PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710281}

Poldark - Wichry losu

Poldark
8,0 9 623
oceny
8,0 10 1 9623
Poldark - Wichry losu
powrót do forum serialu Poldark - Wichry losu

BBC One właśnie podało, że będzie drugi sezon serialu, będzie on adaptacją trzeciej i czwartej książki z serii. W głównych rolach znowu zobaczymy Aidana Turnera i Eleanor Tomlinson, scenarzystką pozostaje Debbie Horsfield. Drugi sezon będzie się składał z 8 odcinków.

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

Huurrraaa!!! To Ross nie będzie do końca głównym bohaterem?

ewej

Hmm, w sumie to nie wiem. Ale tutaj BBC tylko potwierdziło, że nie zmieniają aktorów czy coś :)

ocenił(a) serial na 10
ewej

Właśnie przeczytałam wszystkie książki z sagi "Poldark" i mogę potwierdzić, że Ross i Demelza występują w nich aż do samego końca. Będzie się działo!!!

ocenił(a) serial na 9
melania_8

Ciekawe czy aktorów zmienią na starszych, czy ich ucharakteryzują. Śmiesznie będzie wyglądał Aidan taki sztucznie postarzony.

ocenił(a) serial na 10
ewej

Podejrzewam, że przy tym tempie, w jakim BBC pokazuje kolejne serie swoich seriali Aidan będzie już około czterdziestki. A tak na serio - to wydaje mi się, iż Aidan ma tak ciekawy typ urody, że łatwo uda się go postarzyć. Zresztą niech sobie wygląda śmiesznie, byleby dotrwał do samego końca.

ocenił(a) serial na 7
melania_8

Hej, można wiedzieć gdzie je zdobyłaś? :D

IJFun

Ja kupuję na brytyjskim Amazon lub na Bookdepository (oni mają darmową wysyłkę).

ocenił(a) serial na 8
melania_8

Czytałaś po angielsku, czy masz polskie tłumaczenia?

ocenił(a) serial na 8
Herma35

Polskie tłumaczenie pierwszego tomu niedawno ukazało się nakładem wydawnictwa "Czarna Owca", "Ross Poldark", można kupić w Empiku.

ocenił(a) serial na 8
Arya_2

Pierwszą część już zaczęłam czytać. Czyli na następne trzeba będzie poczekać. No cóż trudno, ale będzie ciężko.

ocenił(a) serial na 8
Herma35

Ale nie tak długo, tylko 2 miesiące bo "Demelza" ma być w maju.

ocenił(a) serial na 8
Arya_2

O, no to fajnie. To nie tak źle. A pierwszy sezon to tom pierwszy i drugi czy tylko pierwszy?

ocenił(a) serial na 8
Herma35

Z tego co pisali tu na forum, pierwszy sezon to ekranizacja dwóch tomów.

ocenił(a) serial na 9
melania_8

A mogłabyś napisać jak się cała seria kończy? :)

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

8 marca skończyli kręcić zdjęcia do 2 sezonu! :))

ocenił(a) serial na 10
Inimi

Już nie mogę się doczekać aż w Polsce puszczą (mam nadzieję, że tak będzie :D )

Melanie_31

Czytałam pierwszy tom pt: "Ross Poldark" i jestem zachwycona tą książką. Niestety jakimś cudem przegapiłam serial w TV a dziś był 8 odcinek pierwszego sezonu :(
Pozostaje mi obejrzenie on line...

attra

Polecam, chociaż jeśli cierpliwość pozwoli można poczekać do maja, kiedy wychodzi "Demelza" i obejrzeć pierwszy sezon po przeczytaniu obu książek, których jest ekranizacją :)

Melanie_31

Taki mam zamiar. Do maja już niedaleko, a wolę książkę najpierw przeczytać. Choć muszę przyznać, że i Rossa i Demelzę tak sobie wyobrażałam. A wizualna strona tego odcinka - czyli 8 - który widziałam, jest cudowna.

ocenił(a) serial na 7
Melanie_31

Będzie i trzeci. :D Podobno już we wrześniu zaczną kręcić. A w sierpniu u nas wyjdzie trzecia książka - "Jeremy Poldark".

ocenił(a) serial na 8
Oshin

Z tego co pamiętam, w Polsce nie ukazała się drukiem tak powieść- więc jest coś o czym nie wiem?

ocenił(a) serial na 8
boundless

Sprawdziłam- są 2 części - super, ustawiłam się w bibliotecznej kolejce po t.1.

ocenił(a) serial na 8
boundless

Juz nadgonili, jest Ross, jest Demelza a w sierpniu ma byc tom 3-ci, ja przeczytałam juz Rossa i Demelze czekam na następne tłumaczenie a teraz czytam Outlandera drugi tom i Poldarków i Outlandera kupiłam tylko gdzie ja trzymac bede jakbym chciał do końca kupowac? Z biblioteki i tak korzystam bo to wygodne i nie trzeba w domu trzymac ech.

Ami_656

No cóż.. u mnie zajmują już połowę półki.. mam 9 tomów w oryginale + Rossa po polsku. Ale nie narzekam :)

ocenił(a) serial na 8
Melanie_31

OK, książe odebrałam z z biblioteki, zasiadam do czytania - łatwiej o jeden element - już wiem jak wygląda bohater ( film wizję narzucił )

ocenił(a) serial na 8
Ami_656

Już wiem iż w tym tyg. do rąk dostane 1t. książki za sprawą znajomej - bo zakupiła- cieszę się jak dziecko na lekturę. Ciekawe czy strawię.
Outlandera czytałam z biblioteki - i zakończyłam czytanie po tomie "Jesienne werble"- które są napisane tak nierównym stylem iż mało w jednym momencie nie cisnęłam książki w kąt. Odniosłam wrażenie iż chyba autorce płacą od strony, bo są takie czasem dłużyzny iż przynajmniej ja nie mogę cierpieć (bo na przykład ile można pisać o przygotowaniach do ślubu ciotki Jamie'ego). Filmu też całego nie obejrzałam, z powodu niedostępności - ale to akurat zamierzam nadgonić jak nadarzy się sposobność.

Melanie_31

Bardzo prawdopodobne, że emisja drugiego sezonu w Wielkiej Brytanii rozpocznie się w niedzielę 4 września.

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

Juz 4 wrzesnia? Doczekac sie nie mogę! ;)

ocenił(a) serial na 8
Melanie_31

No cóż powiem szczerze - to dobra wiadomość

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

Już zwiastun jest! Mówił Aidan gdzieś, że nie będzie już scen topless. Kłamał! :-) Tak jak w zwiastunie 1 sezonu była to scena w polu, w tym też będzie równie ciekawa ;-) Już nie mogę się doczekać.

ocenił(a) serial na 9
ewej

Mozna prosic link? ;)

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

https://www.youtube.com/watch?v=4Z_IPWNG4_E

ocenił(a) serial na 9
ewej

Dzieki! Szkoda ze takie krótkie ;/

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

Taka raczej zajawka niż zwiastun, ale dobre i to, można mnie więcej zobaczyć co się będzie się działo w 2 sezonie. Już mi smaka narobili :-)

Melanie_31

Jestem facetem, ale saga o Poldark'ach wciągnęła mnie bez reszty :) Jeśli chodzi o książki, a bardzo lubię czytać to mam do tej pory wszystkie wydane tomy :) ostatnio była premiera "Jeremy Poldark". I już ją pochłonąłem :) a już zamówiłem w przedsprzedaży "Warleggan", którego premiera jest 09.11.2016 :) już nie mogę się doczekać :D

ocenił(a) serial na 8
michal022714

Szkoda iż nie mogę pożyczyć 2 tomu od Ciebie, bo w bibliotece kolejka do czytania. Na szczęście jestem 4t-a, więc może na święta wpadnie mi w ręce

ocenił(a) serial na 10
boundless

Książki nie są nawet aż takie drogie (przeważnie kosztują w granicach 20 - 25 zł) :D Gorąco polecam zakup, bo książki są bardzo dobre (podobnie jak serial) :D

boundless

To zależy skąd jesteś :D może gdzieś blisko :D dziś przyszedł do mnie kolejny tom "Warleggan". Więc zabieram się za czytanie :D szkoda, że już po finale sezonu, ale przynajmniej nowe Tomy będą już wcześniej przed serialem :)

ocenił(a) serial na 8
michal022714

Poldark i Demelza przeczytane. Obejrzane odcinki już są dalej treścią niż przeczytane książki.

Melanie_31

Drugi sezon obejrzany i szykuje się trzeci. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones