PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604347}

Puella Magi Madoka Magica

Mahō Shōjo Madoka Magica
7,8 2 546
ocen
7,8 10 1 2546
Mahō Shōjo Madoka Magica
powrót do forum serialu Mahō Shōjo Madoka Magica

Anime, filmy i manga o Madoce to jedno z najlepszych, najpiękniejszych i najbardziej wzruszających doświadczeń w moim życiu. Doświadczenie, które mocno mną wstrząsnęło i bardzo mnie odmieniło. Dzięki niemu jestem lepszym człowiekiem. Pragnę je zatrzymać i zapamiętać do końca życia.
Kocham w Madoce wszystko. Podoba mi się, że motywem przewodnim jest skonfrontowanie uczuć jednostki (humanitaryzm) z interesami gatunku (technologia i nauka). Szczere uczucia, artyzm, animacja, mrok, muzyka, a nawet coś takiego jak architektura w Mitakiharze czy projekt szkolnych mundurków - wszystko jest tak idealne, że jest to wręcz przerażające. Te produkcje (i manga) są dla mnie ideałem w każdym departamencie, w każdym calu.
Madoka uzdrowiła moją duszę. Za każdym razem kiedy czuję, że zbłądziłam, włączam sobie Madokę i pozwalam jej sprostować mój zdeprawowany życiem codziennym mózg. Madoka jest światłem z nieba, które prowadzi mnie przez życie. Pragnę by zawsze mi towarzyszyła i wskazywała drogę.
Nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo kocham tą serię.
Czy ktoś ma podobnie? :)

ocenił(a) serial na 9
BabyMeguca

Co tu się odjebało. chińska bajka uzdrawiająca duszę, kek.

Madoka jest dobra, subiektywnie najlepsza z dotychczasowego dorobku anime, ale te superlatywy i emocjonalny bullshit to przesada. Ot, solidne wykonanie z pomysłową fabułą, akceptowalną quasi-filozoficzną warstwą i absurdalnie dobrym montażem.
Podczas oglądania kilku scen na dużym ekranie odnotowałem mocno przyśpieszoną akcję serca, co samo w sobie kwalifikuje ten tytuł jako arcydzieło.

Pozdro & poćwicz

ocenił(a) serial na 10
Atanamir

sory, napisałam to o 3 w nocy z nadzieją, że nie wejdę już na tą stronkę. nie sadziłam, że ktoś mi odpowie .-.
Może trochę przesadziłam, ale whatevs. Nadal uważam, że ta chińska bajka mnie uzdrowiła *^* Oglądanie Madoki daje upust moim emocjom, uciekają i wplątują się w te surrealistyczne obrazy i miejsca. Współodczuwam nadzieję bohaterek, zatapiam się w rozpaczy a ostatecznie zostaję wybawiona. To jak płakanie czy przebywanie wśród natury. Daje mi pewne ukojenie, oddaje niewinność. Po prostu jest to dla mnie bardzo osobiste dzieło, mimo, że stworzone przez innych ludzi i uważam je za majstersztyk.
Może nie jest to warte tematu na forum, ale ile warte jest to forum?

ocenił(a) serial na 9
BabyMeguca

Mnie uzdrowiło tylko jedno anime - NHK ni Youkoso! Byłem 22-letnim bezrobotnym, po oblanych studiach, spędzającym 8 godzin dziennie przy komputerze. Po skończeniu seansu ruszyłem natychmiast znaleźć pracę. Obecnie jestem zatrudniony na stałe, uczę się i spełniam powoli marzenia ;)

ocenił(a) serial na 8
Atanamir

Ha ha, te chińskie bajki w rzeczy samej mają nieprawdopodobne właściwości:-) Z tego co zrozumiałem "uzdrowić duszy" nie mogą, natomiast świetnie nadają się do leczenia manii prześladowczej i aspołecznego podejścia do świata, tudzież ogólnej nieudolności życiowej. Myślę, że to po prostu nieumiejętność zrozumienia drugiego człowieka. Pozdro i poćwicz.

"Madoka jest dobra, subiektywnie najlepsza z dotychczasowego dorobku anime"

Normalnie nie zaszczycam takich stwierdzeń komentarzem, sam nie wiem co mnie skłoniło do poczynienia wyjątku, ot nieodgadnione mechanizmy rządzące wszechświatem, ale osoba ogarniająca pamięcią cały istniejący obecnie dorobek anime nie powinna mieć trudności z dotarciem do źródła.

Fakt, autorka tematu lekko przesadziła z gloryfikacją Madoki, nie zmienia to jednak faktu, że to ładnie opisany wyraz zachwytu. W mojej ocenie taki zachwyt doprasza się o szacunek, dziś ludziom brakuje wyobraźni, żeby cieszyć się czymkolwiek w tak bogaty sposób. Toteż właśnie Twój brak szacunku i wyniosły ton mędrca budzą we mnie niesmak. Teksty w stylu "Co tu się odjebało." czy "emocjonalny bullshit" zachowaj sobie na inną okazję, myślę, że niewiele wiesz o emocjach, zwłaszcza nieswoich.

ocenił(a) serial na 9
Atanamir

"chińska bajka uzdrawiająca duszę, kek."

"chińska bajka uzdrawiająca"

"chińska bajka"

"chińska"

"CHIŃSKA"

I taki ludź anime ogląda. Nie chińska, a japońska! Chiny i Japonia to dwa, mocno różniące się ode siebie, kraje. Madoka jest japońska, pokemony są japońskie, NHK jest japońskie, wszystkie mangi i anime są japońskie.

Madoka jest zaskakująco dobra. Anime o czarodziejkach i wiedźmach, które zostało wykonane niemal bezbłędnie. Jest też mocno emocjanalne, więc nic dziwnego, że wrażliwe osoby, takie jak BabyMeguca, mogą przywiązać się do tej historii.

ocenił(a) serial na 9
Dentarg

Mam poważną nadzieję, że żartujesz.

ocenił(a) serial na 9
BabyMeguca

"Czy ktoś ma podobnie? :)"

Pewnie nie. Ja z pewnością nie mam tak z żadnym anime, choć co jakiś czas lubię obejrzeć sobie jakąś, wysokoocenioną serię. Fajnie widzieć, że są osoby takie jak Ty, które potrafią jeszcze tak emocjonalnie wczuć się w jakąś twórczość. Za mało jest takich kobiet :) Szkoda też, że żadnej takiej osobiście nie znam :D Poprawiłaś mi humor, swoją opinią na temat Madoki.

Pozdrawiam serdecznie. Życzę dużo dobrego anime na Twej drodze ;)

ocenił(a) serial na 9
BabyMeguca

W sumie jeszcze jedną rzecz mam do dodania - Trylogia Filmowa bije na głowę wersję serialową. Pieniężna animacja, lepszy pacing, staranny dobór scen i ich kolejności, rozbudowana ścieżka dźwiękowa, miażdżące duszę zakończenie w postaci Rebellion Story - jedyną w zasadzie przewagą serialu są sceny, które wycięto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones