PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710281}

Poldark - Wichry losu

Poldark
8,0 9 630
ocen
8,0 10 1 9630
Poldark Wichry losu
powrót do forum serialu Poldark - Wichry losu

Serial bardzo mi się spodobał, dlatego oczekiwanie na kolejny sezon umiliłam sobie przeczytaniem obu książek Grachama, które jak do tej pory pojawiły w polskich księgarniach. Zauważyłam, że serial bardzo wiernie odzwierciedla wydarzenia z książek (pomijając oczywiście takie szczegóły jak np. to, że w książkowa Demelza jest czarnowłosa :P ), jednak stara się również bardzo WYGŁADZIĆ wątki, które Gramacham opisał bardzo otwarcie i dobitnie, a które mogłyby się wydawać kontrowersyjne dla widza, np. książkowa Demelza w chwili poznania Rossa ma 13, do pierwszego zbliżenia dochodzi, kiedy ma 17, a on ok. 30 i to zdecydowanie ona go uwodzi lub scena w której Mark zabija Karen w serialu jest przedstawiona jakoby Mark zrobił to całkowicie przypadkowo, próbując uspokoić okładającą go pięściami dziewczynę, natomiast w książce brutalnie ją zamordował, kiedy dziewczyna za wszelką cenę próbowała się uratować i go ubłagać.....

Zmierzam jednak do tego, że w kolejnej powieści tj. "Jeremy Poldark", która po polsku ukarze się jesienią jest scena w której....

UWAGA OGROMNE SPOJLERY!!!!!!!!!!




.......Ross dowiedziawszy się, że Elizabeth postanowiła kopnąć w 4 litery Francisa i wyjść za mąż za Georga Warleggana, gwałci Elizabeth.

I znowu -BBC zajęło już oficjalne stanowisko, że ta scena, która w osobach zaznajomionych z książkami budziła straszne emocje, została przekształcona -w serialu zobaczymy jak Ross i Elizabeth idą do łóżka za obopólną zgodą.

Oczywistym jest, że chodzi o utrzymanie sympatii widzów dla głównego bohatera i pozostawienie go postacią pozytywną w serialu, ale szczerze powiedziawszy jak po przeczytaniu tego w książce nie lubię go tak bardzo, że nie wiem czy mam ochotę kontynuować, bo nawet w ugładzonej wersji Ross zdradzający Demelzę po utracie dziecka jest dla mnie obrzydliwy.

Co o tym myślicie?

ocenił(a) serial na 9
dudusia2208

Czytałam o tym gwałcie w innym temacie gdzie dziewczyny zaznajomione z ksiazkami dzieliły sie wrazeniami i tez sie wlasnie zastanawiały jak to bedzie pokazane w serialu, były przypuszczenia ze przez to ze to serial telewizyjny emitowany w UK w godzinach chyba podwieczornych pokaza tylko fragment a reszta bedzie sobie samemu do dopowiedzenia a tu piszesz ze zmienia ta scene tak diametralnie. Ale to i tak zmieni postrzeganie Rossa ktory byl szlachetny (pisze o serialu) opiekowal sie Demelza i zalezalo mu na niej, przeciez nawet pod koniec sezonu mówi Elizabeth ze nie moze stracic miłosci swojego zycia gdy Demelza walczy o zycie.. a jednak nadal bedzie do niej cos czuł jesli posunal sie do zdradzenia Demelzy, jeszcze po stracie dziecka, ja na pewno podobnie jak Ty strace do niego sympatie, chociaz zapewne pozniej bedzie zalowal itp.

ocenił(a) serial na 9
Starrlight

W trailerze nowego sezonu jest scena w której Ross z miną mordercy przychodzi do Elizabeth, jak również ta w której Demelza daje Rossowi w pysk tak mocno, że ten przewraca się na ziemię -myślę więc, że właśnie ten wątek (zdrada Rossa) plus ten dotyczący procesu będą głównymi osiami 2 sezonu. Cóż, chyba nietrudno się domyślić kim będzie tytułowy dla 3 części sagi Jeremy Poldark, wiadomym zatem jest, że Demelza jakoś Rossowi wybaczy.

Strasznie mi niszczy cudowne wrażenia z 1 sezonu rozwijającej się miłosci Rossa i Demelzy, niestety.

https://www.youtube.com/watch?v=x8a_vZBwS58

dudusia2208

SPOILER!!!!



SPOILER!!!!



Elizabeth nie postanowiła kopnąć w 4 litery Francisa, to Francis kopnął w coś innego...

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

Możesz rozwinąć? Tzn. że Francis umarł? Nie przeczytałam całej książki, tylko jej fragmenty, dlatego dysponuje jedynie wiedzą szczątkową :)

dudusia2208

SPOILER!!!!


SPOILER!!!!


Tak. Francis chciał udowodnić, że potrafi dbać o interesy, tak jak Ross. Wybrał się do kopalni, w poszukiwaniu nowych złóż. Ross był zajęty innymi sprawami i nie poszedł razem z nim. Francis wpadł do wody i nie miał kto mu pomóc... Przy okazji w nowym zwiastunie pokazali moment, jak Francis wpada do wody...

ocenił(a) serial na 9
Melanie_31

Dziękuję za odpowiedź :) a mam ostatnie pytanie, jeśli możesz... jak Demelza zareagowała w książce na "zdradę" Rossa?

dudusia2208

SPOILER!!!!


Ross nie musiał się przyznawać, Demelza sama się domyśliła. W książce opisane są jej odczucia, że miała ochotę zabić Elizabeth i Rossa. Przy śniadaniu potłukła zastawę, ale Rossa nie uderzyła. Przez kilka tygodni spotykali się tylko przy posiłkach, Ross nie sypiał w sypialni. Demelza poszła sama na bal i tam postanowiła również zdradzić Rossa, ale zrezygnowała, nie mogła tego zrobić. Następnego dnia chciała odejść od Rossa, ale pozostała w Namparze.

ocenił(a) serial na 8
Melanie_31

Jejku, aż straciłam ochotę na oglądanie 2 sezonu. Kurdę jak zobaczę Rossa zdradzającego Demelzę to go chyba zabije! A to gnojek! ;D A tak mówił, że Demelza to jego ukochana i takie tam pierdoły, a tu ją zdradzi.

ocenił(a) serial na 9
Dead_Bite

W książce z tej zdrady wynikł mały Poldark, więc już wgl się porobi :D

ocenił(a) serial na 8
dudusia2208

Ooo kurde ;o Rzeczywiście będzie syf ;D A tak bardzo ten serial mi się podobał. No nic poczekamy zobaczymy co tam Ross zmajstruje.

ocenił(a) serial na 7
dudusia2208

Znienawidziłam go za to, ale jakoś tak jak przeczytałam następną część, to mu wybaczyłam. Moja nienawiść wróciła za to do Warleggana i tego jak potraktował ciotkę Agathę. Wrrr... I już teraz nie mogę doczekać się następnego sezonu, gdy pojawią się bracia Demelzy :D

IJFun

To już spoilery dotyczące kolejnego sezonu..

Też czekam na Sama i Drake'a, tym bardziej, że już wiemy jak będą wyglądać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones