PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604347}

Puella Magi Madoka Magica

Mahō Shōjo Madoka Magica
7,8 2 550
ocen
7,8 10 1 2550
Mahō Shōjo Madoka Magica
powrót do forum serialu Mahō Shōjo Madoka Magica

Bardzo dobre

ocenił(a) serial na 8

Gdyby nie to, że została mi ta seria polecona już po "przemianie", tj po trzecim odcinku, nawet patykiem bym tego nie ruszył. To co teraz napiszę to lekki spoiler, ale robię go dla większego dobra, bo ten serial okropnie odrzuca podczas pierwszego wrażenia. Ogólnie rzecz biorąc, Madoka to eksperyment studia Shaft, mający na celu pozrzucać szczęki widzom. To, co miało być teoretycznie słodką historyjką o magical girls, okazało się brutalną opowieścią o beznadziei i rozpaczy. Jak wyszło?
Otóż wyszło bardzo dobrze. Ogromna część światka animowego jest zgodna, że to najlepsze anime, jakie kiedykolwiek powstało. Ja osobiście tak nie uważam, niemniej jest to seria zdecydowanie warta odnotowania. Dużo ciekawych pomysłów, które jakimś cudem nie kończą się błędami logicznymi, mnóstwo zawoalowanych odniesień do innych dzieł kultury (Faust przewija się cały czas, jest ogromny tribute dla Bokurano, itp.), świat wiedźm jest zrobiony przepięknie w rozedrganym poklatkowym stylu na obrazach kredkowo-olejnych.
Zasadniczo pomimo męczącego słodkiego designu postaci (który, niestety, musiał zostać do końca), całość jest bardzo strawna i zasługująca na wyróżnienie. Plus, porusza tematy moralne w bardzo ciekawy i dający do myślenia sposób.
Ode mnie ósemka, polecam.

ocenił(a) serial na 8
PanJapko

Udało mi się trafić na to anime dzięki Osu! (taka gra zręcznościowa) przez jedną mapkę która miała podkład Endingu (Kalafina - Magia) i z wielką ciekawością to obejrzałem gdyż czytając gdzie nie gdzie komentarze na temat tego anime ludzie twierdzili, że jest to coś na prawdę dobrego. Cóż... Nie wiem jak ta produkcja się wybija na tle innych pod względem takiego pod gatunku jak "Magical Girls" (no nie za dużo widziałem z tego typu), ale myślę że ta seria jest godna uwagi na swój sposób. PanJapko całkiem dobrze napisałeś o tej produkcji " To, co miało być teoretycznie słodką historyjką o magical girls, okazało się brutalną opowieścią o beznadziei i rozpaczy." I do tego jak wyszło to także mogę powiedzieć, że całkiem całkiem. Tak naprawdę na pierwszy rzut oka strasznie mi się rzucał cały ten świat wiedźm, wręcz mogę powiedzieć że aż odpychał początkowo, ale z czasem przywykłem. Ja raczej jestem widzem co preferuje właśnie tak wyglądające postacie jak i całe anime, lecz może tobie taki desing postaci i w ogóle nie pasuje, ale jeżeli w moim przypadku miałbym zobaczyć więcej scen takich jak to zostało przedstawione w świecie wiedźm to te anime bardzo by ucierpiało w moich oczach co by wpłynęło na ocenę. Całkiem ciekawy pomysł na Anime jak dla mnie... Ale ta wypowiedz "...,które jakimś cudem nie kończą się błędami logicznymi,..." to brzmi jakby większość anime jakie wiedziałeś właśnie takie było, czyli występowały błędy logiczne... Tylko biorąc fakt, że większość widzów to obejrzy nie zwracając uwagi na jakieś duperele czy detale.
Zaczynając oglądać anime zawsze czytam jakieś komentarze dotyczące anime, ale ten komentarz napisany przez PanJapko trochę początkowo nie za dużo mi powiedział. Ale to trzeba przyznać... Trzeba mieć łeb żeby taki komentarz napisać xD
Ode mnie także ocenka 8/10. Jeżeli ktoś chce coś ciekawego zobaczyć z Magical Girls to niech się rzuci na tą produkcje.

ocenił(a) serial na 8
biro85

Ale ta wypowiedz "...,które jakimś cudem nie kończą się błędami logicznymi,..." to brzmi jakby większość anime jakie wiedziałeś właśnie takie było, czyli występowały błędy logiczne

Nie nie nie, chodziło mi o to, że twórcy bardzo odważnie podeszli do niektórych wątków, które łatwo było zepsuć. Zwłaszcza rzeczy dotyczące Homury były narażone na paradoksy, ale z wszystkiego udało się wybrnąć. I to bardzo duży plus.

użytkownik usunięty
biro85

"Nie wiem jak ta produkcja się wybija na tle innych pod względem takiego pod gatunku jak "Magical Girls" (no nie za dużo widziałem z tego typu)" - Madoka ma w sobie jakby dwa schematy fabularne - jeden zaczerpnięty z Magical Girls (po tym jak gatunek został zdominowany przez Sailor Moon) i drugi bliższy do pozycji w rodzaju Claymore czy ostatnio Freezing (jak wiem, że to brzmi jak profanacja, ale to ten sam typ fabularnego schematu - które tworzą jednak coś zupełnie innego. Tym niemniej jednak w anime wchodzi o to samo, co w większości anime z tej serii - sens i jej przesłanie pozostają niezmienione - tylko zostało ono ukazane w zupełnie inny sposób. To raczej nie jest pozycja, po której można sobie wyrobić zdanie o całym gatunku, bo jednak na ogół MG są adresowane do młodszego audytorium. Sam się zresztą zastanawiam czy po Madoce ten gatunek nie ulegnie przeobrażeniom. Zresztą są osoby, które uważają, że Madoka w ogóle się do gatunku magical girls nie zalicza. To najlepsze anime początku tego roku, i żelazny kandydat do najlepszego anime roku. Przynajmniej wśród serii dla telewizji.

ocenił(a) serial na 9

Freezing? Toż to głupawe ecchi ;/

użytkownik usunięty
Kimi_Sama

Ale motyw, iż Pandora może przekształcić się w Novę oddaje to co się dzieje w Madoce. Choć faktycznie porównanie nie najlepsze. Ogólnie chodzi jednak o to, że Madoka zbiera kolejne rozwiązania fabularne, występujące w innych gatunkach. Ale to w zasadzie jest nie do uniknięcia w rozwoju gatunku magical girls.

ocenił(a) serial na 9

Madoka czerpie garściami z innym serii i gatunków, ale jest to wszystko podane w odpowiednio zmiksowany i świeży sposób. Dla mnie to świetna seria :) No i Mahou Shojo rzeczywiście tak ma ^ ^' Jakkolwiek by nie było oryginalne.

ocenił(a) serial na 9
Kimi_Sama

skonczylem ogladac, niesamowita, oryginalna, ujmujaca seria

Marcinekk

Hahahaha ! Marcin mistrz :D

ocenił(a) serial na 9
brk91

a ty czego tu szukasz muehueheuheueheueh
nie moge byc poza forum kieppa ogarnietym userem?;d

Marcinekk

Śledzę Cię :(
Nie no widzę, że jak się zabrałeś to konkretnie za serial. Od popołudnia i już skończone :D
Chociaż 24 min to nie dużo. Odezwę się kiedyś o namiary na to anime show !

ocenił(a) serial na 9
brk91

1 link i wszystkie odcinki w hd:P
jezeli nie jestes w tematyce anime moze ci sie nie spodobac, na poczatek polecalbym inne tytuly
jak bedziesz mial czas to wtedy jakies tytuly ci rzuce

Marcinekk

Tzn. taki pionek w anime nie jestem, bo Dragon Balla to łykałem hurtowo. W sumie to oprócz tej pozycji nic :P Odezwę się w swoim czasie o jakieś tytuły ;]

ocenił(a) serial na 9
brk91

a dragon balla to chyba kazdy ogladal;p
znalazlem info ze madoka to najlepsze anime 2011 przed chwila heh

ocenił(a) serial na 9
brk91

ej ale to naprawde bylo zayebiste!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones