PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 900
ocen
8,1 10 1 21900
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Suchet genialny, ale...

ocenił(a) serial na 7

niestety twórcy serialu strasznie zmienili lub uprościli fabuły z powieści i opowiadań (filmowa wersja "Wielkiej Czwórki" to już skandal). Hastings też zupełnie inny (z wyglądu zewnętrznego), niż ten z powieści. 7/10, ale tylko za Sucheta jako Poirota.

Shiloh

Moim zdaniem po 'Suchet jest genialny' nie ma żadnego ale. Moim zdaniem to dobrze, że scenarzyści zmienili fabułę 'Wielkiej Czwórki', bo książka była dziwna - po prostu bondowski styl nie pasuje do Christie i wyglądało to sztucznie. Hastings filmowy jest w porządku. I w ogóle trzymanie się fabuły - moim zdaniem - to nie to samo, co zatrzymanie atmosfery książki. Ale to moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać. Ty też nie musisz, szanuję Twoją opinię.

ocenił(a) serial na 10
renax33

Jak dla mnie Suchet jest świetny!!! Hastings też. Natomiast zmiany fabularne też mi nie leżą. Uwielbiam Christie i uważam, że jej książki same w sobie były dobrymi historiami, nie potrzeba ich zmieniać na siłę. Dlatego najbardziej podobały mi się te odcinki, które były w miarę wiernymi ekranizacjami np śmierć na Nilu, czy Zerwane zaręczyny czy A.B.C. a 5 małych świnek moim zdaniem pobiło oryginał czyli książkę.
Natomiast te niepotrzebne zmiany mi przeszkadzały w Wielkiej Czwórce czy w Kartach na Stół. Fakt, że Wielka Czwórka średnio wyszła Agacie, ale jak na tamte czasy i tak była niezła, poza tym Agata eksperymentowała jako pisarka, próbowała róznych stylów, co mogę zrozumieć. Natomiast filmowcy zrobili z tej książki groteskę, nie ma tam nawet stylu bondowskiego, bo wszystko okazuje się inscenizacją stukniętego aktora( w książce przynajmniej są intrygi, szpiedzy, międzynarodowa szajka, delikatne podteksty polityczne- prędzej spodoba mi się taka konwencja niz zemsta urażonego aktora).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones