Lucyfer (2016-2021)
Lucyfer: Sezon 2 Lucyfer Sezon 2, Odcinek 13
Odcinek Lucyfer (2016-2021)

Dobry dzień na śmierć

A Good Day to Die 43m
8,9 1 878
ocen
8,9 10 1 1878
Lucyfer
powrót do forum s2e13

S02E13

ocenił(a) serial na 9

Mocny odcinek! Inaczej sobie wyobrażałem piekło - napakowany efektami komputerowymi, ale takie też nie jest złe. Ciekawi mnie co teraz Luci będzie porabiał, jak wyjedzie (myślę, że można tak wnioskować po ostatniej scenie). Wydaje mi sie, że wróci po jakimś czasie i znowu nie będzie mógł wytłumaczyć detektyw jego zachowania. Niestety musimy czekać do maja na odpowiedź, więc troche czasu minie :/

ocenił(a) serial na 10
Niv34

Super odcinek, tylko jak tu teraz doczekać do maja :/

ocenił(a) serial na 10
Zizuika

poza tym myślę, że ona będzie go szukać

ocenił(a) serial na 9
Niv34

odcinek świetny. Była akcja, było napięcie, był śmiech, były łzy, chwile zastanowienia, wzruszenia, poświęcenia i oddania. Nie wytrzymam do maja. Zdecydowanie nie. A Chloe na pewno będzie szukać Lucifera, kwestia tego czy on pozwoli jej się znaleść i jak to będzie gdy znowu się spotkają.

ocenił(a) serial na 7
Niv34

Kolejny świetny odcinek 2 sezon wymiata.
Urocza była scenka Amenadiela z Trixie. Uwielbiam Linde w tym odcinku to jak chciała zejść do piekła prawdziwa przyjaciółka ciekawe co za złe rzeczy w przeszłości robiła :>
Lucyfer/Chloe kurczę kibicuje im jestem bardzo ciekawa jak to dalej się potoczy czy Lucyfer się przed nią ujawni i powie o jej "wyjątkowości" Czy nadal będzie się krył.

ocenił(a) serial na 9
Kinomaniaczka_95

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w tym odcinku zauroczył mnie dokładnie każdy. Pokazuje właśnie przyjaźń i miłość.
- Ella przyjechała w nocy, od razu zabrała się do pomocy, składniki, nielegalne źródła, nawet brata przekonywała, że zrobi to aby uratować przyjaciółkę, której śmierci bardzo nie chce. No bo w trudnych sytuacjach trzeba podejmować trudne decyzje.
- Dan jaki oddany dla Chloe, jaka determinacja, gdy opier***dzielał Lucifera, że pojechał z Chloe szukac tego gościa, nawet emocje go poniosły wtedy w galerii. Gdy Lucifer mówił, żeby zgromadził składniki na antidotum powiedział, że zrobi to i to bez wahania, i to "rób co musisz" do Lucifera gdy mówił, że zdobędzie recepturę.
- Trixi, niby mała słodka dziewczynka w obliczu bardzo trudnej sprawy, ale jej rozmowa z Amanadielem, baaardzo trafna, przytulenie go, tego potrzebowała i ona i on, a do tego ten strach gdy spała z Chloe a ta zaczęła miec drgawki
- Linda wymiatała, jej udział w rozmowie i naradzie istot niebieskich, jej rady, cała akcja ze szpitalem, jak sama chciała iść do piekła, jak zależało jej na Chloe, na Luciferze, cudowna
- Maze oczywiście pomoże. Najpierw nie chciała słyszeć o uśmierceniu Lucifera, ale żeby mu pomóc zrobi wszystko. Tak więc z Lindą włamanie do szpitala, jak nie mogła zabić Lucifera, nie potrafiła, jak płakała gdy myślała, że on już nie wróci.
- Amenadiel też nie chciał uśmiercić brata, ale dla niego, dla Chloe, postanowił pomóc. Zrobił wszystko, był jak skała do nie pokonania w walce z ochroniarzami, jego rozmowa z Trixi so sweet, do tego rozmowa z Luciferem przed "śmiercią".
- mama Lucifera, generalnie jej nie cierpię, ale w tym odcinku, "panicznie boję się tego miejsca, ale stawiłabym czoło tysiącu piekieł, żeby ocalić syna", to mówi wszystko, dla niego ściągnęła go z piekła, zaryzykowała, poświęciła się, mimo iż była tego totalnie przeciwna, ale zrozumiała, że on robi to dla Chloe i to uszanowała.
- Chloe niby bardziej ofiara w tym odcinku, działała z myślą o sobie, chyba pierwszy raz, ale mimo to zawsze miała na uwadze Trixi, a jak tylko się obudziła rozmawiała z Luciferem o nich, gdy nie odbierał nagrywała się, pojechała, zachowywała się jak zakochana nastolatka, a tu pusto, widac jej ból, łzy, ten załamujący się glos gdy go wołała
- Lucifer, no i Lucifer, od samego początku, nawet nie wiedząc czy Chloe była pionkiem w grze jego ojca czy o wszystkim wiedziała, robił wszystko, żeby ją uratować, zamiast do szpitala, na komendę, pomagał, jego ulga gdy dowiedział, się, że Chloe o niczym nie wiedziała, przesłuchanie tego gościa, jej omdlenie, zawiezienie do szpitala, współpraca z Danem, bo w imię wyższego celu jakoś potrafią się dogadać, później jak patrzył na Chloe, jak nie mógł nawet do niej wejść, bo nie mógłby jej okłamać, pomysł z zejściem do piekieł ryzykując wszystko, pożegnalnie spojrzenie na Chloe, no i jak sam się zabił, taki był pewien, taki zdeterminowany, jak mówił, że zależy mu na Chloe, jak później w piekle matka przypomniała mu o Chloe, jego oprzytomnienie, determinacja, gdy go przywrócili ledwo stojąc na nogach pobiegł do Amanadiela i Chloe, był przy niej gdy się obudziła, jej zdrowie było najwazniejsze, nie obiecał, że porozmawiają, bo nie kłamie, jego rozmowa z matką, że nie może nikomu i niczemu ufać, że skończył z tym wszystkim i zniknął.

bardzo dobry odcinek. nie mogę się doczekać maja, tego co czas przyniesie. Gdzie zaszył się Lucifer, jak rozpaczliwie Chloe go będzie szukać, co zrobią wszyscy, a przede wszystkim kiedy drogi Chloe i Lucifera ponownie się przetną.

ocenił(a) serial na 8
maaajenka

Odcinek iscie zaje..ty,brak slow by go opisac ale co Wy z tym majem?Zajzyjcie gdzie indziej i zobaczycie inny terminarz i wcale tego czekania juz nie ma co w tej przerwie bylo i ta przerwa tam tez sie zgadzala tylko tutaj raczej blad bo i inne serwisy tez tej przerwy nieprzewiduja,zalukajcie imdb.

ocenił(a) serial na 8
Morden74

S2, Ep14
13 Feb. 2017 Candy Morningstar
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep15
20 Feb. 2017 Deceptive Little Parasite
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep16
27 Feb. 2017 Episode #2.16
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep17
6 Mar. 2017 Episode #2.17
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep18
13 Mar. 2017 Episode #2.18
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep19
20 Mar. 2017 Episode #2.19
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep20
Episode #2.20
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep21
Episode #2.21
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

Add Image S2, Ep22
Episode #2.22
Know what this is about?
Be the first one to add a plot.

« Season 1 | Season 2
See also

ocenił(a) serial na 9
Morden74

Byloby swietnie!!! Ale ogladalam zwiastun s 2 e 14i bylo ze maj. Moze planowany byl maj bo nie wiedzieli czy wyrobia sie z nakreceniem odcinkow, a przyspieszyli i bedzie od razu?? Okaze sie za tydzien.

ocenił(a) serial na 8
maaajenka

No jesli juz to za dwa tygodnie sie przekonamy ktory serwis ma racje.

Morden74

Tom Ellis (aktor grajacy Lucyfera) na twiterze napisal...
,,What an amazing response to last nights #LuciferSeason2 winter finale. Thanks! Sorry you have to wait til may, we have to shoot it first"
Z tego mozna wywnioskowac ze serial wraca w maju niestety ;/

Deathstrroke

Oficialne konto tego serialu równiez pisalo ze niestety musimy czekac do Maja;/
,,Thanks for joining us, Lucifans. #Lucifer returns with more episodes in May."

ocenił(a) serial na 9
Deathstrroke

cóż;/

ocenił(a) serial na 9
Niv34

a piekło bardzo ciekawie. bo każdy tworzy swoje własne piekło.

ocenił(a) serial na 9
maaajenka

W sumie taki wizerunek piekła wydaje się dużo ciekawszy niż jakieś komputerowe diabełki z rogami , lawa i ludzie cierpiący w łańcuchach . Moim zdaniem takie wyobrażenie że w piekle każdy przeżywa swoje najgorsze chwile na ziemi jest dużo bardziej bolesne . Co do odcinka . super , mega naprawdę pomiędzy 1 dobrym sezonem a 2 jest przepaść . 2 jest jednym z lepszych seriali i zawsze na niego czekam . Nawet to widać po tłumaczeniu jest praktycznie na 2 dzień po premierze. Czekam na kolejne odcinki ale z tego co widzę to dopiero w maju .

ocenił(a) serial na 8
Tomasz_KOT

Końcówka z muzyczką była tak zajebista,ze orgazmu dostałem

ocenił(a) serial na 8
Tomasz_KOT

Dopiero w maju,chyba ich pogieło tak późno.Odcinek świetny cały czas coś się działo.Wygląd piekła super.Ciekawe czym Linda zasłużyła sobie na piekło mam nadzieję że to wyjaśnią.

Tomasz_KOT

Podzielam zdanie :)

ocenił(a) serial na 6
Niv34

Odcinek obfity w emocje, bardzo podoba mi się kierunek, w jakim rozwija się relacja Chloe-Luci, natomiast tak dla porządku muszę wtrącić, że wątek medyczny był głupiutki i całkowicie niepoprawny merytorycznie. Osoba, która ma płaską linię (asystolię) na ekranie EKG nie może być przywrócona do życia za pomocą rażenia prądem czyli defibrylacji. W takich przypadkach podaję się adrenalinę dożylnie i prowadzi masaż serca. Defibrylacja jest stosowana w przypadku migotania komór (esy floresy na ekranie). Cały ten motyw szpitalny należy traktować z dużym przymrużeniem oka.

ocenił(a) serial na 8
homilka

Niezłe, nie wiedziałem :)

homilka

Dziękować za info :)

ocenił(a) serial na 9
Niv34

Widzę że większość z Was jest przekonana że Chloe będzie szukać Lucyfera, ale ja nie jestem tego do końca pewna. Nie sądzicie, że Chloe może pomyśleć, że Lucyfer wycofał się z rozmysłem, bo przestraszył się kierunku, w jaki zmierza ich relacja? Kierunku stałego związku z jedną jedyną kobietą, zobowiązań? Oczywiście wiem że Chloe bardzo w niego wierzyła, że zawsze mogła na nim polegać, i że raczej nie ma takiego przerostu własnego ego żeby sądzić, że facet opuszcza miasto wyłącznie z jej powodu, ale boję się, że z czasem zacznie mieć wątpliwości. A jeśli uwierzy w jego ucieczkę przed nią (co w sumie jest przecież prawdą, tylko powody są inne) to go znienawidzi...

Nilith

Oczywiście, że nie będzie go szukać. Zawiedzie się na nim

ocenił(a) serial na 9
Nilith

będzie o szukać. kwestia tego czy on da się znaleść i czy ona nie odpuści po jakimś czasie bo faktycznie będzie myśleć tak jak napisaliście, że ją zostawił, przestraszył się itd. Może być wściekła, że jej normalnie nie powiedział, że nie porozmawiał z nią, zawsze tak cenił sobie szczerość. Jestem mega ciekawa ich spotkania teraz tego po tym zniknięciu, jakie będą okoliczności, nastoje, humory, myśli, uczucia i słowa. Sama już mam milion wizji;)

a powiedzcie mi jedną rzecz. Lucifer zniknął, chciał się odciąć od wszystkich. Z nowego zwiastunu wynika że Maze zakłada, że Lucifer planuje zemstę. Co o tym sądzicie?? Co planuje Lucifer?

ocenił(a) serial na 10
maaajenka

Po 1 sorry, że się czepiam, ale "znaleŹć".
Ja tylko mam nadzieję, że ponowne spotkanie nie będzie oklepanym "pojawił się na miejscu zbrodni", "jest podejrzanym" jak w innych policyjnych serialach (w "Castle" np. tak było)

ocenił(a) serial na 9
Agness_92

sorki, za błąd;/ nie mam pojęcia jak to sie stało;p
No właśnie oby tak nie było. Chciałabym, żeby twórcy wysilili się na coś innego.

ocenił(a) serial na 6
Nilith

Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i nadal osią kolejnych odcinków bedzie duet Chloe + Lucy. To jest baza tego serialu, jeśli twórcy zaczną za bardzo mieszać, nie wyjdzie to z korzyścią dla fabuły. Osobiście czekam na niewielką ilość dramy (Lucek pomęczy się z faktem, że tatusiek zesłał mu laskę, a Chloe z faktem, że Lucek ją zostawił bez słowa) a potem w końcu pójdą oboje po rozum do głowy i będzie w końcu trochę love miedzy nimi. Cały serial budowany jest na niedpowiedzianym przyciąganiu się tych dwojga a na dwa sezony dostaliśmy tylko jednego buziaka, no bez jaj, ja osobiście czekam na więcej.

ocenił(a) serial na 9
maryskac

powiem Ci, że to i tak nieźle, bo np. w serialu "Castle" sezony trwały chyba po 22, a pocałowali się dopiero pod koniec 3, a tak na poważnie to sporo później. :) a ciekawa jestem bardzo czy Lucifer powie w końcu Chloe prawdę o tym, że jest diabłem. Czy pokaże jej swoją prawdziwą twarz i co ona na to?

ocenił(a) serial na 6
maaajenka

No tak, muszą nam te buziaki dawkować jakoś, szczególnie jeśli liczą na jeszcze kilka sezonów. Niestety wielu serialom przedłużanie w nieskończoność nie wychodzi na dobre i jakość spada. Co do ukazania prawdziwego oblicza Lucka to mogą to wykorzystać do kolejnej dramy, gdzie Chloe jakoś się dowiaduje i obraża się na Lucka, że nie zaufał jej na tyle, żeby pokazać kim jest, więc nie mogą być razem... Ja oczywiście wolałabym, żeby było romantycznie. Mam kilka scenariuszy w głowie, ale to nie miejsce na fanfiction. :-)

ocenił(a) serial na 7
maryskac

Tak sobie myślę ,że nie wiadomo jak Chloe zareaguje na na prawdziwą twarz Lucyfera może się go zwyczajnie przestraszyć pamiętacie jak zareagowała Linda na początku?

ocenił(a) serial na 6
Kinomaniaczka_95

Tak, to jedna z opcji na pewno, ale skoro mieliśmy już wystraszoną Lindę, to może teraz wymyślą coś innego. Linda cały czas zakładała, że Lucek to tylko alter ego zwykłego człowieka, więc była bardzo zaskoczona prawdą. Chloe coś już świta, że on nie jest taki zwyczajny, tylko nie mieści się jej to w głowie po ludzku, więc może zareagować nieco łagodniej.

ocenił(a) serial na 8
Niv34

Pomijając sporo fajnych rzeczy, najbardziej w tym odcinku i dwóch poprzednich podoba mi się że nie kombinowano czy serial dostanie przedłużenie, tylko faktycznie zrobiono tutaj wszystko dokładnie jak końcówkę sezonu:)
Za takie podejście - czapki z głów :)

ocenił(a) serial na 10
Rozgdz

No nie? nic bardziej nie wkurza jak serial bez zakończenia (np. świetny Almost Human)

ocenił(a) serial na 10
Niv34

Jak narazie mój ulubiony odcinek z całego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones