PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=304475}

Mushishi

8,0 7 586
ocen
8,0 10 1 7586
Mushishi
powrót do forum serialu Mushishi

5,5/10

ocenił(a) serial na 5

No niestety, zawiodłem się strasznie na tej serii. po pierwszych 3 świetnych odcinkach, Fabuła każdego kolejnego jest strasznie przewidywalna. właściwie dzieje się to samo tylko w innych okolicznościach. Muzyka świetna klimat również, ale brakuje konkretnego powiązania między odcinkami z jakimś porządnym haczykiem albo głębsza intrygą.
Jeżeli ktoś lubi serie w których każdy odcinek jest raczej jak kolejna ova do serialu tylko trwająca 25min i w którym powiela się ten sam schemat od pierwszego odcinka, to polecam, ale niestety dla kogoś szukającego ciekawszych doznać i czegoś nietypowego podczas oglądania, będzie to raczej słaby wybór.

Raczej nie polecam

ktyczynski

Nie zgadam się całkowicie. Wg mnie każdy odcinek jest inny i traktuje o czym innym, ma inne przesłanie i wydźwięk. Podejrzewam, że większość osób, które to obejrzało powie Ci to samo, bo słyszałem trochę opinii na ten temat.

ktyczynski

A ja się zgadzam. Nie wystawiam oceny, bo obejrzałem tylko 4 odcinki, ale ten serial do mnie trafia. Klimat jest fajny, ciekawa kreska, intrygujący główny bohater, ale po obejrzeniu pierwszego odcinka nic mnie już więcej nie zaskoczyło. Jeśli na tym etapie nie złapałem haczyka, to dalsze odcinki sobie odpuszczę.

ocenił(a) serial na 10
ktyczynski

Ja również się nie zgodzę. Mushishi mnie pożarło całkowicie, delektowałem się obrazem, muzyką, klimatem i przekazem. Jedno z tych anime, które chce się oglądać bez końca, jednym tchem. Polecam widzowi lubiącemu inne podejście do anime, bardziej filozoficzne, melancholijne. 10/10 z czystym sercem.

ocenił(a) serial na 5
Geckon

aha czyli to że Mushishi mi się nie spodobało, przez jego schematyczność i jednolitość tzn że nie lubię ''bardziej filozoficznych, melancholijnych'' anime? dobrze wiedzie. W takim razie muszę zmienić ocenę połowy swoich serii które obejrzałem :(

ocenił(a) serial na 10
ktyczynski

To, że lubisz melancholijne i filozoficzne podejście do anime nie oznacza, że musisz lubić wszystkie "tworzydła" tego rodzaju. Jak dla mnie możesz nawet stanąć na głowie, tylko nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem. Masz całkowitą rację- w Mushishi brak głębszej intrygi i konkretnego powiązania między odcinkami, choć pewniej jest powiedzieć, że powiązanie jest, z tym, że do niczego nie prowadzi. Być może jest schematyczne, jest zagadka, główny bohater ją rozwiązuje, winne małe stworki, koniec odcinka, jednakże nie zdarzyło się jeszcze, żebym czuł w powietrzu dym fajki palonej przez głównego bohatera. Może takie jest właśnie Mushishi, a może tylko miałem dobry dzień na oglądanie, może wczułem się w klimat. Tak czy inaczej- mam dziwny sentyment do anime.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones