PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140971}

Manuela

7,1 271
ocen
7,1 10 1 271
Manuela
powrót do forum serialu Manuela

Filmik

ocenił(a) serial na 8

Na www.youtube.com znalazłam taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=2K8Vx2td49Y tak naprawdę to nie lubię argentyńskich czy włoskich telenowel ale tą uwielbiam! Jeśli znajdę jeszcze inne filmy to oczywiście wstawię:)

ocenił(a) serial na 10
Betinka

Fajnie się oglądało, ale tylko fragmenty w wersji włoskiej z odpowiednią muzyką (zwłaszcza scena jak Isabel ściąga bandaże przed lustrem i jak schodzi po schodach, a na zewnątrz panuje okropna burza). Ta argentyńska ma inny podkład, który całkowicie psuje atmosferę grozy i tajemniczości.

DLA ZAINTERESOWANYCH: Manuela jest inspirowana m. in. słynnym filmem Alfreda Hitchcocka pt. REBECCA z 1940 roku. Mam ten film od nie dawna- jest świetny, ale przy serialu wygląda jak zwykły romans obyczajowy. Nie porównuję ich oczywiście, bo to by było głupie z mojej strony... :)

ocenił(a) serial na 8
Freudstein

To serial jest podzielony na argentyńską i włoską wersję? No bo właśnie wiedziałam że produkcja jest dwóch krajów, ale myślałam że raz zdjęcia były kręcone w tym kraju a raz w tym. Aaach właśnie widziałam tą scenkę kiedy Isabel schodzi po schodach-a w pokoju ciemność:) kurcze taki klimat coś niezapomnianego. Szkoda że nie mogę natrafić na scenki w których nosiła tą maskę...właśnie a co się jej z twarzą stało, poparzyła się?

ocenił(a) serial na 10
Betinka

Witaj Betinka!

Na początku chcę Ci podziękować za ukazanie tu, na forum adresu strony internetowej do scen z serialu.
Dzięki Tobie mogłam obejrzeć sceny, których nie miałam możliwości obejrzeć w całości lub których w pamięci zatarł czas.
Wreszcie po tylu latach oczekiwaniach na powtórkę telenoweli mogłam obejrzeć jak potoczyła się scena, w której Isabel zdejmowała bandaże. Albo wówczas gdy ujawniła się Francesco schodząc po schodach...
Jestem Ci za to ogromnie wdzięczna!

Natomiast co do Twoich pytań to tak, telenowela jest produkcji argentyńsko-włoskiej i oba kraje mając do tego prawo stworzyły swoje wersje serialu.
Różnica nie była znacząca i w żadnym wypadku nie odbiegała od przyjętego przez oba kraje scenariusz. Polegała głównie na podziale telenoweli na ilość odcinków oraz oprawy graficznej wstawki. Można przy tym zaznaczyć, że za oryginalną wersję trzeba przyjąć argentyńską, gdyż głowni bohaterzy pochodzili właśnie z Ameryki Południowej, gdzie posługiwali się w swoim ojczystym języku hiszpańskim (co można zauważyć choćby w różnicy imion, niektórych bohaterów Fernando ? wersja argerntyńska; Francesco ? wersja włoska). W wersji włoskiej mowę aktorów poddano dubinngowi.

Obie postacie Manueli i Isabel zagrała Grecia Colmenares, w filmie różnica fizyczna między nimi polegała między nimi na tym, że Isabel miała niebieskie oczy (Grecia Colmenares musiała specjalnie do tej roli nosić soczewki zmieniające kolor oczu gdyż z natury ma tęczówkę brązową) oraz kręcone włosy a Manuela najpierw włosy kasztanowe, potem blond i jak sama zauważyłaś poprzez charakteryzację nosiła je wyprostowane.

Natomiast co do Twojego pytania to Isabel doznała zmasakrowania twarzy poprzez wypadek na rzece podczas, którego niefortunnie dostała się właśnie twarzą pod śrubę łodzi motorowej...

Gdybyś miała jeszcze jakiekolwiek pytania to o ile będę mogła Ci pomóc chętnie na nie odpowiem i podzielę się swoją wiedzą a temat filmu.
Pisz na adres: wchmurkach@poczta.fm

Zapraszam również na adres forum internetowego gdzie można znaleźć oddzielny dział dla telenoweli ?Manuela? - www.telenovella.fora.pl

Serdecznie pozdrawiam!

Iza - fanatyczka Isabel Guerrero-Salinas ;)

ocenił(a) serial na 10
Anais

I jeszcze ścieżka muzyczna była zmieniona. Wersja włoska, która na szczęście była emitowana w Polsce, miała ją zdecydowanie lepszą.
A jakby Ktoś chciał zobaczyć źródło inspiracji tego serialu- film pełnometrażowy z 1940 pt. REBECCA- pisać gg 7066103

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones