Młody Wallander
powrót do forum 1 sezonu

Netflixowe politpoprawne goovnoo - przewidywalne do bólu

E tam, bluzgiem pan sprawy nie załatwisz. Niezły serial, nieźle zagrany, dobrze przedstawia sytuacje w Szwecji (choć z pewną przesadą). Idealnie przeźroczysty politycznie, czyste fakty, zero komentarza, strony polityczne sam mu przypisujesz

ocenił(a) serial na 1
erture

Przezroczysty politycznie? Fakty? Co ty z marsa piszesz? Gdzie w Szwecji masz nazistow przesladujacych uchodźców??? Jest dokładnie odwrotnie : rozpanoszeni imigranci robią co chcą Szwedom.

KubaLBN92

O! A, to mnie zaskoczyłeś! Nie wiedziałem. przepraszam! Ci podli imigranci, jak oni tak mogą??? Zgroza

ocenił(a) serial na 1
erture

Poczytaj sobie smieszku o Szwedkach bojących się chodzić do pracy albo szkoły ze względu na przestępczość seksualna muslimow. Rzygać się chce na netflixa i wypowiedzi takie jak twoja.

KubaLBN92

To teraz serio... A właściwie nie, po co się wysilać, twój tekst to chamski rasizm. Rzygaj sobie do woli, uprzedzam jednak, że oczyścisz sobie tylko kiszki na głowę to nie pomoże.

ocenił(a) serial na 1
erture

Zawsze mnie zastanawia czy w ogóle istnieje gdzieś granica waszej ignorancji. Napisać takiemu o faktach, a ten pieprzy o rasizmie. Rzygać się chce.

KubaLBN92

pisze taki o "przestępczości seksualnej muslinów", a potem o ignorancji i rzyganiu i jeszcze się dziwi jak zostanie nazwany rasistą. Miałem kuzynkę, która "nie była rasistką" tylko nie lubiła "murzynów", ale dorosła.

ocenił(a) serial na 1
erture

https://newsbook.pl/2017/07/31/szwecja-kobiety-boja-sie-wychodzic-z-domow-wieczo rem/

https://www.tysol.pl/a22365-Wstrzasajaca-relacja-Polki-ze-Szwecji-Po-g-18-kobiet y-boja-sie-wyjsc-na-ulice-Gwaltow-jest-bardzo-duzo

https://wrealu24.pl/joanna-teglund-przestepczosc-w-szwecji-24-kobiet-boi-sie-wyj sc-wieczorem-z-domu/

Poczytaj ignorancie, skoro sam nie umiesz szukać informacji.

KubaLBN92

A jak myślisz "nie rasisto" jaki procent kobiet boi się wyjść z domu po zmroku w polsce?

erture

i nie są to bezpodstawne lęki https://oko.press/dziewiec-na-dziesiec-polek-bylo-molestowanych-raport-o-przemoc y-seksualnej/ "nie rasisto", ale próżno szukać o tym informacji w mediach która przytoczyłeś. tam tylko histeryczne jojczenie

ocenił(a) serial na 1
erture

W Polsce mamy jeden z najniższych wskaźników przestępczości w sąsiedztwie, 5% przy np 25% w anglii, 14% w nieszczesnej Szwecji.

KubaLBN92

Jeden z najniższych, ale liczony w taki sposób żeby był jak najniższy, ale tego nie ma w mediach które czytasz

erture

... nie ma.

ocenił(a) serial na 1
erture

Jasne eurostat jest "medium jakie czytam" heheh
Szkoda, że jesteście takimi ignorantami bo pomijając szkodliwość głupoty i braku wiedzy osmieszanie was w dyskusjach nie przynosi najmniejszej satysfakcji.

KubaLBN92

Nie kłam, czytasz "newsbook.pl" "www.tysol.pl" i (uwaga! uwaga!) "wrealu24.pl" a eurostat, jest przez te media cytowany (zresztą kłamliwie) tylko w tych wyjątkowych sytuacjach gdy powie coś co jest zgodne z ich linią PS. widzę "nie rasisto" że już ci się w oczach coś mnoży, może to od rzygania?

ocenił(a) serial na 1
erture

Czytam wiadomości z wielu źródeł, coś o czym nie macie pojęcia. Nic mi się nie mnoży, każdy lewak jest takim samym ignorantem.

KubaLBN92

Ach, trafione zatopione! "Nie-rasisto"

ocenił(a) serial na 6
KubaLBN92

Stary, może powinieneś obejrzeć ten serial, zanim się wypowiesz.

ocenił(a) serial na 1
McGyverPL

Obejrzałem pierwszy odcinek, szkoda mi czasu na gówno tworzące alternatywna rzeczywistość i udające, że to nasz świat. To się nazywa propaganda.

ocenił(a) serial na 6
KubaLBN92

Ale tam przecież biały został zabity, więc nie rozumiem gdzie jest ta propaganda...

ocenił(a) serial na 1
McGyverPL

Chociażby neonaziści atakujący imigrantow? Słyszałeś cokolwiek o atakach jakichkolwiek szwedów na imigrantow? Bo mi się wydaje, że to właśnie ich bezgraniczna tolerancja doprowadzila do stanu, w którym szwedzkie spoleczenstwo jest w stanie rozkladu, przestępczość rośnie, a rdzenni mieszkancy boją się wychodzić z domu.

ocenił(a) serial na 1
KubaLBN92

Oczywiście skrajnie prawicowe ruchy istnieją, ale są one marginalne, a nie tak jak to pokazuje serial.

ocenił(a) serial na 6
KubaLBN92

Ale pokazanie, że wszyscy uchodźcy to gwałciciele i mordercy to też byłoby przekłamanie. Zresztą ten serial jest nie o tym. Wallander rozwiązuje sprawę zabicia młodego Szweda przez uchodźców. A to chyba pasuje do twojej teorii.

ocenił(a) serial na 6
McGyverPL

I w tym momencie miarka się przebrała, więc mogło dojść do agresji w drugą stronę.

ocenił(a) serial na 1
McGyverPL

A jest pokazany chociaż jeden imigrant gwalciciel?

ocenił(a) serial na 7
KubaLBN92

Widać scenarzystka nie pomyślał żeby go zabić i jeszcze zgwałcić XD ...serio facet, masz dziwne podejście.

ocenił(a) serial na 1
Prozalina

A to jeden rdzenny Szwed w serialu się pojawił? Grubo.

ocenił(a) serial na 6
KubaLBN92

Skoro mówisz, że Szwedzi mają to na co dzień to po co mają to jeszcze oglądać w serialu?

KubaLBN92

KubaLBN92 - Oczywiście, że miały miejsce ataki prawicowców na imigrantów, czy też przeciwników politycznych w Szwecji. Zajęło mi 30 sekund znalezienie artykułu na Wikipedii na temat Nordyckiego Ruchu Oporu (tylko w wersji angielskiej - "In December 2013, armed NRM members attacked an anti-racist demonstration in Stockholm which resulted in riots and clashes. Many were arrested afterwards. [...] Three men with ties to Swedish NRM were sentenced to prison for respectively eight and a half years, five years, and one and a half years on 7 July 2017 for three bombings in Göteborg which took place in November 2016 and January 2017. One person received life-threatening injuries at the bombing of a refugee centre in Västra Frölunda." NB o takich nastrojach można było przeczytać już w pierszej powieści Mankela o Wallanderze (to oczywiście fikcja, ale zapewne opierał się na faktach).

Prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones