Poldark Wichry losu
powrót do forum 2 sezonu

Sezon 2

ocenił(a) serial na 8

No i po finale... dużo łez i niedosyt. Czy sezon 2 będzie dopiero w 2016r? Jeśli tak, to proszę o spojlerowanie czytelników bo nie wytrzymam w niewiedzy!!

ocenił(a) serial na 8
nowak_olik

Druga seria będzie w tym roku i warto czekać http://www.theguardian.com/media/2015/nov/24/poldark-aidan-turner-second-series- bbc1, jak aktor oczekuje krytyki, a jednocześnie mówi o ciężkiej pracy i mocnym scenariuszu, to ja czekam na jeszcze lepszy sezon
Muszę przyznać, że jak nie przepadam za melodramatami w czystej postaci, tak ten bardzo mi się podoba, nawet mnie nie rażą schematy typu awansu Demelzy od "Kopciuszka po Lady", na pewno przyczyniło się do tego dobre pióro Grahama, któremu poprzedni serial z 1970 roku ponoć bardzo sie nie podobał, myślę, że tę adaptację by zaakceptował. W każdym razie finał mocny i potrzyma w niepewności, bo sagi Poldark nie czytałam i będę się wystrzegać spoilerów ;)

jagamiga1

Zakładam, że pierwszy sezon obejrzany, więc nie będzie to spoiler ;)

Grahamowi nie podobała się pierwsza adaptacja, ponieważ postać Demelzy stworzył na podstawie swojej żony, a w tym serialu została ponoć przedstawiona jako paniusia lekkich obyczajów. Nowa wersja by mu się spodobała :D

Bez spoilerów, po przeczytaniu dwóch kolejnych książek, uważam, że drugi sezon będzie świetny!

ocenił(a) serial na 8
Melanie_31

Obejrzany i to w nad wyraz szybkim tempie ;) Ja się cieszę, że powstał ten serial, bo na pewno nie przeczytałabym długaśnej sagi i to po angielsku, chociaż taki trening zapewne by mi się przydał :)
Mam nadzieję, że będzie rozwinięte tło historyczno-obyczajowe, swoją drogą jak niewiele się zmieniło, prawo dalej nie oznacza sprawiedliwości, banki skutecznie zastąpiły Warlegganopodobnych w łupieniu pożyczkobiorców, wielu pracowników wyzyskuje się, płacąc im ochłapy, łapownictwo kwitnie, a kopalnie robią bokami ;)

ocenił(a) serial na 10
Melanie_31

Jest gdziekolwiek możliwość dostania/kupienia/wypożyczenia książek Winstona? Bo nigdzie nie mogę znaleźć :(

Iwonder

Ja czytam w oryginale, nawet na polskich stronach można kupić, chociaż ja akurat zamawiałam przez brytyjskie Amazon. W lutym ma być polskie wydanie! :) Z Wydawnictwa Czarna Owca. http://www.czarnaowca.pl/literatura_obyczajowa/ross_poldark,p885380474?PHPSESSID =feb10a6e944262d052546ef8a0c47397

ocenił(a) serial na 8
Iwonder

https://madbooks.pl/ross-poldark?gclid=CNuwg6T06MoCFUsUwwodcuEICA

ocenił(a) serial na 8
Melanie_31

Mam pytanko co do książek. Czy mamy na polskim rynku wydanie po polsku czy tylko w wersji anielskiej?

Herma35

17 lutego premiera polskiego wydania http://www.filmweb.pl/serial/Poldark+-+Wichry+losu-2015-710281/discussion/Ksi%C4 %85zka,2731765

ocenił(a) serial na 9
nowak_olik

Czy wiadomo kiedy będzie emisja drugiego sezonu? Wszystkie odcinki obejrzałam w ciągu 4 dni. :D dawno nie widziałam tak wspaniałego serialu. Piękne zdjęcia, cudowna muzyka i ta akcja! Szok! Nie można spuścić wzroku na sekundę bo potem nie wiadomo o co chodzi. :D jestem zakochana i chcę więcej!

Inimi

Planowo jesień 2016.

Z oficjalnego konta serii na Twitterze: "There is no official release date yet, but it is scheduled to air in the Autumn of 2016 :)"

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

Ech to jeszcze kupa czasu. :(( ale na pewno warto tyle poczekać. Niech go dopieszczą w każdym calu w takim razie. <3

ocenił(a) serial na 9
Inimi

Obu nie zepsuli :( może nawet na 2. sezonie się skończyć - lepsza jakość niż ilość.
Ciekawe kiedy TVP wykupi drugi sezon?
Poza tym chciałam się machnąć na serię książek. Dowiedziałam się, że nie ma polskiego tłumaczenia. Ale widzę już, że polskie wydawnictwa powoli zmieniają ten stan rzeczy. Pierwszy tom widziałam już gdzieś w PRZEDsprzedaży.

ocenił(a) serial na 9
littlelinkinquar

To też fakt. Chociaż nie sądzę. Ten sezon trzymał wysoki poziom, a następny może być jeszcze lepszy. Może skoro zrobili nową wersję, to mają zamiar nagrać wszystkie części. Ja tam nie będę narzekać. :D Na Aidana mogę się patrzeć godzinami. :D Ja wkrótce zamawiam pierwszy część, która ma dzisiaj premierę! :D a następną planują wydać na wiosnę bodajże. Także nie ma co się zastanawiać. :D A drugi sezon w TVP? Hmm... Pewnie będzie za rok na wiosnę skoro w Anglii maja wypuścić tej jesieni. :))

ocenił(a) serial na 9
Inimi

Właśnie wczoraj oglądałam pierwszy odcinek drugiej serii na bbc1 i z tego co wiem u nas ma być emitowany od grudnia, więc nie jest tak źle, a niecierpliwym i znającym angielski polecam stronki do oglądania bbc1, jest ich sporo :).

ocenił(a) serial na 9
sheraster

To ja należę do tej grupy niecierpliwych i znających angielski i też jestem po :-) Ale się działo!!!!! O Matko! I jak zwykle końcówka taka, że bania o mało nie eksploduje! 2 sezon będzie równie dobry co 1, o ile nie lepszy. Tak się zapowiada przynajmniej. Nowe twarze dla tych co sie starymi znudzili :-) Super!

ewej

Podobało mi się w tym odcinku połączenie scen z różnymi bohaterami. Chodzi mi o sytuacje dotyczące dwóch małżeństw, gdzieś w środku i sama końcówka :) Chce się więcej! Jak czytałam książkę, też się tak rozdział skończył, że musiałam czytać dalej co będzie.. jeszcze tylko 6 dni :D

sheraster

Hej, na tym forum nie zakładacie tematów do nowych odcinków?
Zwłaszcza premierowych, po barrrdzo długiej przerwie?

Można taki nowy temat oznaczyć ostrzeżeniem przed spoilerami i spokojnie podyskutować ;)

Dla mnie pomimo pozornych fajerwerków, (wiecie jakich) drugi sezon zaczął się niemrawo.
Duch jedynki jakby uleciał, jakby go przycięli jak włosy Aidana (he, he wiem, że wcześniej te urocze loczki były dosztukowane).

Nie wiem, czy sprawiła to dość długa przerwa w kręceniu - BBC wypuszcza swoje produkcje nieregularnie - czy słabość scenariusza, ale pierwszy odcinek wyglądał tak, jakby aktorzy na nowo oswajali się z granymi przez siebie postaciami, a pod względem produkcyjnym jakby cofnęli się do lat 90 (stare, solidne, mało dynamiczne produkcje jednak państwowego BBC). W połowie odcinka z przerażeniem dostrzegłam, że to dopiero... połowa, z nudów udając się po herbatę. Dopiero pod koniec, rozmowa z ufryzowanym Georgem Warlegganem wniosła jakieś emocje - Poldark zaczął zachowywać się jak Poldark.

Oby dalej było lepiej, bo dzisiaj skończę z "Gnatchester", a jakoś na dołujące, "poważne" seriale typu "Better call Saul" lub "Narcos" na razie nie mam ochoty.

evo_33

Wreszcie ktoś, kto myśli tak jak ja! :) Chodzi mi o ten leniwy pierwszy odcinek. Pierwszy sezon pochłonęłam w 2 dni, ale ten odcinek 02x01 ciągnął mi się w nieskończoność i dopiero właśnie w końcówce powiało prawdziwym Poldarkiem. Oby się rozkręcili!

ocenił(a) serial na 8
Anek_Jasna

Drugi odcinek powinien Ci się spodobać, ma więcej"ikry". Wiem co mowie, bo właśnie obejrzałam :) i poprawie po polsku w piąteczek :D

ocenił(a) serial na 8
evo_33

Zgadzam się, nudy straszne, ino ta panna z psem na plus, może namieszać :) George - jak zwykle klasa <3 A Francisa pewnie uratował Dr Penis...

Kocham_Skippera

A ja tam mam inne zdanie. Patrzylem co prawda na zegarek ale tylko dlatego by sprawdzic ile jeszcze bede mogl ogladac ten odcinek ;) moze i nie porywal ale ogladalo mi sie super i wogole sie nie nudzilem.

ocenił(a) serial na 8
evo_33

Dla mnie tez wialo nuda ;/ nie wiem czy to cos ze mna bo zrobilam drugie podejscie do Vikingsow i poddalam sie w polowie drugiego sezonu....teraz Stranger Things - tez dla mnie bylo srednie ale w polowie juz nadgonilo wiec czekamn na drugi sezon :)
teraz przymeirzam sie do ogladneicia trzeciego odcinka ale jakos nie moge...czy tylko ja zauwazylam ze aktorka grajaca Demelze...nie umie grac? nie kupuje jej postaci nie wiem czemu, za bardzo sie stara i za bardzo jej to nie wychodzi...chyba bede ogladac bardziej z przywyczajenia

slizu

Za to dziewczyna ślicznie śpiewa, ale rzeczywiście, Demelza w pierwszym odcinku była zdecydowanie irytująca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones