PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140971}

Manuela

7,1 271
ocen
7,1 10 1 271
Manuela
powrót do forum serialu Manuela

Jedyna taka telenowela!

ocenił(a) serial na 10

Ja także nigy nie należałam i nie należę do fanów telenoweli, zwłaszcza tych produkcji Ameryki Południowej, ale "Manuela" to wyjątkowy obraz.
To jedyna telenowela, którą śledziłam i która wywarła na mnie tak duże wrażenie. Do tego stopnia, że kilkadziesiąt odcinków tego serialu mam uwiecznionych na taśmach VHS.

To bardzo realna opowieść o ludzkich relacjach, odwiecznej walki między dobrem a złem, od początku do końca trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zapisów psychologicznych procesów.

Osobiście bliższa charakterologicznie jest mi postać Manueli, ale postać Isabel także jest mi pod pewnymi względami bliska. Na pewno nie jest to postać jednoznaczna i do końca negatywna. W tej postaci można odnaleźć mnóstwo motywów ludzkiego postępowania.

W obie role wcieliła się Grecia Colmenares. Uważam, że w tym wypadku jej gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie.

Szkoda, że na dzień dzisiejszy żadna ze stacji nie zamierza powtórnie nadać filmu.

ocenił(a) serial na 8
Anais

Zgadzam się na mnie ten serial też wywarł duże wrażenie:) Choć tak naprawdę mało go pamiętam, najbardziej w pamięć mi zapadła Isabel, kiedy coś tam się jej z twarzą stało i maskę nosiła, z tego co pamięam to różniła się od Manueli tym że miała kręcone włosy, czy tak? Manuelę natomiast pamiętam tylko z jednej sceny, kiedy musiała sok wypić, pomarańczowy zdaje się i tam były wsypane jakieś tabletki czy inne prochy...Poprostu genialna telenowela! Bardzo chciałabym ją znowu zobaczyć, a szczególnie piękna jest muzyka z czołówki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones