Przygody Merlina

(2008-2012) serial TV

Merlin

2 2 SERIAL 489795
Przygody Merlina (2008)
http://www.filmweb.pl/serial/Przygody+Merlina-2008-489795/userRecommends
45 min.
ocena społeczności: dobry
7,4/10
20.369 głosów
  • 6.126 osób chce zobaczyć ten serial
najlepiej oceniony:s3e13 The Coming of Arthur - Part Two  ocena: 9,4
najpopularniejszy:s1e1 The Dragon's Call | obejrzało 959 osób
gatunek:Familijny, Fantasy, Przygodowy

Młody czarodziej przybywa do Camelotu i ukrywa swoje zdolności, gdyż bezwzględny król, Uther Pendragon, tępi wszelką magię.

Przygody Merlina (2008)

zdjęcia

(128)

Witajcie w naszej baśni

Czarodzieja Merlina nie trzeba przedstawiać nawet najmniej wyrobionym miłośnikom kina. Kto słyszał o królu Arturze, rycerzach Okrągłego Stołu, Ginewrze i Lancelocie, spotkał się z pewnością z imieniem mitycznego magika. A słyszał o nich niemal każdy, gdyż po mit arturiański stosunkowo często sięgają zarówno twórcy kina przeznaczonego dla widzów starszych ("Król Artur" Antoine’a Fuqui, "Monty Python i Święty Graal" Terry'ego Gilliama, Terry'ego Jonesa) jak i tych ciut młodszych (familijna "Jankeska na dworze Króla Artura" Mela Damskiego). I choć ... czytaj dalej

obsada

(241) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Żaden młody człowiek, bez względu na to, jak jest potężny, nie zna swego przeznaczenia. Zamek Camelot, na kilka lat przed tym, gdy zaczął się okres jego największej świetności. Fantastyczne miejsce zamieszkałe przez legendarne bestie i nietuzinkowych ludzi. To niebezpieczny świat, w którym używanie magii zostało zakazane przez tyrana - Uthera Pendragona. Gdy do zamku przybędzie Merlin, młodzieniec obdarzony niesamowitymi, magicznymi zdolnościami, szybko narobi sobie wrogów. Jego przeciwnikiem stanie się najpoważniejszy kandydat do korony, pyszałkowaty książę Artur. Niemniej Merlin, dzięki światłemu przewodnictwu nadwornego alchemika Gaiusa, nie tylko zdoła przetrwać, ale i pozna największe sekrety królestwa Camelot. Odkryje także, że jego losy są nierozerwalnie powiązane z dziedzicem korony – młodym Arturem.

  • Do roli Artura rozważano także kandydaturę Bena Mansfielda, lecz uznano, że lepszy będzie Bradley James.
  • Katie McGrath (Morgana) używa swojego naturalnego irlandzkiego akcentu, podczas gdy Colin Morgan (Merlin) podrabia angielski. Niewiele brakowało, by Katie nie otrzymała roli, gdyż producenci nie chcieli, aby dwóch aktorów mówiło z irlandzkim akcentem. Stałoby się tak w momencie, kiedy Colin nie zacząłby używać akcentu angielskiego jako pierwszy. 
  • W odcinku 1x01 "The Dragon's Call", gdy Merlin dostarcza Lady Helen lekarstwo i zbiega po schodach, można zauważyć, że ma na sobie współczesne skórzane buty.

dyskusja

(858 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Morgana i jej nazwisko

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
kagamixd kagamixd
ocena: 8
10

Podobny serial: Miecz Prawdy

Trudno się dziwić, że twórca serialu Miecz Prawdy (premiera 4 lipca, godz. 22:05 w AXN Black), Sam Raimi, wybierając ... czytaj dalej
0
 

Ktoś wyjaśni ;)?

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
alka893 alka893
ocena: 9
31

Ciekawi mnie to...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
alka893 alka893
ocena: 9
13

Nie obejrzałam tylko ostatniego odcinka.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
28
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true