Outsider
powrót do forum 1 sezonu

Zupełnie nie rozumiem krytycznych głosów (wprawdzie w mniejszości, ale głośnych) pod adresem tego serialu np. "był całkiem niezły kryminał, ale jak się zaczęły pojawiać wątki nadprzyrodzone, to się zawiodłem". To tak samo, jakby zaskoczeniem było, że S. Hawking, pisał o fizyce, a George R.R. Martin fantasy :D
Stephen King to mistrz grozy i horroru, a elementy nadprzyrodzone i te ocierające się o fantastykę, to wizytówka jego twórczości. Zresztą, jako jeden z najpłodniejszych pisarzy gatunku niejednokrotnie udzielał wywiadów, w których wyjaśniał co powinien mieć w sobie dobry horror. A w Outsiderze, robionym wg. starego i dobrze utartego schematu, po raz kolejny udowodnił, że klasyka horroru jest wiecznie żywa i co więcej, przebija jakościowo liczne eksperymenty twórców w tym gatunku. Opowiedziana historia jest mroczna i intrygująca, a serial zrealizowany bardzo dobrze. Gra aktorska, muzyka czy zdjęcia, wszystko bez zastrzeżeń. Dlatego też ciepłe słowa należą się HBO, które stawia na jakościowe produkcje (co nie jest taką oczywistą strategią, gdy weźmiemy pod uwagę rosnącą popularność taplania się w szambie, które szerokim strumieniem wylewa się np. z Netflixa).

ocenił(a) serial na 8
acidity

Również się zgadzam, chociaż pierwsze odcinki serialu wyglądają zupełnie inaczej niż jego druga część - jakby był to zupełnie inny serial, ciut stracił na mroku i tajemniczości, a sam finał trochę rozczarowuje - niemniej jednak bardzo dobrze się to oglądało

Rush_only

Akurat Stephen King jest mistrzem rozczarowujących zakończeń. Najbardziej się zawiodłem na zakończeniu "Mrocznej Wieży". Tutaj nie pamiętam, czy takie samo było w książce, jak w filmie.

ocenił(a) serial na 8
wilczekstepowy

Akurat mi zakończenie Mrocznej Wieży bardzo się podobało :) pamiętam jak napaliłem się na film Idrisem Elbą, ale opinie i recenzje skutecznie mnie to zniechęciły do obejrzenia ..

acidity

Dokładnie. Ktoś zobaczył, że na boisku wychodzi Messi czy C. Ronaldo i jest zawiedziony, że nie grają w kosza. Nonsens.

ocenił(a) serial na 9
acidity

Również jestem zdziwiony, wnioskuje, że coraz mniej ludzi wie kto to jest S. King a mała garstka czytała jego książki. Potem oczekują dobrego kryminału i jednoznacznego zakończenia:) od Mistrza ciemności. A jak tego nie dostają to psioczą.

ocenił(a) serial na 9
acidity

Dla mnie cały serial mocne "9", muzyka, ujęcia, gra aktorska- wszystko bardzo dobre. I niezmiernie się cieszę, że powstał serial, a nie film. Kocham twórczość Króla i bardzo mnie razi większość ekranizacji, które nie oddają ducha, klimatu i geniuszu książek (tylko są bardzo spłycane, żeby poupychać w niecałe 2 godziny jak najwięcej wątków).
Książka mnie pochłonęła (przeczytałam ją w 3 dni), a i serial zdobył moje serce również (2 dni). Jest bardzo mile zaskoczona.
Jak również jestem zachwycona sceną po napisach z Holly. ( i to było dla mnie ogromne zaskoczenie).

ocenił(a) serial na 5
acidity

no ale oceniamy serial jako całość a nie na podstawie tego na czym bazuje. ja nie znam twórczości Kinga (ale wiem kim jest i jakie książki pisze) i nie wszyscy zabierając się do tego serialu są świadomi na podstawie czego został zrobiony (ja nie wiedziałem). do momentu pojawiania się motywów nadprzyrodzonych super trzymał w napięciu i byłem nim zachwycony. diabełki i wilkołaki nie dla mnie. może problem polega na tym, że źle jest opisany. tutaj widnieje jako thriller, a powinien być raczej jako thriller/horror/sci-fi. jak dla mnie do 4 odcinka mocne 8 potem zjazd w dół

ocenił(a) serial na 7
shorty82

Podpinam się, zgadzam się w 100%. Pierwsze 3/4 były super. Ale to nie tylko wina nadprzyrodzonych motywów. Po prostu od tego momentu serial staje się nudny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones