co zrobi Pawlicki bo w kwietniu ruszają zdjęcia do 7 sezonu czasu honoru cofają do powst Warszawskiego ( moim zdaniem to bez sensu) praca na planie trwa kilka miesięcy , kręcenie Alexa tez tyle trwa ciekawe czy jak Pawlicki nie da rady to może jego postac zniknie tak jak Brandtner , Hoffman czy Rivera mnie pociesza to że gdy był 2 sezon Alexa to Wesołowski pogodził rolę w 5 serii czasu Honoru z Alexem może za wcześnie o tym pisać ale można już gdybać co ty o tym sądzisz

użytkownik usunięty
ghf

Ty jako wierny fan oryginału na pewno patrzysz na te postacie w innych kategoriach, dla mnie liczy się przede wszystkim gra aktorska ;) Może nawet na Bromskiego patrzyłabym inaczej gdyby nie koszmarna gra Wesołowskiego.

Co do Pawlickiego, wiadomo, ze dla niego Czas Honoru będzie ważniejszy niż Komisarz Alex i obawiam się, że jeżeli nie zdoła pogodzić pracy na obu planach to najprawdopodobniej zrezygnuje z Alexa. Nie wiem, czy TVP w ogóle rozważa produkcję 6. sezonu Alexa, sądzę, że coś by już było wiadomo na ten temat. Sam Pawlicki nic nie mówi o możliwym występie w w 6. sezonie, natomiast o 7. Czasu Honoru wypowiadał się często. Dlatego myślę, że jeżeli TVP jednak zdecyduje się na emisję 6. sezonu, a Pawlicki nie nie da rady pogodzić pracy na obu planach, to pewnie twórcy Alexa zdecydują się na wariant z niewyjaśnionym odejściem komisarza i wprowadzą nowego aktora. Owszem, Wesołowskiemu udało się to pogodzić, ale pamiętamy jaka była 5 seria - mało wymagająca. Powstanie natomiast to dosyć duże przedsięwzięcie, wymagające na pewno większego nakładu pracy i czasu. Zobaczymy, czy TVP w ogóle się zdecyduje kontynuować Alexa.

ocenił(a) serial na 10

Braun szef Tvp mówił że alex jest jego ulubionym serialem a info czy będzie 6 sezon po zakończeniu 5 i zgadzam się dla mnie Michał niczym nie ustępuje Moserowi Brandtnerowi czy , Riverze ale no może minimalnie gorszy trzeba poczekać mam nadzieje że Antek da Rady

ocenił(a) serial na 10
ghf

choć Pawlicki mówi że alex to jego 1 serial gdzie gra 1 planową role

użytkownik usunięty
ghf

Znam wypowiedź Brauna, ale na pewno nie jest ona gwarantem tego, że powstanie 6. sezon. Szkoda byłoby gdyby anulowali serial, bo z sezonu na sezon jest coraz lepszy. Tak się teraz zastanawiam i myślę, że ten wariant z niewyjaśnionym zniknięciem komisarza jest jednak w przypadku naszej wersji mało prawdopodobny. Nasz Alex zawiera w pewnym sensie elementy fabularne, jest pewny ciąg zdarzeń, czego, jak wiesz, nie można powiedzieć o Rexie. Tam po zmianie (prawie) każdego komisarza następował reset wydarzeń poprzednich, u nas by to jednak nie przeszło. Tak mi się wydaje, że jak już, to Pawlicki pojawiłby się w jednym bądź paru odcinkach i po tym doszłoby do ewentualnej zmiany, oczywiście jeżeli Antek uzna, że nie dałby rady. Ale to oczywiście takie gdybanie.

użytkownik usunięty

W jednym z wywiadów Antek stwierdził, że nie jest zadowolony ze swoich dokonań w Komisarzu Alexie. Brzmiało to jakby skarżył się na produkcję oraz na panujące przy niej warunki. Ciekawe, co z tego będzie, bo jednak powiedział to publicznie...

ocenił(a) serial na 10

jakoś nie słyszałem tego wywiadu wczoraj w teletygodniu móił że jest zadowolony i że Michał zakonczy sezon u boku Moniki kiedyś też mówił że najlepiej pracuje mu się z psem

ocenił(a) serial na 10

wszystko na to wskazuje że u nas nie będzie w tym sezonie odc Sisi za to ma być śmiertelny wyścig w Rexie otwierał on 3 sezon oczywiście z Moserem i 1 raz pojawił się Christian ciekawe jak u nas rozwiążą mimo że lubię Michała to dziwnie ogląda mi się odc z nim w których w orginale było Moser

użytkownik usunięty
ghf

W sumie szkoda, że nie zrobią tego odcinka Sisi, bo z tego co pamiętam był jednym z ciekawszych. Ciekawe jak wpasują odcinek z oryginalnego 3 sezonu w klimat 5-tego i jak poradzą sobie z tym wątkiem wprowadzenia nowej postaci. Szczerze to Orlicz bardziej przypomina mi Mosera niż Bromski, mi to nie przeszkadza, a tak w ogóle to moim zdaniem chyba najbliżej mu do Rivery (choć nie traktuję polskich postaci jako kopii oryginałów, bo są one wg mnie całkiem różne).

ocenił(a) serial na 10

choć w 4 sezonie też były odc co w Rexie były wcześniej np znak szatana czy smierć dziewczyny powiem ci że nie wyobrazam sobie tych odc z Wesołowskim , tak nasze postacie nie są dobitnymi kopiami , ale są wzorowane na ich podstawie bo jednak trochę z życiorysu Brandtnera dodali Orliczowi czyli służba z Psami czy imię 1 owczarka Arco ,bałem sie tych romansów Michała ale poza odc okrutna prawda ten wątek jest okrojony i nie przeszkadza

ocenił(a) serial na 10

jednak wydaje mi się że Sisi w Polskich realiach jest nie do przerobienia

użytkownik usunięty
ghf

Masz rację, ciężko byłoby to przełożyć. Postacie wzorowane owszem są, ale ich kreacja różni się. I te nieszczęsne romanse Orlicza... trochę scenarzyści popsuli tę postać, zrobili z niego podrywacza i, szczerze, mi się to nie podoba. Jednak na całe szczęście nie zepsuli jego relacji z psem.

ocenił(a) serial na 10

w odc z Bromskim to wydawało mi się że romanse były ważniejsze i też dobrze że Michał nie jest rozkojarzony i bałem się że będą go podchodzić jak Terzaniego we Włoszech i w pracy to jest ten sam Orlicz

ocenił(a) serial na 10
ghf

mimo tych romansów ja patrze na kontakt z psem a ten jest bez zarzutów i dobrym jest nadal gliniarzem

ocenił(a) serial na 10

Irek Czop też w 7 serii czasu Honoru i Rosnowska coś sie boje że o 6 sezon będzie ciężko

użytkownik usunięty
ghf

załamałam się jak zobaczyłam Szyca... też coś czuję, że 6 sezon w ogóle nie powstanie niestety

ocenił(a) serial na 10

chyba że przeniosą na wiosnę 2015 i ogladłem odc Bestia w końcu brak romansów jeden z lepszych odc

użytkownik usunięty
ghf

Też o tym właśnie pomyślałam, że po prostu mogą przesunąć 6 sezon na wiosnę, ale to jeszcze zobaczymy. Masz rację odcinek Bestia naprawdę im się udał, też oglądałam, moim zdaniem najlepszy z całego sezonu. Bez romansów, fajny humor, sceny Orlicza z psem, ciekawy wątek kryminalny, przyjemnie się oglądało. Dwa poprzednie to była niestety porażka, zwłaszcza ten z tym obrazem.

ocenił(a) serial na 10

Ale i tak lepsze od tych z Wesołowskim z 3 Wersji , Austriackiej , Włoskiej i Polskiej to chyba Orlicz całuje psa najwięcej nawet Brandtner tak często nie całował , a Michał w każdym odc , nawet w tych romansowych , sobotni gra pozorów nie był zły , testament był gorszy

ocenił(a) serial na 10
ghf

odc przegrny ten o ksiedzu i o gazie też super były

użytkownik usunięty
ghf

Dodałabym jeszcze Morderczą zabawkę, tez był dobry. Kontakt jaki Orlicz ma z psem podoba mi się bardzo, dlatego dla mnie ta postać nie ustępuje oryginalnym. Tak myślę, że naprawdę szkoda by było, gdyby nie zdecydowali się na kontynuację serialu, albo gdyby zmienili komisarza. Ciekawa jestem, jak to rozwiążą.

ocenił(a) serial na 10

jak ustępuje to minimalnie lubię faceta kupił mnie od 1 odc w którym wystąpił w czasie honoru Kwiecinski mówił że stała 4 bedzie w cieniu nowych postaci więc moiże Pawlickiego tak dużo nie będzie

ocenił(a) serial na 10
ghf

informacja ze strony wirtualnemedia Nie zmieni się natomiast obsada „Komisarza Alexa”, w którym główną rolę gra obecnie Antoni Pawlicki. Zdjęcia do szóstego sezonu ruszą 6 maja br. Nowe odcinki reżyserować będą Krzysztof Lang i Sławomir Fabicki, a za produkcję wykonawczą odpowiadać ma Water Color Studio.A więc jednak

użytkownik usunięty
ghf

Dobra wiadomość, ciekawe jak sobie z tym poradzi.

użytkownik usunięty
ghf

Szczerze to mam nadzieję, że jednak ci nowi bohaterowie nie przyćmią głównej czwórki. Co jak co, ale to oni są w tym serialu najważniejsi i twórcy przede wszystkim powinni się skupić na nich. Gdyby tak nie było, to w ogóle ten sezon nie miałby sensu. Najlepiej, jakby ich powstańcze losy w serialu pokrywały się z tymi w książce.

ocenił(a) serial na 10

tak alex te letnie sezony był kręcony zawsze od czerwca a teraz może chcą wczesniej skończyć , ale Antek bedzie miał sajgon 28 kwietnia czas honoru potem Alex

ocenił(a) serial na 10

widziałaś zdjęcia Pawlickiego z planu czasu honoru facet sie ogolił i wygląda jak za dawnych sezonów i jakby miał z 20 lat , taki wygląd nie bedzie pasował do komisarza Alexa a zdjęcia już w przyszłą środę zobaczymy jak to wyjdzie

użytkownik usunięty
ghf

Widziałam te zdjęcia, ale Pawlicki jak jest gładko ogolony i w dodatku jeszcze z tak zaczesaną grzywką to tak właśnie młodo wygląda. Wydaje mi się, że w Alexie wygląd nie będzie miał dużego znaczenia, ważne, żeby rozróżnił te obie postacie, ale w to nie wątpię. Bromski też był zawsze ogolony, w Rexie Moser, Brandtner, Hoffmann tak samo.

Tak mi teraz przyszło do głowy, w najnowszym odcinku Alexa w roli komisarza pojawi się Żurek i nie wiem dlaczego, ale czuję, że po śmierci Orlicza to właśnie on zostanie nowym komisarzem.

ocenił(a) serial na 10

w Alexie może mieć włosy ułożone inaczej i też będzie mam nadzieje że Zurek to tylko jeden epizod, Bromski właśnie w Alexie miał zawsze inną fryzure niż w czasie Honoru i to ich rozróżniało

ocenił(a) serial na 10
ghf

tylo tamci panowie nie grali w tamtym czasie w innych ważnych produkcjach

użytkownik usunięty
ghf

Racja, ale moim zdaniem nie wygląd jest ważny tylko sposób odegrania postaci. Pawlicki jest dobrym aktorem i założę się, że w Alexie, może poza wyglądem, nie będzie kojarzył się z Jankiem. Poczekajmy na zdjęcia z łódzkiego planu i się wtedy przekonamy.

W sumie też mam nadzieję, że Żurek nie zostanie na dłużej, bo jak dla mnie to aktor jednej miny.

ocenił(a) serial na 10

tak trzeba poczekać już niedługo wszystko będzie jasne

ocenił(a) serial na 10
ghf

i jeszcze mysle że odejście z alexa to był by błąd bo ten serial może jeszcze trochę potrwać a jak nawet to nie będzie ost seria czasu honoru to napewno ostatnia z Pawlickim chyba żeby się cofneli do 39

użytkownik usunięty
ghf

Scenarzysta Czasu Honoru powiedział, że 7 sezon jest definitywnie ostatnim, bo ma już w planach jakiś inny serial. Kontynuacja wątków powojennych byłaby totalnym bezsensem. Rok 39 za to z chęcią bym obejrzała. Do Powstania na początku nie podchodziłam entuzjastycznie, ale po tych zdjęciach z planu myślę, że to może być jednak ciekawy sezon.

A z Alexa Pawlicki prędzej czy później odejdzie. Gdyby miał rzeczywiście zostać do 8 sezonu to byłby chyba najdłużej występującym komisarzem ze wszystkich wersji Rexa.

ocenił(a) serial na 10

tez się zaczynam przekonywać do sezonu o powstaniu , a co do alexa to wiadomo że napewno kiedyś odejdzie ale oby to jeszcze nie było teraz jakby zagrał w całym 6 sezonie to pobije aktorów grających Mosera i Brandtnera bo oni grali w 44 odc

ocenił(a) serial na 10
ghf

jeszcze czekają nas w Alexie odc Bestia , śmiertelny wyścig , lincz , zabójczy sekret i jeszcze albo sisi lub ślepa furia

ocenił(a) serial na 6
ghf

"Sisi" raczej na pewno nie będzie, ponieważ fabuły tego odcinka nie da się przenieść na polskie realia... No - chyba że zamieniliby cesarzową na jakąś postać znaną w polskiej historii - jakąś księżną, arystokratkę,...
A co do odcinka "Bestia" to co ciekawe w oryginale nosił on tytuł "Zemsta Reksa"

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

tak ale to nie pierwsza taka zmiana

ocenił(a) serial na 10

dziś miały się zacząć zdjęcia do 6 sezonu a tu cisza Pawlicki ostro pracuje na planie czasu Honoru ciekawe jak to bedzie no i jeszcze w czasie honoru Musiał bedzie

użytkownik usunięty
ghf

Naprawdę nie wiem jak ja przetrawię w jednym serialu Szyca, Wesołowskiego i Musiała; Adamczyk też mi się już przejadł. Jeszcze niech dorzucą Karolaka i Garlickiego... Mój entuzjazm powoli opada.

Dziwne, że nic nie mowią o Alexie, nawet Pawlicki nic nie wspomina, tylko cały czas gada o Czasie Honoru. Wydaje mi się, że dzisiaj też był na planie Czasu Honoru. Może producenci Alexa czekają ze zdjęciami, aż ten trochę zarośnie :P Nie no, żart...

ocenił(a) serial na 10

oglądałem już odc śmiertelny wyścig nawet dobry nie tak jak w Rexie , ale ok no i Żurek dobrze zagrał . Pawlicki strasznie podniecony tym czasem honoru , jednak Wirtualnemedia onet i nawet pewna gazeta podały ze będzie 6 sezon raczej tego z palca nie wyssały , pamiętam że 5 sezon miał być kręcony 6 grudnia a zaczeli 10

użytkownik usunięty
ghf

Tak, podniecony to on jest i to bardzo, po jego wypowiedziach łatwo można wywnioskować, że strasznie żałuje swojej decyzji o uśmierceniu Janka.

A 6 sezon Alexa na pewno powstanie, tylko ciekawe kiedy zaczną kręcić, skoro przy Czasie Honoru jest tyle roboty. Nie mam zielonego pojecia, jak on chce to pogodzić.

Najnowszego odcinka jeszcze nie oglądałam, ale to dobrze, że Żurek zagrał ok, bo dla mnie to on zawsze taki monotonny w swojej grze jest. Za to z tego co wyczytałam to całkiem interesująco zapowiada się ostatni odcinek sezonu.

ocenił(a) serial na 10

Wczoraj trafiłem na Rosyjską wersję Rexa Lord pies policyjny , Lord jest całkiem podobny do Rexa z wyglądu , jego opiekun na pewno lepiej od Wesołowskiego , bo do Michała mu daleko serial juz zakończono liczy 60 odc bo Rosji się nie spodobał , oni są większymi fanami Rexa niz my

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones